یکشنبه، ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir


گزارش داوری نگریرا از بازی جنجالی بارسا-PSG

انریکز نگریرا در تحلیل داوری خود از برتری 6-1 تاریخی بارسا برابر پی‌اس‌جی به دو اشتباه داور به سود بارسا اشاره کرده بود.

یکی از خدمات انریکز نگریرا، نایب رئیس سابق کمیته داوران فوتبال اسپانیا، به بارسلونا مربوط به ارائه آنالیز داوری بازی‌های این تیم بود. هرچند بعضا گزارشات داوری مربوط به بازی‌های رئال مادرید را نیز به بارسلونا ارائه می‌کرد.

---

خبرگزاری EFE امروز به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد نگریرا پس از بازی معروف بارسا برابر پی‌اس‌جی در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان که با برتری 6-1 آبی و اناری‌ها همراه شد، به دو اشتباه مسلم داور بازی به سود بارسا در گزارش داوری خود اشاره کرده است. نگریرا در گزارش ارسالی خود برای بارسا نوشته بود که دنیز آیتکین، داور آلمانی، در دو صحنه با سوت‌های خود به نفع بارسا کار کرد.

در آن بازی که هشت مارس 2017 برگزار شد، بارسا باید شکست 4-0 بازی رفت را جبران می‌کرد و در نهایت با گل دقیقه پایانی سرخی روبرتو به هدف خود رسید.

 

---

نگریرا در تحلیل داوری خود نوشته بود که آیتکین در دقیقه 84 باید خطای خاویر ماسکرانو روی دی‌ماریا را پنالتی اعلام می‌کرد و در دقیقه 89 نیز اعلام پنالتی روی لوئیس سوارز اشتباه بود. او اعتقاد داشت برخورد به حدی نبود که سوارز به زمین بیفتد. نگریرا پنالتی اعلام شده به سود بارسا در دقیقه 47 را نیز تردیدآمیز عنوان کرده بود (منجر به گل سوم بارسا شد) و اینکه داور می‌توانست برای بارسا پنالتی اعلام نکند.

---

نگریرا همچنین نوشته بود که داور در دو صحنه نیز به ضرر بارسا اشتباه کرد. یکی در دقیقه 33 که معتقد بود روی نیمار پنالتی شده بود و دیگری در دقیقه 58 که خطا روی مسی در نزدیکی محوطه جریمه را اعلام نکرد.

---
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.