پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

جایگاه سوم آسیا برای ملی‌پوشان هندبال ساحلی ایران

جایگاه سوم آسیا برای ملی‌پوشان هندبال ساحلی ایران

تیم ملی هندبال ساحلی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا مقام سوم آسیا را بدست یافت.

به گزارش ایران ورزشی، تیم ملی هندبال ساحلی ایران در دیدار رده‌بندی مسابقات قهرمانی آسیا موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر مقابل ویتنام به برتری برسد و عنوان سومی قاره آسیا را کسب کند.

ملی‌پوشان ایران از همان ابتدا نبض بازی را در دست گرفتند و گیم نخست این دیدار را با نتیجه ۱۷ بر ۹ به سود خود به پایان رساندند. در گیم دوم نیر روند برتری ملی‌پوشان ایران ادامه یافت و با نتیجه ۱۷ بر ۱۰ این گیم نیز به سود ایران به پایان رسید تا در نهایت بازی ۲ بر صفر به سود ایران تمام شود.

تیم ملی هندبال ساحلی ایران با ترکیب کاملا متفاوت از دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی آسیا و با میانگین سنی ۱۸ و ۶ دهم عنوان جوان‌ترین تیم آسیا را در اختیار داشت.

نمایش تیم جوان و آینده‌دار ایران در این دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا سبب تحسین حاضرین در مسابقات شده بود.

ملی‌پوشان هندبال ساحلی ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل عربستان ۲ بر یک پیروز شدند، در دومین دیدار کره‌جنوبی را ۲ بر صفر شکست داده بودند، در سومین دیدار مقابل فیلپیین ۲ بر صفر پیروز شدند و در آخرین دیدار مرحله گروهی ۲ بر صفر مقابل قطر مغلوب شدند.

تیم ملی هندبال ساحلی ایران در دیدار نیمه‌نهایی مقابل عمان ۲ بر صفر شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رسیده بود.

ویتنام نیز در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا موفق شده بود تیم ملی کویت را شکست دهد، در دومین دیدار مقابل عمان ۲ بر یک تن به شکست داد، در سومین دیدار چین را ۲ بر صفر شکست داده بود، در چهارمین دیدار هنگ‌کنگ را ۲ بر صفر از پیش رو برداشته بود و در پنجمین دیدار مقابل اندونزی میزبان ۲ بر صفر پیروز شده بود.

ویتنامی‌ها در دیدار نیمه‌نهایی ۲ بر صفر مقابل قطر تن به شکست داده بودند و از رسیدن به فینال بازماندند و راهی دیدار رده‌بندی شده بودند.

آراد حسینی، محمد مهدی حیدریان، حامد شمس، علی پیرزاده اهوازی، مصطفی انتشاری، علی سعیدی، علی حیدریان، حسین حیدریان، علیرضا علیپور و سروش قاسمی با هدایت مهدی قشقایی‌راد ترکیب تیم ملی هندبال ساحلی ایران را در رقابت‌های قهرمانی آسیا تشکیل می‌داد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.