سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

بارسلونا ۱-۰ سوسیه‌داد

پیروزی دشوار کاتالان‌ها مقابل تیم ۱۰ نفره

پیروزی دشوار کاتالان‌ها مقابل تیم ۱۰ نفره

بارسلونا در دیدار مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری موفق شد با نتیجه ۱-۰ سوسیداد را از پیش رو بردارد.

در این دیدار که تیم میهمان از دقیقه ۴۰، ده نفره شد، شاگردان ژاوی هرناندز موقعیت‌های زیادی برای گلزنی داشتند اما در نهایت تنها با تک گل عثمان دمبله به برتری رسیدند و راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

بارسا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 9 بود که روی حرکت دمبله و پاس در عرض او، روبرت لواندوفسکی صاحب موقعیت شد اما ضربه او به مدافعان حریف برخورد کرد.
دو دقیقه بعد لواندوفسکی صاحب یک موقعیت خوب شد و توانست دروازه سوسیداد را باز کند اما با توجه به اینکه ضربه او در مقابل دروازه به فرانکی دیونگ که در موقعیت آفساید قرار داشت، برخورد کرد، داور این گل را نپذیرفت.
برتری بارسا ادامه داشت و در دقیقه 17، دمبله که روی پاس ژول کُنده صاحب موقعیت شده بود، ضربه خطرناکی زد که از کنار دروازه سوسیداد به بیرون رفت.
در ادامه بازی متعادل‌تر شد و بازیکنان سوسیداد هم پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 20 توسط تاکه‌فوسا کوبو به گل برسند اما ضربه ستاره ژاپنی این تیم به تیر افقی دروازه بارسا برخورد کرد.
بازی در ادامه کمی پربرخورد شد تا اینکه در دقیقه 40، سوسیداد 10نفره شد. برائیس مندس که در یکی دو صحنه با بازیکنان بارسا درگیر شده بود، با خطایی شدید روی بوسکتس، ابتدا از داور کارت زرد گرفت اما بعد از کمک گرفتن از VAR، داور نظرش را تغییر داد و این بازیکن را با کارت قرمز جریمه کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول این بارسا بود که به لطف یک بازیکن بیشتر، توپ و میدان را در اختیار داشت اما بازیکنان این تیم نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
نیمه دوم را هم بارسا بهتر آغاز کرد و این بار خیلی زود به گل رسید. این بار هم پاس کنده بود که عثمان دمبله را راهی دروازه حریف کرد و شوت محکم او از زاویه‌ای نه چندان مناسب، دروازه سوسیداد را باز کرد.

بعد از این گل بازی متعادل شد و در دقیقه 60، همه چیز برای رسیدن سوسیداد به گل تساوی فراهم بود اما الکساندر سورلوت که با پاس عالی کوبو در مقابل دروازه بارسا صاحب موقعیت شده بود، توپ را از بالای دروازه خالی به بیرون زد.
بازیکنان بارسا که خطر را احساس کرده بودند، پیش کشیدند و در دقیقه 68 گاوی می توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند اما شوت محکم او به تیر دروازه برخورد کرد و در ادامه هم لواندوفسکی توپ را از بالای دروازه به بیرون زد.
در دقایق پایان باز هم این بازیکنان بارسا بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع فشرده سوسیداد موقعیت زیادی در اختیار آنها قرار نمی داد. در مقابل این تیم میهمان بود که نزدیک بود در دقیقه 88 روی اشتباه تراشتگن به گل تساوی برسد اما دروازه بان آلمانی بارسا در موقعیت تک به تک ناوارو را دفع کرد تا برتری تیمش حفظ شود.
در وقت های تلف شده هم سوسیداد یک موقعیت خوب شد تا به گل تساوی برسد اما باز هم تراشتگن با واکنشی به موقع ضربه اولاساگاستی را دفع کرد تا بازی در نهایت با برتری 1-0 بارسا به پایان برسد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.