چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کنعانی‌زادگان: اینیستا آنالیزمان را از ژاوی گرفته و از پرسپولیس واقعاً می‌ترسد

قهرمانی پرسپولیس کمتر از حماسه ملبورن نخواهد بود

قهرمانی پرسپولیس کمتر از حماسه ملبورن نخواهد بود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

در نزدیکی به فینال آسیا گفت و گویی با مدافع سرخ ها صورت گرفت و او از وضعیت نماینده ایران در فینال آسیا صحبت می کند.

ایران ورزشی-محمد حسین کنعانی‌زادگان مدافع ملی‌پوش پرسپولیس در کنار سید جلال و البته حامد لک در پشت سرشان کلین شیت‌های متوالی داشته‌اند. حتی سید جلال پا را هم فراتر از این گذاشته و با گلزنی در مقابل شهر خودرو به شکلی ارزش‌های ثابت خودش را نشان داد تا این نکته را اثبات کند که سن فقط یک عدد است. با محمد حسین کنعانی‌زادگان گفت‌وگویی جالب و اختصاصی داشتیم که ماحصل آن از نظرتان می‌گذرد .

 

چطور بازی‌تان مقابل شهر خودرو پر گل از آب درآمد و کلی هم موقعیت خلق کردید؟

ما در همه بازی‌های‌مان خوب بازی کردیم و فقط در بازی با شهر خودرو نبود که می‌توانستیم با بردی پر گل به کارمان خاتمه دهیم .

اما گویا شهر خودرویی‌ها گفته بودند تیم‌تان تاکتیک خاصی نداشته!

من جواب هیچ کسی را نمی‌دهم چون من و تیمم یاد گرفته‌ایم و ثابت کرده‌ایم که حرف‌های‌مان را در زمین می‌زنیم و خودمان را اثبات می‌کنیم. در بازی با شهر خودرو هم سه گل زیبا زدیم که هر کدامش زیبایی خاص خودش را داشت و به قولی قشنگ‌تر از دیگری بود اما جدا از سه گلی که زدیم، سه گل دیگر را هم نزدیم و می‌توانستیم شهر خودرو را 6‌تایی کنیم .

اما بازی‌های قبلی‌تان کم گل بود و کمی هم در خلق موقعیت مشکل داشتید!

ما در همین بازی با شهر خودرو مالکیت بالایی را در اختیار داشتیم و فکر می‌کنم 70درصد مالکیت مربوط به تیم ما بود. فوتبالی که آقا یحیی به تیم ما تزریق کرده، فوتبال مالکانه است. درست است که آقا یحیی بارسایی است و ما رئالی اما تاکتیک آقا یحیی در پرسپولیس واقعاً جواب داده و در هر بازی همه میزان مالکیت توپ و پاس‌های ما را می‌بینند که چقدر پاس می‌دهیم و موقعیت خلق می‌کنیم و تیم‌های حریف را با تحت فشار قراردادن زیاد به ستوه در می‌آوریم .

آمار پاس‌ها و موقعیت‌ها و بقیه موارد هم همه حرف‌های مرا ثابت می‌کند.

بعد از جدایی شجاع همه هواداران‌تان نگران خط دفاعی بودند اما تو و سید جلال و لک و بقیه عناصر دفاعی این نگرانی را برطرف ساختید؟

ما در چهار بازی لیگ کلین شیت کردیم و اگر بخواهیم بازی‌های آسیایی را هم اضافه کنیم و نقش حامد را هم در نظر بگیریم، آمار دروازه‌بان و خط دفاعی‌مان در کلین شیت‌ها واقعاً خیلی بهتر وعالی‌تر می‌شود .

سید جلال با زدن گل اول یکجورهایی خودش را دوباره اثبات کرد .

بله در چند بازی که کنار سید بودم شاید دو فرصت هم به تیم‌های حریف ندادیم. بازی کردن در کنار سید موجب می‌شود تجربه بیشتری کسب کنم و سید اینقدر خوب است که انگار یک جوان 20ساله است که بازی می‌کند. سید با عملکردش ثابت کرد که سن فقط یک عدد است .

در فضای مجازی خبری آمده که گروهی هوادار سعی دارند با عکس گرفتن با بازیکنان پرسپولیس، بیماری کرونا را به بازیکنان تیم‌تان انتقال دهند و یکجورهایی تیم‌تان را برای دیدار فینال با مشکل جدی مواجه کنند!

من این خبر را شنیدم. ما توجه‌ای به این شایعات و موارد نداریم و در واقع با حفظ تمام پروتکل‌های بهداشتی، خودمان را از هر بیماری مصون نگه می‌داریم چه بسا که خدا را شکر تا کنون خودمان را سالم نگه داشته‌ایم و با احساس مسئولیتی دو چندان خودمان را برای فینال و بقیه مسابقات حفظ می‌کنیم چون در قبال پرسپولیس بزرگ و هواداران‌مان واقعاً احساس مسئولیت زیاد و تعهد مضاعفی داریم.

