چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

پرونده ای برای وضعیت استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

دلشوره‌های آبی

دلشوره‌های آبی

استقلال دیگر یک تیم معمولی است. تیمی که نمی‌تواند در آسیا از پس الشرطه برآید تیمی معمولی است.

استقلال در برابر الشرطه تیمی متفاوت از تمامی روزهای گذشته خود بود. تیمی بلاتکلیف که هنوز نمی‌داند باید چه کند و سرگشتگی‌های اخیر روی نیمکت به تشتت آنها دامن زده. آنها با یک نیمه بد و یک نیمه متوسط با الشرطه به تساوی رسیدند تا سرنوشتشان به روز آخر کشیده شود. استقلال نامجومطلق چرا تا این اندازه سرگشته بود؟ این استقلال توانایی صعود از این گروه را دارد؟ پرونده امروز این ماجرا را واکاوی می‌کند.

1

سام ستارزاده: هرچند استقلال در بازگشت دوباره به لیگ قهرمانان آسیا یک نیمه کامل تحت تاثیر بی‌ثباتی‌های مدیریتی قرارداشت، در نمایش نیمه دوم پسران آبی رگه‌های واضحی از انسجام و جسارت را می‌شد دید. تاثیر علی کریمی و ارسلان مطهری بر فشار موثر استقلال روی رقیب عراقی در هنگام حمله امیدبخشی بزرگ آبی‌ها به هوادارانشان بود برای تمام‌کردن کار صعود به دور حذفی. در سوی مقابل، ناهماهنگی استقلالی‌ها در ضربات ایستگاهی در هر دو فاز دفاعی و هجومی نیز در بازی با الشرطه به شکل نگران‌کننده‌ای به چشم می‌خورد.

2

میعاد نیک: استقلال مقابل الشرطه عراق دو نیمه کاملاً متفاوت را سپری کرد که مهم‌ترین دلیل این تغییر شگرف به حضور مرد میانه‌داری به نام علی کریمی در وسط کمربند مرکزی تیم و تغییر تاکتیک و سیستم استقلال به استفاده از 3 مهاجم همزمان باز می‌گشت. حضور کریمی همانقدر که برای کارگشایی از حملات استقلال و ریتم دادن به قوای هجومی این تیم مؤثر بوده، باعث شده تا دیگر بازیکنان با بی‌عاری و تنبلی مفرط مواجه شوند و تمام مسئولیت‌ها را تلویحاً به ساق‌های مرد شماره 6 استقلال معطوف کنند. خط میانی استقلال تنها دلیل شکست در نیمه اول و پیروزی این تیم در نیمه دوم مقابل نماینده عراق بود؛ جایی که در نیمه اول حضور فرشید باقری و فرشید اسماعیلی عملاً توپ و میدان را در اختیار تیم تیره‌پوش عراقی نهاد تا بارها به دفاع استقلال نفوذ کنند و اما در نیمه دوم حضور بجا و به‌ موقع کریمی مانع از جولان دادن ستاره‌های میانی الشرطه در اواسط زمین شد.

3

سامان موحدی راد: استقلال دیگر یک تیم معمولی است. تیمی که نمی‌تواند در آسیا از پس الشرطه برآید تیمی معمولی است که خیلی زود در برابر حریفان وا می‌دهد و بعد تلاش‌هایش برای جبران بعضی وقت‌ها موفق است و بعضی‌ وقت‌ها نا موفق. استقلال در برابر الشرطه دو نیمه متفاوت داشت. یک نیمه سردرگم و گیج و نیمه دیگر در تلاش برای یافتن خود. حلقه گم شده تیم هم ستاره‌ای بود که در همین گیر و دارهای جدال‌های مدیرتی باشگاه از تیم جدا ماند. علی کریمی.

4

علی کمانگری: سعادتمند که در برنامه‌ی «ورزش و مردم» با ژستی طلب‌کارانه انتظار قهرمانی استقلال در جام حذفی و آسیا را داشت، خود بزرگ‌ترین ضربه را به اهداف این فصل باشگاه زد! آیا سعادتمند دلیلی غیر از مشکل شخصی با فرهاد مجیدی داشته‌ که تصمیم گرفته با پیش کشیدن بحث‌ مذاکره با استرا، فرهاد را در موقعیت استعفا قرار دهد؟ آیا او تنها قصد اجرای یک نمایش پوپولیستی را داشته تا خود را در نقش قهرمان باشگاه جا بزند و وزارت ورزش و فدراسیون را در مقام نیرو‌های بالادستی قرار دهد که میان خواسته‌ی هواداران و باشگاه ایستاده‌اند؟


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.