سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

مورد عجیب داور جوان در دیدارهای آبی‌پوشان

جنجال، پای ثابت قضاوت‌های کوپال برای استقلال!

جنجال، پای ثابت قضاوت‌های کوپال برای استقلال!

کوپال ناظمی که قرار است بازی تیم ساپینتو و تراکتور را سوت بزند، به طرز عجیب گرفتار اتفاقات جنجالی در بازی های استقلال شده است.

اسامی داوران قضاوت کننده در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی اعلام شد که طی آن، کوپال ناظمی قرار است دیدار میان استقلال و تراکتور را قضاوت کند. داور جوانی که در این فصل تاکنون دیداری را برای آبی های پایتخت سوت نزده و این نخستین قضاوت او خواهد بود.

به طور کلی، کوپال نظامی قضاوت های بسیار کمی را برای استقلال سوت زده اما نکته عجیب اینجاست که هر گاه نام او در میان داوران دیدار آبی های پایتخت بوده، آن مسابقه درگیر حواشی عجیب و غریبی شده است که آنها را در زیر مرور می کنیم:

* پنالتی استقلال در آزادی سوخت!
نخستین باری که کوپال ناظمی یک دیدار استقلال را سوت زد، به هفته پنجم لیگ هجدهم برمیگردد. جایی که تیم وینفرد شفر میزبان فولاد بود و آن بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه نخست آن مسابقه، ارسال وریا غفوری به دست میلاد بدرقه برخورد کرد ولی کوپال ناظمی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

* دژاگه باید اخراج می شد؟
دومین تجربه قضاوت ناظمی برای استقلال به دیدار هفته هجدهم از لیگ هجدهم برمیگردد که او این بار در نقش کمک داور اضافی و پشت دروازه، یکی از اعضای تیم داوری اشکان خورشیدی بود.

استقلال آن بازی را با تک گل دژاگه واگذار کرد. این بازیکن در نیمه اول پس از لگدی که تعمدا به نورافکن وارد کرد، یک کارت زرد گرفت و هواداران استقلال معتقد بودند دژاگه بابت خوشحالی خود و رفتن به سمت هواداران باید کارت زرد دوم را می گرفت.

درست چند روز قبل از آن مسابقه، دیگو کاستا بازیکن وقت اتلتیکو مادرید دقیقا بخاطر خوشحالی مشابهی، کارت زرد دوم را در دیدار با ختافه گرفته بود و اخراج شد.

* باز هم ناظمی و باز هم شکست
در هفته بیست و هفتم لیگ هجدهم و در مقطعی که استقلال با وینفرد شفر امیدوار به کسب قهرمانی بود، با قضاوت کوپال ناظمی به مصاف شهرخودرو رفت و با تک گل بهنام برزای تن به شکست داد.

هر چند اتفاق خاص داوری در آن دیدار رخ نداد ولی وینفرد شفر پس از آن بازی از سمت خود کنار گذاشته شد و فرهاد مجیدی جای او را روی نیمکت تیم گرفت تا پس از دومین قضاوت کوپال ناظمی برای استقلال، شاهد اخراج سرمربی آلمانی آبی ها باشیم.

1789482

* چطور این هند را ندیدی آقای ناظمی!
به نظر می رسد که کوپال ناظمی اعتقادی به اعلام خطای هند پنالتی برای استقلال ندارد. در یکی از جنجالی ترین داوری های چند فصل اخیر لیگ برتر، استقلال در هفته دوازدهم لیگ نوزدهم برابر سپاهان با تساوی 2 – 2  متوقف شد.

در نیمه دوم آن بازی، تیم داوری برخورد توپ به دست کی روش استنلی را خطای پنالتی تشخیص نداد. هر چند که زاهدی فر داور وسط آن بازی بود ولی کوپال ناظمی به عنوان کمک داور پشت دروازه سپاهان که به صحنه اشراف داشت، هیچ کمکی به تیم داوری نکرد. بعدها ناظمی با حضور در یک برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که این صحنه را ندیده است.

* فرهاد، فولاد و جنجال اهواز
در شرایطی که شیوع ویروس کرونا لیگ برتر را با تعطیلی مواجه کرده بود، استقلال و فولاد در اهواز موتور فوتبال در کشور را روشن کردند. در آن بازی جنجالی، مهدی سیدعلی داور مسابقه به علی کریمی و عارف غلامی کارت قرمز نشان داد و فرهاد مجیدی را نیز اخراج کرد. کوپال ناظمی داور چهارم آن بازی بود که نقشی در تصمیمات داوری نداشت اما اینکه او باز هم در یک بازی جنجالی استقلال جزو تیم داوری بود، شاید از بدشانسی های این داور جوان باشد.

* دو قضاوت بی حرف و حدیث
ناظمی پس از آن دیدار شهرخودرو و استقلال در هفته ششم لیگ بیستم را قضاوت کرد. دیداری که با پیروزی 2 بر صفر تیم محمود فکری به پایان رسید. او سپس یکی از داوران پشت دروازه دیدار تراکتور و استقلال در هفته یازدهم از لیگ بیستم بود که آبی ها با نتیجه سه بر یک و در تبریز به پیروزی رسیدند. این دو مسابقه حاشیه خاصی را به دنبال نداشت.

* یک پنالتی جنجالی و تصمیمی جنجالی تر
آخرین حضور کوپال ناظمی در تیم داوری بازی های آبی پوشان به هفته اول لیگ قبل برمیگردد. جایی که او قضاوت دیدار استقلال و هوادار را برعهده داشت و یک خطای پنالتی بسیار مشکوک را به سود تیم فرهاد مجیدی اعلام کرد.

وریا غفوری پشت این توپ ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد که ناظمی در تصمیمی عجیب، دستور به تکرار ضربه داد که در بار دوم، مسلم حق شناس موفق به مهار پنالتی کاپیتان آن روز استقلال شد.

حالا ناظمی قرار است برای اولین بار در این فصل، یک دیدار استقلال را سوت بزند. او سابقه قضاوت بازی این تیم برابر تراکتور را دارد و باید دید چه اتفاقاتی در این مسابقه رخ خواهد داد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.