شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

اولین اثر برگزیت بر فوتبال؛ باشگاه های انگلیسی در نقل و انتقالات محدود شدند

اولین اثر برگزیت بر فوتبال؛ باشگاه های انگلیسی در نقل و انتقالات محدود شدند

با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت)، پیش بینی می شد این اتفاق مهم بر فوتبال انگلستان نیز تاثیرگذار باشد. اکنون اولین آثار برگزیت بر فوتبال مشخص شد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اکیپ؛ تاکنون سه محدودیت مهم در رابطه با نقل و انتقالات تیم های حرفه ای انگلستان پس از برگزیت قطعی شده است:

1- باشگاه های انگلیسی از خرید بازیکنان زیر 18 سال کشورهای اتحادیه اروپا منع شدند. طبق این محدودیت، دیگر هیچ باشگاه انگلیسی نمی تواند با بازیکنی زیر 18 سال مثلا فرانسوی یا اسپانیایی قرارداد امضا کند.

2- در هر پنجره نقل و انتقالات، باشگاه های انگلیسی حداکثر با 3 بازیکن 18 تا 21 سال دارای پاسپورت کشورهای اتحادیه اروپا می توانند قرارداد امضا کنند.

3- از این پس هر بازیکن خارجی (اعم از کشورهای اتحادیه اروپا یا خارج از اتحادیه اروپا) برای حضور در باشگاه های انگلیسی ملزم به دریافت مجوز کار از دولت بریتانیا است. تمام بازیکنان کشورهای اتحادیه اروپا همچون سایر بازیکنان خارجی برای انتقال به باشگاه های فوتبال انگلیس به مجوز کار نیاز دارند. طبق این قانون تنها بازیکنانی مجوز کار از دولت بریتانیا دریافت می کنند که طی 2 سال اخیر در حداقل 30% از بازی های تیم ملی خود به میدان رفته باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.