پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

مهدی محمدنبی: اساسنامه یک سند تاریخی است / امیدوارم در آینده قدم ‌های بزرگتری برداریم

مهدی محمدنبی: اساسنامه یک سند تاریخی است / امیدوارم در آینده قدم ‌های بزرگتری برداریم

مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، مهدی محمدنبی در خصوص تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال در مجمع عمومی این فدراسیون، به میزان گفت:

اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال با 70 رای به تصویب رسید و ما متعاقباً جلسه هیات رییسه را در پیش داریم که زمان و محل برگزاری پست‌ های انتخاباتی هیات رییسه را تعیین می ‌کنیم.

محمدنبی افزود:

برای این اساسنامه زحمات زیادی کشیده شد تا برای اولین بار توانستیم آن را به صورت مکتوب در فیفا تایید و در مجمع تصویب کنیم. این یک سند تاریخی است و امیدوارم که این اتفاق باعث رشد و توسعه فوتبال شود و بتوانیم در آینده قدم ‌های بزرگتری برداریم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر با وجود شرایط کرونایی، گفت:

ما توانستیم به موقع لیگ برتر فوتبال را شروع کنیم و به دنبال این هستیم که لیگ فوتسال را هم برگزار کنیم. امیدوارم بتوانیم با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی، مجوز فدراسیون پزشکی - ورزشی و وزارت بهداشت، لیگ برتر فوتسال را هم آغاز کنیم، چون موفقیت تیم ملی فوتسال در گرو داشتن یک لیگ پویا است.

نبی تصریح کرد:

بازیکنان باید این فرصت داشته باشند تا خود را به کادرفنی تیم ملی اثبات کنند و عدم برگزاری لیگ ممکن است در آینده مشکلاتی را به وجود بیاورد. امیدوارم علاوه بر این ‌ها لیگ بانوان را هم بتوانیم آغاز کنیم.

نبی در مورد وضعیت تیم ملی ایران گفت:

موفق شدیم در فیفادی ‌ها اردو‌هایی را در ازبکستان، ترکیه و بوسنی برگزار کنیم. طبق بررسی ‌هایی که داشتیم مشخص شد اکثر کشور‌های آسیایی به خوبی تیم ملی ایران اردویی برگزار نکرده‌ اند. تلاش فراوانی برای تدارک بازی‌های دوستانه داشتیم و خوشبختانه بازی‌ های خوبی انجام دادیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت:

با توجه به پتانسیلی که تیم ملی دارد امیدوارم بتوانیم 4 بازی باقی مانده خود را در مسابقات انتخابی جام جهانی با موفقیت پشت‌ سر بگذاریم و 12 امتیاز کامل را بگیریم و صعودمان را قطعی کنیم. برای انجام این کار، باید از تیم ملی، اسکوچیچ و بازیکنان حمایت کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.