سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

پنالتی‌گیربودن گلرهای کرواسی

راز موفقیت گلرهای کرواسی چیست؟

راز موفقیت گلرهای کرواسی چیست؟

تیم ملی کرواسی در دوره گذشته هم به واسطه درخشش دروازه‌بانش تا فینال جام جهانی پیش رفت.

به گزارش ایران ورزشی، تیم ملی کرواسی با درخشش کم‌نظیر لیواکوویچ در ضربات پنالتی، تیم شایسته ژاپن را از گردونه رقابت‌های جام جهانی حذف کرد و رقیب برزیل در مرحله یک چهارم نهایی شد.

اتفاقی که در دوره قبلی هم رخ داده بود و آنها با درخشش سوباشیچ در ضربات پنالتی، به مراحل بالای این جام رسیده بودند.

اما راز درخشش گلرهای کروات در ضربات پنالتی چیست؟ این سوالی است که دنیل سوباشیچ این طور به آن پاسخ می‌دهد:

"هیچ رازی وجود ندارد، فقط کار و تلاش برای رسیدن به پیراهن ممقدس کرواسی است. آن وقت به یک رقابت بزرگ می آیید و نتیجه هم زحمات مشخص می شود. لیواکوویچ دروازه بانی است که در سطح بالایی در باشگاه خود بازی می کند، در لیگ قهرمانان اروپا بازی می کند و مرتباً در بین بازیکنان برتر قرار می گیرد. خدا کند بعد از جام جهانی یک انتقال خوب داشته باشد چرا که کیفیت او از سطح لیگ کرواسی بالاتر رفته است. او مستحق انتقالی بزرگ است، زیرا در باشگاهی جدید انگیزه بیشتر است. هر چالش جدید شما را  بهتر می کند."

سوباشیچ این را به خوبی می داند چرا که از هایدوک تا موناکو پیش رفته است. با این حال، هر دو دروازه بان زادار در این واقعیت مشترک هستند که قبل از بهترین عملکرد خود در جام جهانی، ضربات پنالتی زیادی با پیراهن کرواسی مهار نکرده بودند. سوباشیچ یک مهار داشت (راموس در یورو فرانسه) و لیواکوویچ کلا مهار پنالتی نداشت.

گلر سابق تیم ملی کرواسی در مورد این اتفاق می‌گوید:- بله، این هم یک معجزه است. اما کیفیت سرانجام ظاهر می شود.

سوباشیچ اما در مورد پیش‌بینی‌اش از درخشش لیواکوویچ نزد بازیکن هم‌تیمی‌اش می‌گوید: به بلاتنجاک و دوستانم گفتم "لیوی چهارتا از توپ‌ها را می‌گیرد".

ستاره کرواسی در روسیه، عقیده جالبی هم در مورد گواردیول، نابغه جدید خط دفاعی تیم دالیچ دارد:گواردیول کوچولو که یک پدیده است. وقتی می بینی تصمیماتش چیست و چه آرامشی دارد، کیف می‌کنی. شگفت انگیز است. ارزش گواردیول در انتقال بعدی  100 میلیون می شود و 20 سال سن دارد. او من را به یاد روزهایی انداخت که با امباپه بازی کردم. بنابراین این بچه به عنوان یک پدیده متولد خواهد شد. اگر فرانسوی یا انگلیسی بود 180 میلیون می ارزید. چون مال ماست، سخت تر است.

 

 

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.