سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲


کلمات کلیدی

ساپینتو رفتنی است؟

ساپینتو رفتنی است؟

چندان قابل پیش‌بینی نبود که بعد از شایعات هفته‌های اخیر درباره اختلاف میان اعضای کادرفنی بخصوص ساپینتو با مدیریت باشگاه، استقلال در وضعیت بغرنج فنی قرار بگیرد و جایگاهش در صدر جدول به خطر بیفتد.
قبل از بازی با تراکتور نیز شنیده می‌شد که ساپینتو با مدیریت استقلال در تضاد است. البته هیچ‌یک از طرف‌ها درباره این موضوع مصاحبه‌ای نکردند و حتی فتح‌الله‌زاده که سکان مدیریت استقلال را در دست دارد، ترجیح داد پیرامون این ماجرا سکوت کند اما پر واضح است که این شایعات به واقعیت نزدیک است و با اینکه طرف‌های درگیر با ماجرا در تلاشند اوضاع را رو به راه جلوه دهند، اما روند حرکتی استقلال بروز مشکلات زیرپوستی را به اثبات می‌رساند.
بعد از باخت به تراکتور که منجر به سقوط استقلال در جدول رده‌بندی شد و آبی‌ها حتی نتوانستند جایگاه دومی هفته گذشته را حفظ کنند، خبرهایی درباره اوج نارضایتی ساپینتو از وضعیت خود در باشگاه استقلال به گوش می‌رسد. این خبرها بی‌ارتباط با انتقادهایی نیست که سرمربی پرتغالی استقلال از امکانات داشت.
قبل از بازی با مس رفسنجان بود که در نشست خبری، آقای سرمربی با دلخوری از اظهارات مدیررسانه‌ای در دفاع از مدیریت بابت مطلوب بودن اوضاع کمپ و دیگر امکانات، صراحتاً اعلام کرد که از وضعیت راضی نیست و نسبت به امکاناتی که در اختیارش قرار گرفته رضایت کافی ندارد.
همین جدل که در مقابل خبرنگاران انجام شد، خود دلیلی مستدل بر وجود اختلاف‌ زیر پوست باشگاه استقلال است و حالا که تیم شکست تلخی را در تبریز متحمل شده، آن هم در شرایطی که خود ساپینتو نیز به دلیل محرومیت نتوانسته از کنار زمین تیم را همراهی کند، این خبرها بیش از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد.
حتی درباره ادامه همکاری سرمربی استقلال نیز خبرهای ناامیدکننده‌ای از دل باشگاه استقلال مخابره می‌شود؛ خبرهایی که تنها اختصاص به اتفاقات بعد از باخت به تراکتور ندارد و پیش از این بازی نیز زمزمه‌هایی درباره احتمال جدایی ساپینتو از استقلال به گوش می‌رسید.
ظاهراً سرمربی استقلال بنا دارد با طرح موضوعاتی در نشست‌های آتی با مدیران یا کفه ترازو را به سمت و سوی خودش سنگین کرده و ادامه همکاری با باشگاه استقلال را برای همکارانش سهل کند یا اینکه به طرقی که از لحاظ مالی لطمه نبیند از این باشگاه برود.
البته تجربه همواره ثابت کرده مربیان خارجی برای جدایی از باشگاه‌های ایران هرگز اقدامات پیش دستانه‌ای انجام نخواهند داد چون این موضوع منجر به از دست رفتن حقوق‌شان خواهد شد. بدون شک ساپینتو استعفا نخواهد داد و شاید مدیران باشگاه استقلال بعد از شکستی که در تبریز حاصل شد، منتظر چنین سیاستی از سوی سرمربی هم باشند اما سرمربی استقلال چنین اقدامی انجام نخواهد داد و تنها در شرایطی حاضر به قطع همکاری با استقلال خواهد بود که حقوقش پرداخت شود که روشن نیست باشگاه استقلال با این حجم از مشکلات مالی که گرفتارش شده، بتواند چنین شرایط ایده‌آلی را برای سرمربی خود فراهم کند تا او ترغیب به استعفا و کناری از سمت خود شود تا مدیریت باشگاه به دنبال جذب گزینه جدید باشد.
اینکه مدیران باشگاه استقلال در شرایط فعلی که جام حذفی در پیش است، چه اندازه تمایل به رفتن ساپینتو داشته باشند نیز مسأله مهمی است. به هر حال اقدامات هیجانی در چنین برهه‌ای استقلال را به سمت دره مرگ پیش خواهد برد و هر تصمیمی باید با درایت و آینده‌نگری باشد و همه جوانب نیز در آن در نظر گرفته شده باشد.
به هر حال استقلال به زودی باید دوباره به عرصه رقابت بازگردد. پنجشنبه‌ای که از راه خواهد رسید آبی‌ها در جام حذفی مقابل تراکتور قرار خواهند گرفت و شاید پیروزی مقابل این تیم تا حدی بتواند آرامش را به آنها بازگرداند.
گفته می‌شود ساپینتو از شرایطش در استقلال راضی نیست و تصمیم خود مبنی بر جدایی از تیم را به گوش مدیران باشگاه هم رسانده است و احتمال فسخ قرارداد با توافق دو طرف وجود دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.