دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

کرمانشاهی و مدیرروستا فوق‌العاده آماده بودند

تمجید ویژه بدنساز پرسپولیس از تیم داوری بازی با شهرخودرو

تمجید ویژه بدنساز پرسپولیس از تیم داوری بازی با شهرخودرو

رضا کرمانشاهی داور بازی پرسپولیس- شهرخودرو یک اشتباه بزرگ به سود قرمزها داشت اما مربی بدنساز تیم پرسپولیس به نکته جالبی در خصوص این داور و کمک‌هایش اشاره می کند.
 
مظاهر رحیم‌پور به ایران ورزشی می‌گوید: «ما همیشه از داوران انتقاد می‌کردیم اما چه آنهایی که به ضرر ما سوت زدند و قضاوت ضعیفی داشتند و چه آنهایی که قضاوت‌های بهتری داشتند یا به سود ما اشتباه کردند با شرافت‌ترین آدم‌ها هستند چرا که در ازای کمترین مزد، سخت‌ترین وظیفه را برعهده دارند و حق اشتباه ندارند. با این حال من در قضاوت بازی با شهر خودرو چیزهایی دیدم که نمی‌توان از آن به راحتی عبور کرد.»
مربی بدنساز پرسپولیس ادامه می‌دهد: «اگر بازی را خوب دیده باشید متوجه می‌شوید که عملکرد رضا کرمانشاهی چقدر خوب بود. او مثل یک بازیکن در میدان دوید و در تمام صحنه‌ها حضور داشت. کمک دومش آقای مدیر روستا هم دو، سه تا آفساید مویی گرفت که دلیل این قضاوت خوب کمک داور و داور وسط، آمادگی جسمانی بالای آنها بود. چیزی که ما در فوتبال ایران زیاد نمی‌بینیم.»
رحیم‌پور می‌گوید: «این داور و کمکش چه در صحنه‌هایی که به ضرر ما سوت زدند و چه در صحنه‌هایی که به نفع ما گرفتند، خیلی خوب موقعیت را می‌دیدند چون با دوندگی بالا در دو، سه متری صحنه حضور داشتند که من این را در فوتبال ایران کم دیده‌ام. اتفاقاً آخر بازی به خود کرمانشاهی و مدیر روستا هم این مسأله را گفتم. کلاً گروه داوری در بازی ما با شهرخودرو عالی بود و هر چند خیلی‌ها به اخراج نشدن بازیکن ما اشاره کردند اما باید در نظر داشته باشید که داوران ما معمولاً در هر بازی یک اشتباه را دارند.»
وی ادامه می‌دهد: «پکیج داوری در این بازی شرایط جسمانی بسیار خوبی داشتند چون مدام در صحنه‌ها حضور داشتند ضمن اینکه مهم‌ترین ویژگی کار آنها نحوه برخوردشان با بازیکنان بود که شأن و شخصیت آنها را حفظ می‌کردند. من این چیزها را در لیگ خودمان کم دیده‌ام اما خدا کند باز هم از این اتفاق‌ها بیفتد و در فوتبال خودمان داوری‌های اینطوری را بیشتر ببینیم.»
دکتر بدنساز سرخ‌ها در پایان می‌گوید: «ما همیشه روی داورها زوم می‌کنیم و اشتباهات‌شان را می‌گوییم اما وقتی خوب هستند هم باید خوبی‌هایشان را بگوییم چون بنده‌های خدا با این حقوق ناچیز، این همه فشار را تحمل می‌کنند و اکثراً هم رفتار خوبی با آنها در میدان نمی‌شود.»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.