سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهروان: یکبار برای همیشه باید جلوی رویه اشتباه گرفته شود

احضار مدیران باشگاه‌ها برای ارائه مدارک

احضار مدیران باشگاه‌ها برای ارائه مدارک
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان دبیر صفحه باشگاه مدیران

کمیته صدور مجوز حرفه‌ای از دیروز(سه‌شنبه) با ساختار جدید و اعضای جدید شروع به کار کرد.

جلسه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای دیروز(سه‌شنبه) در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. حضور چهره‌های تازه در این جلسه و تغییراتی که در ساختار کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای ایجاد شده، اولین نکته‌ای بود که بعد از تشکیل این جلسه به چشم می‌آمد. البته با توجه به اهمیتی که صدور مجوز حرفه‌ای در فصل جدید دارد و حساسیتی که ای‌اف‌‍سی نسبت به این موضوع پیدا کرده، اعمال چنین تغییراتی از اولین قدم‌هایی بود که از فدراسیون فوتبال انتظار می‌رفت.

این جلسه صرفاً با محوریت معارفه و توضیح برخی کلیات برگزار شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت، روسای فدراسیون فوتبال هم صحبت‌هایی در وصف حساسیت و اهمیت موضوع حرفه‌ای‌سازی انجام دادند.

جدا از بهاروند و مهدی محمدنبی که به عنوان سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال در این جلسه حضور داشتند،  داریوش مصطفوی، محمد کاظم اولیایی، محمود شیعی، غلامرضا بهروان، اعتمادی، دکتر زرین مهر، سعید عباسی(مدیرعامل سابق باشگاه تراکتورسازی)، حسین آل اسحاق، هاشمی(سفیر ایران در برزیل)، نیرآبادی، خزایی، سهیل مهدی، حمیرا اسدی، نیرآبادی، محمدرضا کسرایی، بابوئی و جعفری، از دیگر حاضران در این جلسه و اعضای کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای بودند.

این ساختار نسبت به آنچه سال گذشته به عنوان کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای معرفی شده بود، هم تعداد عضوهای بیشتری دارد و هم تخصص‌هایی مرتبط و مورد نیاز با فرآیند صدور مجوز حرفه‌ای دارند. حالا اینکه این افراد با تخصص‌های مختلف تا چه اندازه می‌توانند روند حرفه‌ای‌سازی را در فوتبال ایران بهبود ببخشند، چیزی است که به عملکرد و تصمیم‌گیری‌های این کمیته در آینده بستگی دارد. چیزی که در جلسات هفته‌های آینده مشخص می‌شود.

علاوه بر این، درباره تغییر ساختاری تشکیلات صدور مجوز حرفه‌ای باید به ریاست غلامرضا بهروان در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای اشاره کرد. سهیل مهدی به عنوان رییس دپارتمان اداری این کمیته به فعالیت خود ادامه می‌دهد و در بخش استیناف هم جایگاه مصطفوی و اولیایی بدون تغییر مانده است و تنها به تعداد اعضای استیناف اضافه شده است.

غلامرضا بهروان اما به عنوان رییس جدید کمیته صدور مجوز حرفه‌ای، تأکید دارد که قرار است فعالیتی جدی در راستای بررسی مدارک باشگاه‌ها صورت بگیرد و در این مسیر به هیچ عنوان با هیچ باشگاهی مماشات نخواهد کرد. او درباره برنامه‌هایی که برای این کمیته دارد به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «قرار است با تک تک مدیران عامل باشگاه‌ها در این کمیته جلسه داشته باشیم و با حضور متخصصانی که در کمیته هستند، مدارک مالی، اداری و حقوقی باشگاه‌ها را بررسی کنیم. ما عزم‌مان را جزم کرده‌ایم که باشگاه‌ها را از این وضعیت اسف‌بار خارج کنیم و در این راه حتی اگر لازم باشد برای باشگاه‌ها مجوز حرفه‌ای صادر نکنیم تا شرایط‌شان بهبود پیدا کنیم، قطعاً همین تصمیم را خواهیم گرفت. یکبار برای همیشه باید جلوی رویه اشتباه باشگاه‌داری گرفته شود. ضمن اینکه ما امسال شرایط حساسی داریم و پیش از آنکه دیر شود و باشگاه‌های ما از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند، باید فکری کنیم. در این راه اما حمایت همه جانبه می‌خواهیم.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.