دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

ساپینتو پشت محبی درآمد

حقت بود به جام جهانی بروی

حقت بود به جام جهانی بروی

ساپینتو به بازی محبی ستاره تیم استقلال اعتماد دارد و به او گفت حقت بود که در جام جهانی برای تیم ملی بازی می کردی.

حمیدرضا عرب
روزنامه نگار

به گزارش ایران ورزشی / قبل از اینکه کارلوس کی‌روش اسامی ملی‌پوشان را به فیفا ارسال کند، بسیاری بر این باور بودند که او نام محمد محبی را در فهرست نهایی خود قرار خواهد داد و بازیکن گلزن استقلال راهی قطر خواهد شد.
محبی بازیکنی است که هم از نظر تکنیکی از شرایط استانداردی برخوردار است و هم قد و قامت بسیار مناسبی دارد که به او اجازه می‌دهد در تمام پست‌های هجومی به میدان برود.
در سانتاکلارا او به تناوب در پست‌های گوش راست، گوش چپ، پشت مهاجم و حتی مهاجم به میدان رفت و توانست رضایت سرمربی خود را هم به دست آورد. شاید اگر ترافیک خط حمله سانتاکلارا و پیشنهاد خوبی که از طرف استقلال به سران این باشگاه رسید در میان نبود، باشگاه پرتغالی اجازه نمی‌داد این بازیکن به ایران بازگردد.
 پرتغالی‌ها روی محبی سرمایه‌گذاری بلند مدت کرده‌اند و بعد از پایان قرارداد این بازیکن با استقلال بلافاصله او را به کشور خود بازخواهند گرداند تا در تیم سانتاکلارا بازی کند.
شاید موافقت با جدایی محبی برای سران این باشگاه یک تیر و دو نشان بود تا هم پولی از این انتقال به جیب بزنند و هم اینکه محبی آماده‌تر، با تجربه‌تر و گلزن‌تر را بعد از پایان فصل لیگ برتر ایران تحویل بگیرند.
آوازه محبی در فوتبال پرتغال کم نبود و ساپینتو نیز قبل از توافق نهایی با استقلال اصرار داشت که این بازیکن حتماً به تیمش ملحق شود، اما با وجود این شرایط و در حالی که شماره 77 استقلال در یازده هفته‌ای که از لیگ برتر گذشت، نمایش بسیار امیدبخشی داشت اما در لیست نهایی جام جهانی قرار نگرفت تا یک شگفتی بزرگ در فهرست ارسالی ایران به جام جهانی رخ دهد.
اوج تعجب آنجا بود که کارلوس کی‌روش بدون توجه به آینده این قبیل بازیکنان ترجیح داد تیم ملی را با چهار دروازه‌بان به جام جهانی ببرد و او به حدی در انتخاب نکردن محبی مصر بود که اسامی 25 بازیکن را به فیفا ارسال کرد و یک جای خالی نیز در لیست خود باقی گذاشت تا عملاً حق بازیکنی همچون محبی که بسیار هم سرحال بود، ضایع شود. حذف از فهرست نهایی تیم ملی بدون شک از لحاظ روحی و روانی بر افکار محبی اثر خواهد گذاشت و ریکاردو ساپینتو نیز با آگاهی از این وضعیت در تلاش است او را با آمادگی فنی و روحی مناسب در ادامه لیگ با خود داشته باشد.
هر چند که این روزها ماجرای بازگشت محبی به تیم سانتاکلارا سخت ذهن ساپینتو را آزار می‌دهد و باشگاه استقلال هنوز پیرامون اینکه محبی ماندنی است یا این تیم را به ناچار ترک خواهد کرد، اظهار نظر قطعی نکرده است اما به هر حال ساپینتو بدون توجه به شرایطی که در نیم فصل به وجود خواهد آمد در تلاش است محبی را با همان آمادگی و قبراقی قبل در ادامه لیگ ببیند.
در صحبت‌هایی که به تناوب ساپینتو با محبی داشته به این بازیکن تأکید کرده که اگر خودش جای کی‌روش تصمیم‌گیرنده بود بدون شک او را با تیم ملی به جام جهانی می‌برد. ساپینتو حتی به ضعف ایران در فاز گلزنی و تنها بودن مهدی طارمی در خط حمله هم اشاره کرده و این نکته را متذکر شده که محبی می‌توانست یک زوج خوب برای طارمی در خط حمله تیم ملی باشد که البته این اتفاق رخ نداده و کی‌روش تصمیم به حذف نام این بازیکن از فهرست نهایی تیم ملی گرفته است.
به هر حال این صحبت‌ها نشان از اعتماد ساپینتو به محبی دارد اما پرواضح است که اگر تمام مربیان لیگ برتر نیز پشت محبی درآیند برای این بازیکن دیگر چیزی عوض نخواهد شد و او یکی از مهم‌ترین تورنمنت‌های دوران حرفه‌ای خود را به سادگی از کف داده است. محبی شاید در جام ملت‌های آسیا هم در ترکیب تیم ملی باشد و حتی در آن تورنمنت نیز بدرخشد اما برای او هیچ چیز همچون جام جهانی نخواهد بود و ستاره استقلال برای اینکه دوباره حضور در چنین عرصه‌ای را تجربه کند باید چهار سال دیگر صبر کند تا اگر تیم ملی راهی جام جهانی شد، در ترکیب تیم ملی قرار بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.