دوشنبه، ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir

بازگشت زودهنگام معتمدی مصدوم به تمرینات

نتیجه عمل جراحی دست وزنه‌بردار ملی‌پوش ایران رضایت بخش بوده است و امید به بازگشت زودهنگام به تمرینات، برای این وزنه‌بردار زنده شد.

به گزارش ایران ورزشی، رسول معتمدی در هفته اول لیگ برتر وزنه‌برداری از ناحیه دست مصدوم شد و در حالی که شانس اصلی کسب مدال طلا بود، حضور در قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را از دست داد. این وزنه‌بردار سپس تحت عمل جراحی قرار گرفت و سه هفته نیز دوران نقاهت پس از جراحی را پشت سر گذاشت. 

معتمدی پس گذراندن دوران نقاهت،  شب گذشته مجددا توسط دکتر کامرانی، پزشک معالج خود معاینه شد و آتل دست این وزنه‌بردار باز شد و دکتر کامرانی از نتیجه عمل و وضعیت دست معتمدی کاملا رضایت داشت که اتفاق خوبی برای این وزنه‌بردار محسوب می‌شود. 

قرار است کارهای بازتوانی بر روی دست معتمدی تحت نظر دکتر کامرانی انجام شود و سپس مجوز آغاز تمرینات برای او صادر شود. 

اگر معتمدی بتواند به زودی مجوز آغاز تمرینات را بگیرد، می‌توان امیدوار بود که با آمادگی کامل در قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ شرکت کند. مسابقات قهرمانی آسیا اردیبهشت سال آینده در کره جنوبی برگزار می‌شود و دومین مرحله گزینشی المپیک پاریس است. 

از آن‌جا که این وزنه‌بردار در قهرمانی جهان غایب بود و اولین گزینشی المپیک را از دست داد، مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ اولین رقابت برای ورود او به رنکینگ المپیک محسوب می‌شود. 

معتمدی از شانس‌های اصلی وزنه‌برداری ایران برای کسب مدال المپیک پاریس است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.