دوشنبه، ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir


امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال؛

از کی‌روش و اسکوچیچ ممنونم، موافق بازیکن‌سالاری هستم!

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال در آستانه نخستین تمرین ملی‌پوشان زیر نظر وی، از زحمات کارلوس کی‌روش و دراگان اسکوچیچ در زمان حضور در تیم ملی تشکر کرد.

به گزارش ایران ورزشی، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال قبل از شروع اولین تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت: از همه کسانی که چه موافق و چه مخالف بودند تشکر می‌کنم. معتقدم باید یک تشکر ویژه از کی‌روش و اسکوچیچ به خاطر زحماتی که در فوتبال ایران کشیده‌اند، داشته باشم. قدردان زحمات آنها هستم. چندین سال کی‌روش و در مقطعی خیلی حساس اسکوچیچ زحمت کشیدند.

قلعه‌نویی افزود: قدردان مربیانی هستیم که باعث شدند این بازیکنان خوب به تیم ملی راه پیدا کنند. چه بازیکنانی که در اروپا و چه لیگ ایران بازی می‌کنند، نتیجه زحمات یک سری مربیانی هستند که دیده نمی‌شوند و بیشتر در رده‌های پایه و بعد در باشگاه‌ها هستند و جا داشت از آنها تشکر کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: ما باید تلاش کنیم فوتبالی بازی کنیم که مردم لذت ببرند و این مهم را می‌توانیم انجام بدهیم. لذت فوتبال  به نوع بازی و گل‌ها و اخلاق است. با بازیکنانم صحبت کردم و از آنها خواستم که این مسائل را رعایت کنند. من فوتبال هجومی را دوست دارم، در هر تیمی بودم از این نوع بازی استفاده کرده‌ام، الان در گل‌گهر با ۳۵ گل زده تیم دوم از نظر گلزنی هستیم.

قلعه‌نویی تاکید کرد: مردم فوتبال هجومی اما با برنامه در ساختار دفاعی و حمله دوست دارند. هنوز کادر تکمیل نشده، چون قبل از بازی نفت مسجد سلیمان با من صحبت کردند و من درگیر دو بازی بودم. بعد از آن نشستیم و یک لیست از بازیکنان آماده کردیم و هر انتخابی یک سری حرف دارد و این را شما می‌دانید. کسانی بودند که شایستگی داشتند اما انتخاب ما در این پست این بازیکن بود و اینطور نیست که دیگری قابلیت ندارد. تاکید ما روی فوتبال هجومی و خوب است.

وی در ادامه خطاب به رسانه‌ها گفت: از شما عزیزان تشکر می کنم. شما باید بازوی ما باشید، به ما کمک کنید، انتقادات شما به خاطر مردم و مملکت باشد، اگر انتقادی نباشد، پیشرفتی به وجود نمی‌آید، از شما این توقع را دارم. حب و بغض‌ها یک بحث است و انتقادها بحثی دیگر. انتقادهای شما را می‌پذیریم.

قلعه‌نویی درباره‌ بازی‌های تدارکاتی با روسیه و کنیا هم اضافه کرد: شرایط سخت و زمان از دست رفته بود. همین که این دو بازی هماهنگ شد، خوب شد و می‌‎تواند محک خوبی باشد برای من و همه بازیکنانی که قرار است با یک افکار و ایده جدید کار کنند و جا دارد از فدراسیون تشکر کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: می‌گویند با بازیکن سالاری باید مقابله شود اما من این کلمه را قبول ندارم. ما بازیکن سالاری را باید داشته باشیم. بازیکن باید سالار باشد که شما راحت روی نیمکت بنشینید ولی با بازیکن‌محوری باید برخورد کنیم و این باید تفکیک شود. شما فقط تا لب خط هر کاری می‌توانید انجام دهید، یک روز مهدی مهدوی‌کیا پنالتی خراب می‌کند و اگر گل می‌شد، شرایط فرق می‌کرد.

وی افزود: خوشبختامه در هر تیمی بوده‌ام با رفتارم و چارچوبی مشخص، کار کردم. حتما همه باید به خاطر مردم و ایران تبدیل به یک تیم شویم. تیم هم همین است و یقینا همه باید با یک هدف تلاش کنیم. باید بازیکن سالاری را تقویت کنیم و بازیکن محوری را از بین بیریم که البته امیدوارم اینطور نباشد. به گذشته کاری ندارم و با آنها که با من کار کرده‌اند هم رفیق‌ هستم و هم اصولی دارم که باید رعایت کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره زمان قراردادش نیز گفت: عرف مربیگری از یک جام‌جهانی تا جام‌جهانی دیگر است. تا دی، ۷، ۸ ماه وقت داریم و سه الی چهار تا فیفادی داریم و تغییرات رفتاری، نوع بازی، پشتوانه سازی و نتیجه‌گرایی احتیاج به زمان دارد. در فرصتی که بیشتر داریم با مهدی تاج و هیئت رئیسه در این باره صحبت می‌کنیم.

قلعه‌نویی درباره لژیونرها و توجه به لیگ، اظهار داشت: یک تیم به نام ایران داریم و چه لژیونر باشند و چه در لیگ بازی کنند، هر کسی بهتر باشد و به افکار تاکتیکی‌اش به ما بخورد، حق را به او می‌دهیم. لژیونرها بازیکنان بزرگی هستند اما لیگ را هم ما باید ببنیم. لژیونرها از دل همین لیگ لژیونر شده‌اند. علاوه بر اینکه لیگ را می‌بینم، لژیونرها هم مد نظر ما هستند.

وی درباره غیبت سامان قدوس و سردار آزمون در این اردو هم گفت: سامان قدوس گفت به دلیل اینکه می‌خواهد بیشتر کنار باشگاه باشد، نیامد. سردار آزمون هم به دلیل مشکلاتی که برای همسرش وجود داشت، به این اردو نیامد. ما بازیکنان خوبی داریم که همزمان می‌توانیم دو تیم ملی خوب با ۵درصد بالا و پایین داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال افرود: از هر بازیکنی که با همه وجودش در خدمت مردم ایران باشد، استقبال می‌کنیم. شرایط‌شان را درک می‌کنیم. قدوس و سردار در شرایطی داشتند که آنها را درک می‌کنیم اما بازیکنانی دیگری هم هستند که با تلاش بیشتر می‌توانند جایگزین‌های خوبی باشند.

قلعه‌نویی درباره عدم دعوت از مهدی قایدی هم خاطرنشان کرد: قایدی در ۶، ۷ بازی اخیر کیفیت خیلی خوبی داشت، هر چند در شروع لیگ خوب نبود اما در ادامه شرایط خوبی پیدا کرد. به هر حال هر لیستی اعلام شود صحبت‌های خودش را دارد، شاید در اردوهای بعدی دعوت شوند، خیلی از بازیکنان بودند که شایسته بودند اما به افکار تاکتیکی تیم نمی‌خوردند، این لیست نزدیک‌تریک لیست به افکار من بود، شاید در لیست بعدی که فیفادی خردادماه است نفرات شایسته‌تری دعوت شوند و جابجایی صورت بگیرد. زمان بیشتری داریم اما برای این فیفادی درگیر دو بازی گل‌گهر بودم.

وی افزود: بازیکنان شایسته دیگری هم بودند اما خب در داخل و خارج ۴۰۰ فوتبالیست دارید و باید ۲۰‌نفر زا دعوت کنید که بر اساس اولویت‌هتی تاکتیکی دعوت می‌شوند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.