سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

گمانه‌زنی‌ها درباره تغییر کادرفنی صحت دارد؟

بازی فتح‌الله‌زاده با آتش

بازی فتح‌الله‌زاده با آتش

توقف استقلال برابر مس در هفته چهاردهم باعث شد فشار منتقدان به سرمربی پرتغالی آبی‌پوشان پایتخت برای چندمین بار در فصل جاری افزایش یابد.

سینا حسینی
روزنامه نگار

به گزارش ایران ورزشی / توقف استقلال برابر مس رفسنجان در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر باعث شد فشار منتقدان به سرمربی پرتغالی آبی‌پوشان پایتخت برای چندمین بار در فصل جاری افزایش یابد تا کارشناسان و صاحب‌نظران ابهاماتی را درباره آینده ریکاردو ساپینتو مطرح کنند.
 مهم‌ترین نکته‌ای که در نگاه کارشناسان وجود دارد و می‌تواند برای سرمربی پرتغالی تبدیل به یک چالش بزرگ شود، سناریوی تغییرات احتمالی در کادر فنی استقلال در صورت تداوم ناکامی‌های استقلال است بویژه اینکه سرمربی استقلال در روزهای اخیر دچار اختلافاتی با تیم مدیریتی باشگاه نیز شده و بابت کمبود امکانات شخص علی فتح‌الله‌زاده را به تندی خطاب قرار داده تا آسمان روابط او و مدیرعامل آبی‌ها تیره و تار شود.
 هر چند علی فتح‌الله‌زاده با حضور در جمع شاگردان ساپینتو به‌صورت تلویحی از سرمربی استقلال حمایت کرد اما آقای مدیرعامل نشان داده در لحظه نظرش را تغییر خواهد داد و بعید نیست به‌صورت ناگهانی با تکرار روند نتیجه‌گیری فعلی تیمش به سراغ سایر گزینه‌های موجود برود تا برای خود حاشیه امن مناسبی به وجود آورد.
اما گزینه مورد نظر فتح‌الله‌زاده چه کسی خواهد بود؟ طبیعتاً به واسطه بی‌پولی مزمن و مشکلات عدیده مالی او قادر به جذب سرمربی خارجی نیست به همین علت بدون تردید گزینه ایرانی بهترین راه‌حل خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از گمانه‌زنی‌ها بر این اساس شکل گرفته که فتح‌الله‌زاده در صورت ناکامی ساپینتو در هفته‌های پیش رو به سراغ گزینه ایرانی خواهد رفت تا هدایت استقلال را به دست وی بسپارد.
 حال سؤالی که در ذهن هواداران نقش می‌بندد این است که آیا فتح‌الله‌زاده به سراغ قلعه‌نویی خواهد رفت یا مجیدی؟ از آنجا که تیم امیر قلعه‌نویی در کورس قهرمانی حضور دارد مطمئناً او به هیچ عنوان ریسک پذیرش این پیشنهاد را قبول نخواهد کرد و مانند نکونام از پذیرش این پیشنهاد سرباز می‌زند تا شانس انتخاب مجیدی دو چندان شود بویژه اینکه مجیدی در موقعیت ایده‌آلی به سر نمی‌برد و ممکن است با ثبت یک ناکامی دیگر او از کادر فنی کلبا برکنار شود که این موضوع سناریوی فتح‌الله‌زاده را تکمیل خواهد کرد.
 فتح‌الله‌زاده پس از مصاحبه تند مدیرعامل سابق و ناکامی در تأمین نیازهای استقلال به‌شدت زیر فشار انتقادهای هواداران و پیشکسوتان است به همین دلیل ترجیح می‌دهد با برگه فرهاد بازیگردانی کند تا برای مدتی حضورش روی کرسی مدیرعاملی را تضمین کند و از طرفی با این پلن حمایت هواداران علاقه‌مند به مجیدی را جذب کند.
 اما این تصمیم‌گیری تبعات جبران‌ناپذیری نیز برای فتح‌الله‌زاده به‌دنبال خواهد داشت چون ممکن است با ناکامی مجیدی عمر مدیریتی وی نیز به پایان برسد آنگاه وی ناچار است عطای مدیرعاملی را به لقایش ببخشد و به همراه مجیدی از استقلال برای همیشه برود.
در همین اوصاف کار برای مجیدی نیز دشوار خواهد بود، او پس از جدایی ناگهانی استقلال به‌شدت مورد خشم هواداران این باشگاه قرار گرفت و طبیعتاً با فعالیت دوباره او در کادر فنی استقلال این خشم و نفرت تقویت خواهد شد که با این مسأله حواشی موجود در کادر استقلال تشدید می‌شود و استقلال با چالش‌های متعددی مواجه خواهد شد تا بهترین اتفاق ممکن برای رقبای حاضر در کورس قهرمانی رخ دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.