یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹


کلمات کلیدی
هفته چهارم لیگ برتر والیبال

جدال حساس صدرجدولی‌ها در ارومیه

جدال حساس صدرجدولی‌ها در ارومیه

هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر والیبال عصر فردا با برگزاری هفت دیدار پیگیری خواهد شد. هفت دیدار در شهرهای اردکان، یزد، مریوان، تهران، آمل، ارومیه و گنبد که به جز بازی آمل همگی از ساعت 16 آغاز خواهند شد و سر و شکل جدول را به حقیقت نزدیک‌تر خواهند کرد.

ایران ورزشی - رقابت‌های لیگ والیبال در حالی به پیش می‌ رود که با گذشت هر هفته، عیار تیم‌ها بیشتر و بیشتر مشخص می‌شود و تیم‌ها به جایگاه حقیقی خود نزدیک‌تر می‌شوند. به عنوان مثال در همین هفته سوم، دو تیم بدون باخت، نخستین شکست خود را کسب کردند و حالا در هفته چهارم هم از میان چهار تیم صدر جدولی که سه بازی قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند، حداقل یکی طعم باخت را خواهد چشید.

 در حساس‌ترین بازی هفته دو تیم فولاد سیرجان و شهرداری ارومیه تیم‌ها دوم و سوم جدول رده بندی رو در روی هم قرار خواهند گرفت. هر دو تیم با سه پیروزی و ۹ امتیاز بدون شکست هفته سوم را به پایان رساندند و فردا در حالی به مصاف هم می‌روند که هردو به دنبال کسب برد چهارم و حفظ کردن رکورد بدون باخت ماندن خود هستند. در این میان شاید ارومی‌ها از لحاظ اسم و رسم بازیکنان و روی کاغذ شانس بیشتری داشته‌ باشند اما تمرینات مستمر سیرجانی‌ها و نتایج هفته‌های گذشته‌شان نشان می‌دهد که نمی‌شود به سادگی و از پیش آن‌ها را بازنده دانست. کما اینکه در بازی‌های یکشنبه شهرداری ورامین در یک بازی نزدیک به شهداب یزد باخت و نخستین باخت خود را تجربه کرد.

از میان چهار تیم بدون باخت، سایپا شرایط متفاوتی دارد و نه تنها امتیازی از دست نداده بلکه تمام مسابقاتش را هم با نتیجه 3 بر صفر برده است. همین عامل هم باعث شده تا این تیم مدعی از همین ابتدای لیگ بر صدر جدول تکیه بزند و جایگاهی را تصاحب کند که شاید تا پایان مرحله مقدماتی هم در اختیارش باشد. سایپایی‌ها البته در این هفته حریفی متفاوت از سه دیدار گذشته پیش روی خود دارند. شاگردان مصطفی کارخانه در سایپا در ابتدای فصل بازی‌های آسانی را پشت سرگذاشته اند و تقابل با هراز آمل محک جدی برای تیم پر ستاره سایپا است. تیم هراز آمل با مربیان و بازیکنان با تجربه خود و در شرایطی که در زمین خودی بازی می‌کند، حریف دست و پا بسته‌ای نیست و کوچکترین اشتباهی کافی است تا سایپا را با همه بازیکنان برجسته و نامدارش زمین‌گیر کند.

سه تیم‌های لیگ برتری یک روی دیگر هم در انتهای جدول دارد. دو تیم قعر نشین راه یاب ملل مریوان و شهروند اراک نیز امروز برای کسب نخستین برد خود در فصل جاری مقابل هم قرار خواهند گرفت. دو تیم بدون پیروزی و امتیاز در مکان‌های چهاردهم و پانزدهم قرار دارند و این مسابقه طعم اولین پیروزی را به یکی از آن‌ها خواهد چشاند.

تیم‌های هورسان و خاتم اردکان نیز که هرکدام با یک پیروزی و ۳ امتیاز به ترتیب در جایگاه نهم و دهم جدول رده بندی قرار دارند در خانه خاتم رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

پیش از دیدارهای این هفته، سایپا، فولاد سیرجان ایرانیان و شهرداری ارومیه با سه برد و 9 امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند و تیم سپاهان هم با توجه به برد 3 بر 2 خود در هفته سوم، 3 برد و 8 امتیاز داشته و چهارم است. تیمی که با توجه به بازی‌های این هفته فرصت این را دارد که جای بازنده دیدار تیم‌های سیرجان و ارومیه را بگیرد و در میان سه تیم اول جدول قرار بگیرد.

برنامه دیدارهای فردا:

خاتم اردکان - هورسان رامسر - ساعت ۱۶
شهداب یزد - شهرداری قزوین -  ساعت ۱۶
راهیاب ملل کردستان - شهروند اراک -  ساعت ۱۶
پیکان تهران - شهرداری ورامین - ساعت ۱۶
لبنیات هراز آمل - سایپا تهران - ساعت ۱۷
شهرداری ارومیه - فولاد سیرجان -  ساعت ۱۶
شهرداری گنبد - فولاد مبارکه سپاهان -  ساعت ۱۶

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.