شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱

هافبک استقلال از فرم ایده‌آل خارج شده

اضافه وزن شجاعیان، سوژه بازیکنان پیکان!

اضافه وزن شجاعیان، سوژه بازیکنان پیکان!
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی

آنچه در مورد این بازیکن در وهله اول توی ذوق می‌زد اضافه وزن او بود

ایران ورزشی: «این چقدر چاق شده؟!» این پچ پچ بازیکنانی بود که در روز بازی استقلال و پیکان پشت دروازه در حال تماشای بازی شجاعیان بودند! تنها یک اتفاق و مصدومیت باعث شد تا به هافبک استقلال بعد از مدت‌ها بالای یک نیمه بازی برسد. شجاعیان البته در بازی با ماشین‌سازی هم بعد از 400 روز فرصت بازی پیداکرد ‌اما عمر این فرصت کوتاه بود و خیلی این بازیکن نتوانست در جو بازی قرار بگیرد اما در روز بازی استقلال و پیکان یک اتفاق عجیب افتاد؛ آرش رضاوند روی بازیکن حریف خطا انجام داد و در این صحنه خودش از ناحیه پهلو دچار مصدومیت شد، البته این بازیکن چند دقیقه‌ای بعد از این صحنه هم داخل زمین بود اما از آنجایی که درد می‌کشید چند بار روی زمین نشست و در نهایت با حرکات دست از کادرفنی استقلال خواست تعویض شود. در این تعویض اجباری هم فرصت به شجاعیان رسید که بتواند خودی نشان دهد اما آنچه در مورد این بازیکن در وهله اول توی ذوق می‌زد، اضافه وزن او بود.

به همین دلیل بازیکنان تیم پیکان که پشت دروازه در حال گرم کردن بودند از اینکه او را با این اضافه وزن دیدند، تعجب کردند. نکته اینجا بود که داریوش از کار خود در زمین هم راضی نبود چرا که بعد از اتمام نیمه اول و در حالی که به رختکن می‌رفت از شدت ناراحتی به پیشانی خود می‌کوبید تا معلوم شود او از شرایط بازی و همچنین عملکرد خودش راضی نیست! به هرحال دوری 400 روزه از مسابقات باعث شده که شجاعیان از فرم طبیعی خود خارج شده و نتواند شرایط ایده‌آل داشته باشد اما این وظیفه کادرفنی است که از بدنساز تیم بخواهد این بازیکن را به شرایط ایده‌آل برساند. شجاعیان بازیکن خوبی است اما دو بار در استقلال رباط صلیبی پاره کرد و شاید فوبیای مصدومیت این بازیکن را اذیت کند. ضمن اینکه چنین بازیکنانی اگر یک بار دیگر در خطر مصدومیت شدید قرار بگیرند برای همیشه باید از فوتبال خداحافظی کنند!

این روزها انتقاد شدیدی از نحوه بازی استقلال می‌شود. تیمی که پر از بازیکنان بااستعداد است‌ اما نمی‌تواند بازی خوبی‌ به نمایش بگذارد. البته خیلی‌ها معتقدند که نبود یک بازیساز معضل اصلی استقلال است و اگر این معضل حل شود شاید تا حدود زیادی بتواند رضایت هواداران را جلب کند. چهار هفته از لیگ گذشته و استقلال با هفت امتیاز فعلاً در مکان چهارم جدول است و باید امیدوار باشد که مشکلاتش حل شود. شاید اگر بازیکنانی مثل شجاعیان در فرم ایده‌آل باشند بتوانند کمک زیادی به این تیم در ادامه لیگ بکنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.