شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

سیدرضا صالحی امیری: لباس اعضای کاروان المپیک و پارالمپیک توسط ستاد مد و لباس وزارت ارشاد بررسی شد

سیدرضا صالحی امیری: لباس اعضای کاروان المپیک و پارالمپیک توسط ستاد مد و لباس وزارت ارشاد بررسی شد

رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک یکی از دستاوردهای مثبت مدیریت ورزش در این دوره را تشکیل ستاد بازی‌های آسیایی، پاراآسیایی، المپیک و پارالمپیک عنوان کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در جلسه ستاد بازی‌های آسیایی، پاراآسیایی، المپیک و پارالمپیک، رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به چالش‌های به وجود آمده در روند برگزاری اردوهای تیم‌های ملی ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد:

در ستاد فرهنگی که از ابتدا هم زمان با ستاد عملیاتی شکل گرفت، چند اقدام اساسی انجام شد که متاسفانه در چند ماه اخیر متوقف و مجدداً این تشکیلات فعال شد.

وی با اشاره به اینکه سال 1400 پر رویدادترین سال در سال‌های اخیر است، گفت:

سال آینده شش رویداد شامل سیزدهم فروردین مسابقات ساحلی ساینا، چهاردهم اردیبهشت مسابقات داخل سالن بانکوک، مرداد المپیک توکیو، آذرماه مسابقات در قونیه، مسابقات جوانان و نهایتاً مسابقات اسکی برگزار خواهد شد که سه رویداد از این شش رویداد در چین خواهد بود و همه این رویدادها به تجهیزات نیاز دارند.

صالحی‌امیری از برگزاری جلسه ستاد فرهنگی المپیک در هفته آتی و تصمیم گیری درمورد فعالیت‌های فرهنگی خبر داد و افزود:

لباس اعضای کاروان المپیک و پارالمپیک در پرونده داوری توسط ستاد مد و لباس وزارت ارشاد بررسی شد و نمونه‌های نهایی طراحان آماده است و هفته آتی در جلسه ستاد فرهنگی انتخاب نهایی انجام می‌شود.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با بیان اینکه برای فعالیت‌های فرهنگی المپیک 2020 اظهار کرد:

اقدامات مقدماتی برای تولید موسیقی و هماهنگی‌ها برای تهیه صنایع دستی و اقلام فرهنگی و تبلیغاتی صورت گرفته و مقرر است فضای اجتماعی هنگام برگزاری المپیک با نشاط باشد؛ در این راستا شهرداری‌ها یک هزار و 300 شهر کشور در ایام المپیک در اقدامی فرهنگی و اجتماعی مبادرت به ایجاد نشاط در جامعه خواهند کرد که همه متاثر از شرایط کرونا قرار دارد.

وی با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در حوزه فرهنگی تصریح کرد:

با هماهنگی سفیر ایران در ژاپن محتوا در سه سطح برای ژاپنی‌ها، ایرانیان مقیم ژاپن و در صورت تداوم ویروس کرونا، برگزاری مجازی برنامه‌ها برای ژاپنی‌ها پیش بینی شده است

رئیس کمیته ملی المپیک، ساختارمند شدن مدیریت رویدادها در نهاد ورزش کشور را موجب برطرف شدن دغدغه‌ها عنوان و اظهار کرد:

یکی از دستاوردهای مثبت مدیریت ورزش در این دوره تشکیل ستاد بازی‌های آسیایی، پاراآسیایی، المپیک و پارالمپیک و ایجاد انسجام و هماهنگی بین کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها است و تصمیمات این ستاد توسط دستگاه مربوطه اجرا می‌شود و می‌توانیم اعلام کنیم که شرایط با ثباتی داریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.