چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

مارادونا، پله، گارینشا، کرایوف و بکن باوئر بهترین بازیکنانی هستند که دیده ام

زیکو: مارادونا گل دست خدا را در سال 1984 مقابل اودینزه تمرین کرده بود!

زیکو: مارادونا گل دست خدا را در سال 1984 مقابل اودینزه تمرین کرده بود!

دیگو مارادونا، اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان چند روز پیش در 60 سالگی درگذشت. یکی از مشهورترین صحنه های دیگو مارادونا در زمین فوتبال، گل او به تیم ملی انگلیس در جام جهانی 1986 بود که با دست زده شد و آن گل، "دست خدا" لقب گرفت.

به گزارش ایران ورزشی، زیکو، اسطوره فوتبال برزیل و باشگاه اودینزه که در دهه 80 میلادی یکی از رقبای مارادونا بود، در مصاحبه با گاتزتا دلو اسپورت خاطره جالبی از گل مارادونا به اودینزه تعریف کرد:

در سال 1984، من تازه به اودینزه آمده بودم و مقابل ناپولی بازی نکردم. در بازی ناپولی و اودینزه که 2-2 تمام شد، مارادونا بریس کرد. ما 2-1 جلو بودیم اما دیگو گل مساوی را زد. بازی در حال اتمام بود که مارادونا با فریب دروازه بان، با دست دروازه ما را باز کرد. داور و کمک داور توجهی به صحنه نکردند. من عصبانی شدم و سمت داور دویدم. به او گفتم تبریک می گویم، همین طور ادامه دهید. خیلی خوب کار کردید. در نتیجه، چهار جلسه محروم شدم. معمولا با مارادونا در خصوص این گلش به اودینزه شوخی می کردم. به او می گفتم که گل دست خدا مقابل انگلیس را برابر ما تمرین کرده بودی. او در پاسخ به من گفت تو بخش خوب فوتبال هستی و من بخش بد آن. مارادونا در کنار پله، گارینشا، بکن باوئر و کرایوف، یکی از پنج بازیکن برتری است که دیده ام

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.