سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

محمدرضا رجبی کاپیتان سابق تیم ملی هندبال ایران؛

حریفان ایران، تیم‌های سخت و اروپایی هستند

حریفان ایران، تیم‌های سخت و اروپایی هستند

کاپیتان سابق تیم ملی هندبال ایران گفت: تیم ملی کار سختی در دور اصلی خواهد داشت و نباید انتظار داشته باشیم بازیکنان ما حتی مقابل لهستان هم برای کسب امتیاز به میدان بروند.

به گزارش ایران ورزشی، محمدرضا رجبی در گفتگو با خبرنگاران ورزشی در مورد دیدارهای دور اصلی تیم ملی هندبال ایران در قهرمانی جهان اظهار کرد: از ابتدا مشخص بود که هر سه حریف ایران در دور گروهی تیم‌های سخت و اروپایی هستند. بازی مقابل این تیم‌ها برای ملی‌پوشان ایران سخت است و نباید انتظار کسب امتیاز داشته باشیم.

کاپیتان سابق تیم ملی هندبال ایران گفت: فرانسه قهرمان دنیا است و بازیکنان بزرگ و به نام زیادی حتی روی نیمکتش دارد. در دور گروهی دیدم که اسلوونی در دیدار مقابل فرانسه هم تیم دست و پا شکسته‌ای نبود و خوب بازی کرد. قاعدتا ما هم نباید انتظار داشته باشیم بازیکنان ایران حتی مقابل لهستان میزبان هم برای کسب امتیاز به زمین بروند.

رجبی افزود: تیم ملی ایران باید برای یک عملکرد خوب مقابل فرانسه به میدان برود. لهستان میزبان مسابقات است و هر چند که نسبت به فرانسه و اسلوونی در این رویدادها شاید عیار پایین‌تری داشته باشد اما تیم اروپایی است. کار مقابل هر سه حریف سخت است چون همه تیم‌های اروپایی و خوبی هستند. آنها هندبال را بلد هستند و خوب بازی می‌کنند. 

او در مورد عملکرد ملی‌پوشان در دور گروهی نیز گفت: بازیکنان در دیدار اول مقابل شیلی بازی خوبی ارائه دادند. شیلی از تیم‌های خوبی بود که چند بازیکن شاغل در لیگهای خوب دنیا دارد. بازی نفس‌گیر و نزدیکی بود. بازیکنان در خیلی مواقع فراز و نشیب زیادی داشتند، گاهی جلو بودند و گاهی عقب افتادند. به نظر من در دقایق پایانی نیمه دوم بود که بازیکنان توانستند بدون اشتباه بازی کنند. با وجودی که چند گل عقب بودند جبران کردند و در نهایت پیروز شدند.

بازیکن سابق تیم ملی هندبال ایران گفت: عملکرد بازیکنان مقابل مونته‌نگرو هم خوب بود. آنها بازی خوبی ارائه کردند. مونته‌نگرو بازیکنان خوبی دارد. بازی با نتیجه نزدیک به پایان رسید. البته انتظار هم نداشتیم که ملی‌پوشان آنها را مغلوب کنند اما عملکرد خوبی به نمایش گذاشتند. سه اختلاف برای ایران مقابل این‌تیم‌ها برد محسوب می‌شود.

رجبی گفت: اسپانیا هم که از قدرت‌های خوب دنیا است. عناوین خوبی در جهان، المپیک و اروپا دارد. از بازیکنان‌ طراز اول بهره گرفته که در لیگهای معتبری بازی می‌کنند. قاعدتا کار بسیار سخت بود. پیش‌بینی ما این بود که اسپانیا در بازی آخرش مقابل ایران با ترکیب اصلی به میدان نمی‌آید چون دو بازی اول را برده و سرگروه بود و نیازی به امتیاز کامل نداشت اما با تیم کامل و با تمام قدرت آمد. واقعا هم بازی سختی برای تیم ملی ایران بود. مقاطعی عملکرد خوبی داشتیم و در مقاطعی به خاطر کم تجربگی اختلاف زیاد شد. در نهایت نتوانستیم مقابل این تیم عملکرد خوبی داشته باشیم اما در مجموع بازی‌های خوبی ارائه شد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.