روز دوشنبه تا صدرنشینی موقت فاصله‌ای نداشتید اما گل گهر با گل دقایق پایانی‌اش شانس بزرگ صدرنشینی را از تیم‌تان گرفت!

فراموش نکنید که ما فصل قبل در چهار، پنج بازی اول فصل‌مان سه باخت داشتیم بنابراین با دو مساوی و دو برد نباید تیم ما را کم شانس دانست و چنین تصوری در خصوص پرسپولیس داشت. تیم ما شانس اول قهرمانی است و با برنامه‌ریزی که کادر فنی دارد و پتانسیلی که تیم ما از آن بهره می‌برد، ما خیلی با قدرت به جلو می‌رویم و ان‌شاءالله در پایان فصل باز هم خودمان را اثبات می‌کنیم .

آرمان رمضانی مهاجم تیم‌تان خیلی تحت فشار است و شاید به همین دلیل دو شانس صد درصد گلزنی را از دست داد.

بازی مقابل شهر خودرو اولین بازی آرمان بود که به صورت ثابت در پرسپولیس بازی می‌کرد، به همین دلیل شاید او کمی از شرایط آمادگی کامل دور بود اما آرمان بازیکنی که من خودم با او در سایپا همبازی بودم خیلی خوب همه سرها را می‌زد و من فکر می‌کنم نباید انگ چارچوب نشناختن و گل نردن را به او زد. آرمان هنوز در اول راهش در پرسپولیس قراردارد و من اطمینان دارم شرایط رمضانی خیلی بهتر خواهد شد. او بازیکنی است که با نگه داشتن توپ در خط جلو و سرزنی خیلی هم به خط دفاع پرسپولیس کمک می‌کند و فشار به خط دفاعی تیم‌های مقابل وارد می‌کند. او در مقابل شهر خودرو بدشانس بود و من اطمینان دارم بدشانسی آرمان طول نمی‌کشد و روزهای خوب او هم زود از راه می‌رسند .

در خصوص حضور تیم‌تان با ترکیب فینال در بازی‌های اخیر لیگ برتر چه عقیده‌ای داری ؟

بالاخره ما باید به بهترین شکل آماده شویم چون یک قدم با تاریخ‌سازی فاصله داریم و از آنجا که هیچ تیم ایرانی تا کنون در فرمت جدید آسیا یعنی لیگ قهرمانان تا کنون قهرمان نشده با قهرمانی می‌توانیم حماسه‌ای در حد حماسه‌ای که در ملبورن رقم خورد، برای پرسپولیس و مردم ایران رقم بزنیم که واقعاً با حضور این تعداد تیم شرق و غرب آسیا چیزی فراتر از شاهکار خواهد بود .

دو بار رباط دادی با این وجود ترسی از بازی در چمن مصنوعی ورزشگاه قائمشهر نداری؟

باور کنید دکترم به من گفته که بعد از عمل نباید در زمین چمن مصنوعی بازی کنم. این تازه در شرایطی است که زمین استادیوم قائمشهر اصلاً چمن استاندارد مصنوعی هم نیست و حالتی عجیب و پوسته پوسته دارد و مانند لاستیک است که بازی در آن برای همه تیم‌ها واقعاً خطرناک و سخت است. در چنین زمینی بازی کردن برای تیم ما که باید چند روز دیگر در فینال آسیا بازی کند واقعاً سختی مضاعفی دارد اما با توکل به خدا با قدرت در دو بازی‌مان در مسابقات لیگ برتر تا فینال بازی می‌کنیم تا با صدر به فینال برویم؛ نکته‌ای که اتفاقاً سرمربی‌مان هم روی آن تأکید داشته ‌است.

خودت اما در حسرت گلزنی مانده‌ای !

باور کنید از گلزنی سید اینقدر خوسحال شدم که شاید اگر خودم گل می‌زدم خوشحال نمی‌شدم. سید گل اول بازی ما را زد و یکجورهایی در نقش سدشکن ظاهر شد و چراغ اول را در بازی مقابل شهر خودرو روشن کرد تا ما بتوانیم راحت‌تر به گل‌های بعدی برسیم .

با سه بازیکن محروم ترس از رویارویی مقابل تیم اینیستا و تیم‌های قوی چینی و کره‌ای ندارید؟

دیدید که خود وحید مصاحبه کرده و چه تعریفی از قدرت تیمی پرسپولیس داشته است. وحید، احسان و عیسی همگی خیلی خوبند اما همه بازیکنان پرسپولیس خیلی خوبند و فرقی با هم ندارند. ما بدون ترس جلو می‌رویم و اینطور فکر می‌کنیم که نماینده شرق آسیا باید از پرسپولیس بترسد. اینیستا هم حتماً خیلی از پرسپولیس می‌ترسد چون آنالیز بازی پرسپولیس را از دوستش ژاوی گرفته و می‌داند پرسپولیس چه تیم قدرتمندی است و چه قدرتی دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.