چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کربکندی: هنوز بازی ما و شهرخودرو لغو نشده است؛ برای جان آدم ‌ها ارزشی قائل نیستند

کربکندی: هنوز بازی ما و شهرخودرو لغو نشده است؛ برای جان آدم ‌ها ارزشی قائل نیستند

رسول کربکندی، سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن با انتقاد از لغو نشدن بازی این تیم مقابل شهرخودرو می گوید طبق قانون باید جواب تست کرونای ۵+۱۰ نفر از اعضای تیم مثبت شود تا بازی لغو شود؛ این چه عدالتی است؟

به گزارش ایران ورزشی، رسول کربکندی در گفت‌وگو با تسنیم، با تایید خبر مثبت شدن جواب تست کرونای تعداد دیگری از اعضای تیم فوتبال ذوب‌آهن را تایید کرده و اظهار داشت:

متاسفانه نتیجه تست کرونای تعداد دیگری از اعضای تیم ما مثبت شده و تعداد مبتلاهای تیم به 11 نفر رسیده است که 10 نفر آنها از بازیکنان اصلی تیم بوده و یک نفر هم از اعضای کادر فنی به این بیماری مبتلا شده است.

وی خاطرنشان کرد:

بیشتر بازیکنان مبتلاشده از ترکیب اصلی تیم هستند. بر اساس تشخیص مدیریت و کادر فنی فعلا اردوی تیم لغو شده تا بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

سخنگو و عضو هیئت مدیره باشگاه ذوب‌آهن تصریح کرد:

ایفمارک روز گذشته به ما اعلام کرد از اعضای تیم دوباره تست بگیریم و نتایج آن را برای ایفمارک ارسال کنیم. ما هم دقیقا دوباره از تیم تست گرفتیم و جواب تست کرونای 11 نفر از اعضای تیم مثبت اعلام شد. با توجه به اینکه اعضای تیم در یک هتل مستقر بوده‌اند و در یک مسیر رفت و آمد داشته‌اند، ممکن است اگر ما یک بار دیگر از بقیه اعضای تیم تست بگیریم، جواب تست تعداد دیگری هم مثبت شود.

وی در پاسخ به اینکه با شرایط پیش‌آمده احتمال لغو بازی ذوب‌آهن و شهرخودرو وجود دارد یا خیر، گفت:

باشگاه با مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون در تماس است اما هنوز بازی لغو نشده و سازمان لیگ هیچ تصمیمی در این باره نگرفته است.

کربکندی با انتقاد از لغو نشدن بازی با شهرخودرو گفت:

متاسفانه مسئولان فوتبال ما برای خودشان قوانینی وضع کرده‌اند که دردسرهای زیادی به وجود می‌آورد. برای اینکه بازی لغو شود، باید تعداد تست‌های مبثت کرونا 5+10 باشد، یعنی 15 نفر به ویروس مبتلا شده باشند؛ نمی‌دانم این چه قانونی، چه عدالتی و چه انصافی است؟

وی با بیان اینکه شرایط ما ممکن است برای شهرخودرو نیز مشکل‌ساز شود، بیان کرد:

متاسفانه تیم مهمان با توجه به نتایجی که در هفته‌های گذشته به دست آورده، شاید به دنبال گرفتن 3 امتیاز این بازی است، در حالی که با توجه به شرایط فعلی باید آنها هم نگران باشند. شاید این بازی برای شهرخودرو یک فرصت به شمار آید اما ممکن است این فرصت برای آنها گران تمام شود. به هر حال احتمال دارد بقیه بازیکنان ما ناقل باشند و خدای ناکرده بازیکنان شهرخودرو هم مبتلا شوند. آیا فوتبال اینقدر ارزش دارد که به خاطر برگزاری یک بازی جان ورزشکاران را به خطر بیندازیم؟

سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن افزود:

فدراسیون فوتبال از داوران و برگزارکنندگان مسابقات یک تست کرونا نمی‌گیرد، هواداران صنعت‌ نفت قبل و بعد از بازی هفته گذشته مقابل ورزشگاه برای تیم‌شان تونل زدند و با این شرایط پروتکل‌ها چگونه رعایت خواهد شد؟ این چه وضع رعایت اصول بهداشتی است؟ این چه عدالتی است؟ متاسفانه برای جان آدم‌ها هیچ ارزشی قائل نیستیم و در این میان فقط تقویم مسابقات اهمیت دارد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.