یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

طیف گسترده جریمه؛ از جریمه نقدی تا سقوط به دسته پایین تر

تقلب لوییس سوارز | چه مجازاتی در انتظار یوونتوس خواهد بود؟

تقلب لوییس سوارز | چه مجازاتی در انتظار یوونتوس خواهد بود؟

دادستانی پروجا اعلام کرد باشگاه یوونتوس در ماجرای تقلب لوییس سوارز در آزمون زبان ایتالیایی جهت گرفتن پاسپورت ایتالیا دست داشته و باشگاه یوونتوس تایید کرد که فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی این باشگاه تحت پیگرد و بازرسی قرار می گیرد. گیدو واچاگو، خبرنگار توتو اسپورت در همین راستا مروری داشته روی خطراتی که باشگاه یوونتوس را در این پرونده تهدید می کند.

به گزارش ایران ورزشی به نقل از توتو اسپورت، تحت پیگرد قرار گرفتن فابیو پاراتیچی و دو وکیل باشگاه یوونتوس به خاطر پرونده فساد نیست بلکه به خاطر دادن اطلاعات غلط به مقامات دادستانی است. این مسئله برای یوونتوس خبر خوبی است زیرا دست داشتن در فساد، مجازاتی بسیار سنگین از نظر ورزشی و کیفری در پی دارد. یوونتوس در این پرونده یک برگ برنده دارد. دو هفته پیش از امتحان زبان ایتالیایی سوارز، یوونتوس به رسانه ها و خود بازیکن اعلام کرد او را جذب نخواهد کرد زیرا با استعلام و پرس و جو، متوجه شدند که از نظر قانونی، سوارز به موقع نمی تواند شهروندی ایتالیا را اخذ کند. تحقیقات و پیگرد، به خودی خود باعث محکومیت یوونتوس نمی شود اما یوونتوس در این پرونده با چه خطراتی روبرو است؟

از جریمه نقدی تا کسر امتیاز و احتمال سقوط به سری بی

در صورت محرز شدن فساد (یعنی دادن وعده مالی به مدیران دانشگاه پروجا در ازای قبولی سوارز)، دادگاه ورزش ایتالیا می تواند یوونتوس را از جریمه نقدی تا کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین تر محکوم کند اما سقوط یوونتوس به دسته پایین تر به احتمال بسیار بالا غیر ممکن است، به خصوص این که لوییس سوارز اصلا به یوونتوس نپیوست. با این حال در صورت اثبات فساد، کسر امتیاز از یوونتوس ممکن به نظر می رسد. در صورتی که فساد محرز نشود، انتظار می رود یوونتوس فقط جریمه نقدی شود. اکنون و در مراحل اولیه تحقیقات، تخمین زدن جریمه ای که یوونتوس با آن روبرو خواهد شد، تقریبا غیر ممکن است اما بیانیه اخیر یوونتوس نشان از آن دارد که مدیران این باشگاه کاملا مطمئن هستند که مشکل خاصی برای بیانکونری پیش نخواهد آمد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.