سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

درخواست پسر مارادونا از بارسلونا: پیراهن شماره 10 را به یاد پدرم بایگانی کنید

درخواست پسر مارادونا از بارسلونا: پیراهن شماره 10 را به یاد پدرم بایگانی کنید

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال چند پیش بر اثر ایست قلبی در سن 60 سالگی درگذشت، تا به تیتر اول اکثر رسانه های دنیا تبدیل شود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، پسر دیگو مارادونا از لیونل مسی خواسته است تا دیگر پیراهن شماره 10 را در بارسلونا و آرژانتین بر تن نکند و به احترام اسطوره فوتبال، این پیراهن برای همیشه بایگانی شود.

دیگو آرماندو مارادونا سیناگرا که در نتیجه رابطه دیگو مارادونا با یک زن ایتالیایی در شهر ناپل متولد شد، خواهان بازنشسته شدن پیراهن شماره 10 به احترام مارادونا در تمامی تیم هایی است که این اسطوره آرژانتینی در آن ها به میدان رفته است. او گفت:

من تصور می کنم که پیراهن شماره 10 در تمامی تیم هایی که او بازی کرده از جمله بارسا باید بایگانی شود، در این خصوص شکی ندارم.

دیگو جونیور برای اولین بار پدرش را در سال 2003 ملاقات کرد و در سال 2016، دیگو مارادونا او را به عنوان پسر خود به رسمیت شناخت. او در مورد حرکت زیبای لیونل مسی پس از گلزنی برای بارسلونا در دیدار مقابل اوساسونا گفت:

حرکت لئو خاص و بسیار خوب بود. پس از آن حرکت گریه کردم. همچنین اتفاقی که در ناپل افتاد، گرامیداشت در خیمناسیتا، آنچه در بوکا اتفاق افتاد، جایی که دالما (دختر مارادونا) را احساساتی کردند.

پیش از این آندره ویاش بواش سرمربی مارسی نیز از فیفا خواسته بود تمامی پیراهن های شماره 10 به احترام دیگو مارادونا بایگانی شود. او گفته بود:

دوست دارم فیفا پیراهن های شماره 10 را در تمام دنیا، برای تمام تیم ها و در تمام مسابقات، بایگانی کند. این می تواند بهترین ادای احترام به مارادونا باشد. مرگ مارادونا، فقدان عظیمی برای جهان فوتبال است.

مارادونا سابقه بازی در تیم های آرژانتینیوس جونیورز، بوکا جونیورز، بارسلونا، ناپولی، سویا، نیوولز اولدبویز و تیم ملی آرژانتین را در کارنامه دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.