شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کفاشیان: مارادونا دوست داشت دربی تهران را از نزدیک ببیند!

کفاشیان: مارادونا دوست داشت دربی تهران را از نزدیک ببیند!

علی کفاشیان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال دیروز مصاحبه‌ای با خبرآنلاین انجام داد که واقعاً خواندنش خالی از لطف نیست.

ایران ورزشی:  یادمان هست در سال ۲۰۱۳ مصاحبه‌ای کردید و گفتید که قرار است مارادونا به ایران بیاید.

 آن موقع آل اشپورت اسپانسر لباس بود. با آنها برنامه داشتیم. مارادونا هم در امارات به سر می‌برد. برای همین ایشان را دعوت کردیم. یعنی برای کار مربیگری نبود، برای اینکه در مراسم باشند. مسئول آل اشپورت هم به ما گفت با ایشان یکسری هماهنگی‌ها شده. دعوت هم شده‌اند و قرار است بیاید منتهی دقیقاً در زمان مراسم ما، ایشان به کشور دیگری رفته بود و به همین خاطر نتوانست بیاید.
 کل ماجرا این بود؟
 مارادونا اظهار تمایل کرده بود که بیاید. حتی گفته بود دوست دارم ایران را ببینم. حرف‌های دیگری هم زده بودند. مارادونا گفته بود من شنیده‌ام مردم ایران خیلی فوتبالی هستند. درباره دربی پایتخت شما شنیده‌ام که ۱۰۰ هزار نفر برای تماشایش به ورزشگاه می‌روند. گفته بود دوست دارم زمانی بیایم که بتوانم به ورزشگاه آزادی بروم و بازی استقلال و پرسپولیس با حضور تماشاگران را ببینم.
 ​یعنی واقعاً دوست داشت دربی را ببیند؟
  بله، این حرفی بود که خودش زده بود. می‌دانست که بازی‌های استقلال و پرسپولیس چقدر تماشاگر دارد و گفته بود دوست دارد زمانی بیاید که آنها هم بازی کنند و او هم در ورزشگاه باشد. گفته بود اتفاقاً وقتی بازی‌های اینطوری و با تماشاگر زیاد را می‌بیند، یاد بازی‌های آرژانتین می‌افتد. حتی گفته بود مردم آرژانتین اتفاقاً به فوتبال ایران علاقه و توجه دارند، مخصوصاً حالا که در جام جهانی همگروه شده‌ایم.
 واقعا؟
 بله این حرف او بود. اتفاقاً بعداً دیدیم که در همان بازی ایران و آرژانتین هم چقدر برزیلی‌ها از تیم ملی ایران حمایت کردند.
البته این دشمنی برزیل و آرژانتین در فوتبال قدیمی است. ولی یادمان هست در واکنش به همین خبرها مارادونا مصاحبه‌ای کرد و گفت خبر دروغ است و هیچ‌وقت پیراهن آرژانتین را به ایران نمی‌فروشد.
 بله. این اشتباهی بود که بعضی رسانه‌ها کرده بودند. ما مارادونا را دعوت کردیم و اصلاً برای مربیگری و این بحث‌ها نبود ولی بعضی رسانه‌ها به اشتباه نوشتند احتمالاً با او برای سرمربیگری ایران هم مذاکره شده است. همین خبر باعث شد که مارادونا واکنش نشان دهد وگرنه اصلاً مخالف سفر و حضور در کشورمان نبود و یک بار هم علاقه نشان داد و گفت دوست داشته به ایران بیاید.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.