یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹

کاوه: تا 14 مهر، هیچ برنامه ریزی برای تیم ملی کشتی نداریم / یکی از قدرت‌ها هستیم و باید در جهانی باشیم

کاوه: تا 14 مهر، هیچ برنامه ریزی برای تیم ملی کشتی نداریم / یکی از قدرت‌ها هستیم و باید در جهانی باشیم

محسن کاوه تاکید دارد که هنوز برنامه ریزی برای تیم های ملی کشتی نشده اما اگر اتحادیه جهانی اصرار به برگزاری داشته باشد، ایران چاره ای جز حضور در این رقابت ها ندارد.

ناصر انصافی مقدم - با وجود اینکه به گفته میخائیل مامیاشویلی، رئیس فدراسیون کشتی روسیه و یکی از اعضای اصلی تصمیم گیرنده و با نفوذ در اتحادیه جهانی کشتی، پیکارهای کشتی قهرمانی 2020 بزرگسالان جهان در صربستان در زمان از پیش تعیین شده یعنی در ماه دسامبر (آذر ماه امسال) برگزار می‌شود، لیکن این تصمیم باید به صورت رسمی به تائید هیات رئیسه اتحادیه جهانی برسد تا لازم الاجرا شده و سپس به صورت رسمی به کشورهای جهان اعلام شود.

در پایان جلسه کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی که چندی پیش از طریق ویدیو کنفرانس تشکیل شد، گفت: « در حال حاضر کمیته اجرایی تصمیم گرفته تاریخ مسابقه های جهانی کشتی در صربستان را در ماه دسامبر حفظ کند اما وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور میزبان و جهان در زمان شروع مسابقه‌ها را حتما در نظر خواهیم گرفت.»

با توجه به گفته های میخائیل مامیاشویلی که از اعضای با نفوذ اتحادیه جهانی کشتی به شمار می رود، احتمال برگزاری مسابقه های کشتی قهرمانی جوانان و بزرگسالان در سال 2020 در صربستان یحتمل به نظر می رسد. و حالا سوال این است فدراسیون کشتی ایران چطور برای این رقابت‌ها برنامه‌ریزی می‌کند. محسن کاوه، مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد ایران می گوید: «اتحادیه جهانی کشتی روز 14 مهر ماه تصمیم نهایی در باره برگزاری یا عدم برگزاری مسابقه های جهانی کشتی امسال را رسما به کشورهای جهان اعلام خواهد کرد و ما تا آن تاریخ برنامه ای برای این مسابقه ها نداریم.» کاوه توضیحات کاملتری درباره این موضوع و اظهارات مامیاشویلی می‌دهد که متن کامل این گفت و گو را می توانید در روزنامه چهارشنبه ایران ورزشی بخوانید. 

او در بخشی از صحبت هایش درباره برنامه ریزی برای تیم های ملی می گوید:« فعلا برنامه ای تا زمان اعلام نهایی و قطعی برگزاری یا عدم برگزاری این مسابقه ها یعنی تا روز 14 مهر ماه نداریم و کشتی گیران ما خود را برای حضور در مسابقه های لیگ برتر کشتی آماده می کنند و تمرینات آنها در باشگاه های شرکت کننده در لیگ برتر می تواند پیش زمینه ای برای آماده ساختن آنان برای مسابقه های قهرمانی جهان باشد. جزء این، فعلا کار دیگری نمی توانیم بکنیم. در واقع لیگ کشتی به کمک تمرینات تیم های ملی کشتی آزاد جوانان و بزرگسالان ایران آمده است.» 

کاوه پیش بینی اش از رقابت های جهانی، برگزاری و نحوه حضور تیم ها را نیز به این صورت مطرح می کند:« بحث وجود بیماری کرونا در سراسر دنیا کار را برای همه کشورها بسیار سخت و پیچیده کرده است و اینکه چقدر می توان روی برگزاری حتمی مسابقه های قهرمانی جهان حساب کرد، مشخص نیست. این بیماری حتما برگزاری مسابقه های قهرمانی جهان در صربستان را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد. اگر اتحادیه جهانی کشتی تاکید زیادی برای برگزاری مسابقه های جهانی کشتی داشته باشد، امسال حتما کشورهای کمتری به خاطر بیماری کرونا از آن استقبال خواهند کرد اما ما به عنوان یکی از کشورهای صاحب نام و یکی از قدرت های کشتی دنیا ناگزیر هستیم که در این مسابقه ها در کنار کشورهایی همچون روسیه، آمریکا، گرجستان، ترکیه، ژاپن، آذربایجان و ... در آن حضور پیدا کنیم.» 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.