سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱


کلمات کلیدی

آقای تاج از شما توقعی نداریم

آقای تاج از شما توقعی نداریم
علی جوادی
علی جوادی روزنامه نگار

آقای تاج، رئیس محترم فدراسیون فوتبال می‌خواستیم از شما بخواهیم برای آقای اینفانتینو رئیس فیفا نامه‌ای بنویسید و به او اعتراض کنید اسم جعلی روی خلیج همیشه فارس نگذارد

آقای تاج، رئیس محترم فدراسیون فوتبال می‌خواستیم از شما بخواهیم برای آقای اینفانتینو رئیس فیفا نامه‌ای بنویسید و به او اعتراض کنید اسم جعلی روی خلیج همیشه فارس نگذارد؛ اما با خود گفتیم اگر این نامه را بنویسید برای شما بد می‌شود. به روابط خوب شما با شیخ سلمان و اینفانتینو آسیب وارد می‌شود. چرا باید جایگاه رفیع شما را نزد این دو مقام متزلزل کنیم؟

 شما تازه می‌خواهید برای پست‌های مهم‌تر در آسیا گام بردارید که قطعاً دلارهای بیشتری برای شما خواهد آورد. چرا باید نان شما را آجر کنیم؟ چرا باید شما را در مخمصه بیندازیم؟ چرا باید در موقعیتی قرار بگیرید که نتوانید از خود دفاع کنید؟ حیف نیست به خاطر ایران از منافع خود بگذرید؟

آقای رئیس، شما به همان مناصب آسیایی‌تان فکر کنید. اگرچه می‌دانیم هنوز زبان انگلیسی نمی‌دانید و با هدست در جلسات شرکت می‌کنید که این برای ایران خوب نیست؛ اما اینها اهمیتی ندارد. کارت ویزیت سِمت‌تان در آسیا مهم است و منافعی که این منصب برای شما دارد. باقی دوندگی‌ها را به ما بسپارید. اگر قرار است از نام خلیج همیشه فارس دفاع شود، به مردم واگذارید که همواره پای کار بوده‌اند. آنها همیشه بودند و حالا هم هستند. به آخرین پست اینفانتینو برای مرگ ویالی نگاهی بیندازید تا بدانید مردم چقدر از شما جلوترند.

شما حد مدیریتی‌تان را با همان قرارداد ویلموتس نشان دادید. ما بیشتر از آن قرارداد از شما توقعی نداریم. شما به کار خودتان برسید.پست در آسیا بسیار مهم‌تر است. عنوان نایب‌رئیسی آسیا، هم پرطمطراق است هم حقوق خوبی دارد. ما از شما توقعی نداریم. اوضاع فعلی فوتبال نشان می‌دهد چرا دل به شما نبسته‌ایم. فوتبال را آنقدر بی‌هویت کرده‌اید که می‌گویید اگر یکی پیشنهاد سرمربیگری «تیم ملی ایران» را بپذیرد ایثار کرده. نیمکت تیم ملی که روزی رؤیا و آرزوی هر مربی ایرانی بود را حالا تا این حد بی‌اعتبار کرده‌اید که قبول آن فقط به واسطه ایثار یک مربی فداکار صورت می‌گیرد! دلیل این جایگاه نازل، شما هستید آقای رئیس وگرنه تیم ملی کشورمان، پیراهنش و نیمکتش همیشه حرمت داشته و خواهد داشت.

ما از شما توقعی نداریم آقای رئیس. شما روزی در جام ملت‌های امارات گفتید اگر در بازی با ژاپن ببازیم (که باختیم)، خاک مرده روی سر فوتبال ایران ریخته می‌شود. حالا خوب ببینید. این خاک بر سر فوتبال ما ریخته شد.  لیگ بیمار،‌فوتبال بی حال و سکوهای خالی ورزشگاه‌ها که به همه فوتبالدوستان ایرانی طعنه می‌زند، روایت تلخ  فوتبال ماست که اگر نمی‌رنجید باید شما را مقصر وضع موجود بدانیم. کاش بیانیه نیم بند دیروز را نمی‌دادید تا اینقدر دردمان نگیرد.

شما به امور شخصی خودتان بپردازید. دفاع از ایران را به مردم بسپارید. ما از شما توقعی نداریم آقای رئیس.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.