چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

رحمان رضایی: کاسه صبر ما لبریز شده است / شرایط تیم جالب نیست

رحمان رضایی: کاسه صبر ما لبریز شده است / شرایط تیم جالب نیست

رحمان رضایی از نحوه برنامه ریزی سازمان لیگ گلایه کرد

به گزارش ایران ورزشی، رحمان رضایی در خصوص اینکه وضعیت کرونایی‌ های تیم ذوب آهن چگونه است، به تهران ورزشی گفت:

الان وضعیت تیم ما زیاد جالب نیست. ایفمارک و سازمان لیگ قانونی گذاشته ‌اند که یازده به علاوه پنج بازیکن اگر مشکلی نداشته باشند می ‌توان بازی را برگزار کرد. باید روی این قانون اصلاحی صورت بگیرد.

رضایی ادامه داد:

اگر 50 درصد تیمی مبتلا به کرونا بشوند چه اتفاقی می ‌افتد؟ تیم ما از 50 درصد گذشته، 6 بازیکن ثابت ما مبتلا هستند و باید روی برگزاری یا عدم برگزاری مسابقه فکر کنند. از لحاظ سلامتی بازیکنان ما، بازیکنان حریف، داوران، افرادی که مشغول کار در ورزشگاه هستند و کل مجموعه هر دو باشگاه عواقب بدی خواهد داشت. کار سختی است که همه این افراد را از بیماری مصون نگه داریم.

سرمربی تیم ذوب ‌آهن در مورد اینکه آیا مبتلایان این تیم در قرنطینه هستند، گفت:

بله آنها در منزل و قرنطینه هستند. به تمرین نمی ‌آیند. حدود پنج شش بازیکن دیگر هم مشکوک هستند. برای اینکه با آنها هم ‌اتاق بودند و رفت و آمد داشتند. مجبور شدیم امروز از این پنج شش بازیکن هم تست مجدد بگیریم تا به بقیه آسیب نرسد. شرایط هم از نظر شهر اصفهان هم تیم ما، زیاد جالب نیست. خواهشم این است که بازی را به روز دیگری موکول کنند تا وضعیت بهتر شود. چند روز هم این بازی به تعویق بیفتد ضرری ندارد و فکر نمی‌ کنم اتفاقی بیفتد.

رضایی در مورد اینکه آیا با سازمان لیگ در این مورد صحبت شده عنوان کرد:

هم صحبت کردیم هم نامه زدیم و هم ارتباط تلفنی داشتیم، اما باید یک جلسه فورس ‌ماژور با حضور نماینده سازمان لیگ، ذوب آهن و شهر خودرو برگزار شود. سریعا‌ً تصمیمی بگیرند که به نفع بازیکنان، تیم‌ ها و داوران باشد. کل کشور دو هفته قرنطینه بوده، بازار،‌ بانکها، کسبه در قرنطینه بودند. اینکه بازی را برگزار کنیم و این مسئله را نادیده بگیریم زیاد منطقی نیست.

رضایی در خصوص اینکه آیا بازی پرسپولیس و ذوب آهن هم لغو می ‌شود گفت:

نمی ‌دانم با توجه به شرایط پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باید منتظر تصمیمات سازمان لیگ و فدراسیون باشیم

سرمربی ذوب ‌آهن در مورد اینکه آیا دو هفته بازی نکردن برای او مطلوب است، گفت:

ما تمام سعی و تلاش مان را می ‌کنیم که این بازی ‌ها برگزار نشود. مردم کماکان درگیری این بیماری هستند. شما حساب کنید از هر ده نفر چند نفر گرفتار شده‌ اند. شرایط هنوز جالب نیست. به خاطر تیمم نمی‌ گویم، به خاطر همه می‌ گویم، بازیکن، خانواده، زن و بچه و فامیل داردبرای بازی با نفت آبادان متأسفانه قبل و بعد از بازی تعداد از هواداران دوست‌ داشتنی صنعت نفت پروتکل‌ ای بهداشتی را زیاد مراعات نکردند. زدن ماسک واجب است، اما دیدیم که حدود 50، 60 نفر بدون ماسک بودند و بازیکنان ما از میان آنها رد شدند.  سه چهار روز بعد تعدادی از بازیکنان ما و حتی از کادرفنی ما مبتلا شدند. در آنجا نباید اجازه می‌ دادند که به بازیکنان نزدیک شوند. ما یک‌ سال درگیر این بیماری بودیم و با آن دست و پنجه نرم کردیم و به نحوی سلامت عمومی جامعه را حفظ کردیم. جالب نبود که با این همه مواظبت، بعد از یک بازی چنین اتفاقی بیفتد و بازیکنان ما درگیر شوند. نیروی انتظامی می ‌تواند گارانتی برای سلامت جامعه باشد. باید آنجا سختگیری می‌ کردند که چنین مشکلی پیش نیاید

سرمربی ذوب‌ آهن در پاسخ به این سؤال که مدتی قبل گفته بود عده ‌ای مسابقات را به مسیر دیگری منحرف می‌ کنند و آیا هنوز هم سر حرف خودش هست، عنوان کرد:

همه طرفداران دوست دارند فوتبال سالم باشد و نتیجه در زمین مشخص شود. ما در چهار هفته و چهار بازی با چهار تیم مختلف یک‌جور آسیب دیدیم که شدید بود. انگار یک‌ نفر اراده کرده بود صدای این چهار داور یکی بود و ما به نحوی آسیب دیدیم. چرا یک ‌بار اشتباه به نفع ما اتفاق نمی ‌افتد. چطور ممکن است یک تیم در چهار بازی مختلف یک‌ جور آسیب ببینداز کمیته داوران، فدراسیون و سازمان لیگ خواهش کردیم این قضیه خیلی لوث شده، حداقل 500 هزار نفر از کارخانه ذوب‌ آهن درگیر این تیم هستند. کارگران و بازنشسته‌ ها باید رسیدگی کنند و جلسه‌ ای برگزار کنند تا ترتیب اثر داده شود. کاسه صبر ما لبریز شده است. این شرایط قابل تحمل نیست و باید به این سریال ها که هفته ‌ها ادامه دارد پایان بدهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.