چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

مهدی محمدنبی: چهار پنج میلیون یورو از فیفا و یک میلیون یورو از AFC طلب داریم

مهدی محمدنبی: چهار پنج میلیون یورو از فیفا و یک میلیون یورو از AFC طلب داریم

مهدی محمدنبی، دبیر کلی فدراسیون فوتبال ایران با حضور در یک برنامه تلویزیونی درخصوص مسائل مختلف از جمله میزبانی ایران در جام ملت های آسیا صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، نبی درخصوص طلب های ایران گفت:

در فدراسیون فوتبال، دستمان روی زانوی خودمان است. بعضی وقت های کمک هایی می شود از وزارت. اما نزدیک به 4-5 میلیون یورو طلب داریم. در AFC نیز حدود 1 میلیون یورو طلب داریم ولی بخاطر تحریم ها نمی توانیم دریافت شان کنیم.

وی درخصوص میزبانی جام ملت های آسیا گفت:

درخصوص میزبانی جام ملت های آسیا 2027، فاکتورهایی برای این میزبانی درنظر گرفتیم این است که اول، کشور ما پهناور است و استان هایی که فرودگاه و هتل و زمین تمرین دارند زیاد است. در این بخش وقتی که شما میزبان هستید، دولت هم کمک می کند

به عنوان مثال در شیراز یک استادیوم 50 هزار نفری افتتاح خواهد شد. لذا استادیوم ها به روز می شوند. ما قبلا مشکل داشتیم و حتی استادیوم هایمان نور نداشت. این اتفاق باعث خواهد شد که ما مشکلات ورزشگاه های خود را حل کنیم.

خود دولت و نهادهای مسئول موافقت کرده اند با این موضوع. با توجه به اینکه AFC بخشی از هزینه ها متقبل می شود. ما مشکل هزینه نداریم و فقط باید امکانات سخت افزاری که زیرنظر دولت هست را حل کنیم. اگر امکانات سخت افزاری کامل شود، شانس ما بالا می رود.

تفاوت های فرهنگی اصلا جزو شرایط و ملاک ما نیست. رقبای ما در این زمینه، قطر هست، عربستان هست. این دو کشور رقیب ما هستند. در یک بخش ما باید دقت کنیم و آن هم پخش مسابقات است. که این بخش را باید با AFC و صدا و سیما هماهنگ کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.