دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

استراحت کردن برای مسی عادی نیست

رونالد کومان: وقتی پولی برای خرید بازیکن ندارید، بهتر است از جوانان خود باشگاه استفاده کنید

رونالد کومان: وقتی پولی برای خرید بازیکن ندارید، بهتر است از جوانان خود باشگاه استفاده کنید

رونالد کومان در کنفرانس مطبوعاتی پیش دیدار بارسلونا مقابل فرانس واروش حاضر شد و از شرایط بلوگرانا گفت.

به گزارش ایران ورزشی، تیم های بارسلونا و و فرانس واروش در چارچوب هفته پنجم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. بارسلونا پیش از این صعودش را قطعی کرده و همان طور که پیش بینی می شد، کومان برای این بازی به ستارگانی چون مسی، تراشتگن و کوتینیو استراحت داده است.

می خواهیم صدرنشین گروه باشیم

 مهم ترین مسئله برای ما صعود از گروه بود اما ذهنیت پیروزی در هر بازی باید در تیم وجود داشته باشد. (اینجا) از شما خواسته می شود که هم ببرید و هم بازی خوبی به نمایش بگذارید. می خواهیم صدرنشین گروه شویم، سه امتیاز از یوونتوس بالاتر هستیم و هنوز دو بازی دیگر در پیش داریم.

استراحت مسی

 برای او استراحت کردن مقوله عادی نیست، اما با توجه به تقویم این فصل دو بازی وجود داشتند که لئو می تواند در آنها استراحت کند؛ یکی بازی در کیف و دیگری بازی فردا، (این کار را کردیم) چون از قبل صعود کرده ایم و بازی شنبه مان در لالیگا (مقابل کادیز) بسیار مهم است. او همیشه می خواهد بازی کند اما من هرگاه که تصمیمی می گیرم با بازیکنانم در مورد آن صحبت می کنم. دیگر گزینه دیگری برای استراحت در اختیار نداشتیم چون هر سه روز یکبار بازی می کنیم و سوپرکاپ اسپانیا را هم در پیش داریم. مسی همیشه مسی است و همواره اهمیت زیادی در خط حمله ما دارد اما قرار نیست که هر فصل 30 گل بزند؛ اما لئو در هر صورت هنوز هم بازیکن بسیار مهمی در تیم ماست.

باید به جوانان فرصت بدهیم

  شرایط اقتصادی باشگاه عواقبی هم به همراه دارد، ما باید به بازیکنان جوان فرصت بازی بدهیم، بازیکنانی چون مینگزا. اگر پولی برای خرید بازیکن ندارید، بهتر است از بازیکنان خود باشگاه استفاده کنید. این همان روشی است که در هلند وجود دارد و باعث به چشم آمدن بازیکنان با کیفیت می شود. از عملکرد بازیکنان جوان باشگاه سورپرایز نشدم، ما کیفیت آنها را در تمرینات مشاهده می کنیم. آنها از دل فوتبال بارسلونا بیرون می آیند و این برای شان پیچیده محسوب نمی شود. باید به آنها اعتماد کرد و فرصت در اختیارشان گذاشت.

پیکه

 هر روز با پیکه صحبت می کنم. او هر روز به شهرک ورزشی می آید و تمرین می کند. من تاثیری روی تصمیمش برای جراحی نکردن نداشتم. این بهترین روش ریکاوری است و امیدوارم بتوانم تا پیش از پایان فصل او را در تیم داشته باشم. نمی توانم تاریخی برای بازگشتش مشخص کنم.

خرید های زمستانی

 الان زمان مناسبی برای صحبت از خرید های جدید نیست.  ترجیح می دهم در مورد نام ها و پست ها صحبت نکنم چون این بی احترامی نسبت به بازیکنان فعلی تیم است. به هر حال ممکن است در ژانویه تصمیماتی را اتخاذ کنیم.

 کارت زرد مسی پس از ادای احترام به مارادونا

 قوانینی هستند که می گویند جریمه درآوردن پیراهن کارت زرد است، اما همه می دانند چرا لئو آن کار را انجام داد و به نظرم شما هم باید آن را درک کنید. اگر دست من بود آن کارت زرد را حذف می کردم.

بریتویت و ترکیب خط حمله

 با توجه به پست گریزمان و مسی، باید تلاش می کردیم تا بهترین ترکیب را برای خط حمله پیدا کنیم. مارتین شایسته بازی کردن بود و بازی هایی هستند که ما در آنها به یک مهاجم شماره 9 احتیاج داریم. باید به این موضوع دقت کنید که چه کسی شایستگی بازی کردن را دارد. به هر حال با توجه با بازیکنانی که ما در اختیار داریم، رقابت قطعا وجود دارد.

مصدومان خط دفاعی

 اومتیتی نزدیک به بازگشت است. روی آرائوخو اما نمی خواهیم ریسک کنیم. بازیکنانی را در لیست قرار می دهیم که 100 درصد آمادگی لازم برای بازی را داشته باشند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.