سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

رابرتسون، بهترین مدافع گلساز تاریخ شد

جابجایی یک رکورد لیگ برتر توسط مدافع لیوپول

جابجایی یک رکورد لیگ برتر توسط مدافع لیوپول

اندی رابرتسون با ساختن گل امشب برای صلاح و ثبت پنجاه و چهارمین پاس گل خود، نامش را در تاریخ لیگ برتر ثبت کرد.

اندی رابرتسون که با رساندن شمار پاس گل های خود به عدد 53، به لیتون بینز رسیده بود، تنها پنج دقیقه بعد از شروع بازی با استون‌ویلا یک پاس گل دیگر داد تا یک رکورد را در تاریخ لیگ برتر جابجا کند. 

او در دقیقه پنجم بازی لیورپول – استون ویلا یک پاس برای محمد صلاح ارسال کرد و این مهاجم مصری آن را به گل تبدیل کرد تا زمینه ساز پیروزی دو بر صفر شاگردان کلوپ شود. او با این پاس گل، رکورد بیشترین پاس گل برای یک مدافع در تاریخ لیگ برتر را شکست. 
 

رابرتسون برای صاحب شدن عنوان یاد شده توپی را به صلاح رساند که گل کردن آن ساده‌ترین کار ممکن بود تا با 54 پاس گل در تاریخ لیگ برتر، از مدافع سابق فوتبال انگلیس عبور کند. 

مدافع لیورپول در دقیقه 20 یک گل دیگر هم ساخت تا تعداد پاس گل های خود را به 55 برساند اما داور به درستی گل ماتیپ در این صحنه را آفساید اعلام کرد. 
 

او در سال های اخیر خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان چپ لیگ برتر مطرح کرده است. رابرتسون در سه فصل از چهار فصل اخیر لیگ برتر حداقل 10 پاس گل به ثبت رسانده است. او در این فصل و طی 13 بازی قبلی، 5 پاس گل داده بود. او ریتم موفق خود را بلافاصله بعد از شروع دوباره لیگ برتر از سر گرفت تا رکوردی که شکست را جاودانه‌تر کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.