چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

صعود آبی ها به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا

استقلال ایران 3-الاهلی عربستان صفر؛ قفل پای دیاباته و قایدی باز شد

استقلال ایران 3-الاهلی عربستان صفر؛ قفل پای دیاباته و قایدی باز شد

استقلال با پیروزی مقابل الاهلی عربستان به مرحله حذفی راه یافت. در این بازی پای دیاباته و قایدی دوباره به گلزنی باز شد تا این دو بازیکن بعد از هفته ها ناکامی در مرحله گروهی دوباره در نقش گلزن استقلال قد علم کنند.

چهارشنبه، 2/7/1399، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه شهر دوحه، ساعت:18:30، تماشاگر: بدون تماشاگر

استقلال ایران: 3

گل‌ها: مهدی قایدی(29)، علی کریمی(38)، شیخ دیاباته(54)

الاهلی عربستان: صفر

داور: احمدمحمدمخادم(اردن)

کمک ها: احمد مونس الروئائل،محمد مصطفی الخلف(اردن)

اخطار:هرویه میلیچ(استقلال)، عبدالغنی سلیمانی(الاهلی)

بازیکن برتر: مهدی قایدی و علی کریمی(استقلال)

استقلال: سید حسین حسینی، وریا غفوری(46محمددانشگر)، روزبه چشمی(65فرشیدباقری)، عارف غلامی، هرویه میلیچ، علی کریمی(72میلادزکی پور)، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، ارسلان مطهری، مهدی قایدی(83علی دشتی)،  شیخ دیاباته(83شاهین طاهرخانی)

سرمربی: مجید نامجو مطلق

الاهلی: محمد العویس، سعد المولد، محمد الفتیل، عمر السوما(75ابوشراره)، مارکو مارین(64حسین المقهوی)، تلال علی، حسین عبدالغنی، عبدالرحمن عبدالله(46احمد البساس)، هانی اسماعیل، یوسف سعد، محمد اسیری

سرمربی: ولادان میلویویچ

برخلاف آنچه در بازی قبل دیده بودیم، یا فینال جام حذفی که استقلال در نیمه اول‌های آن دو بازی بسیار ناهماهنگ بود، این بار با تسلط بالا توانست، الاهلی را 2 بار مغلوب کنند و با خیال راحت به رختکن بروند. استقلال که می‌دانست باز گذاشتن عرصه برای همین الاهلی که برخی بازیکنان کلیدی‌اش را به این بازی نیاورده بود ممکن است با تاوان سنگینی همراه باشد، از همان دقایق آغازین آهنگی هجومی داشت و تلاش می‌کرد خیلی زود به آنچه می‌خواهد دست یابد.

 دقیقه 11 وقتی شوت سرضرب دیاباته را دروازه بان آماده الاهلی مهار کرد مشخص شد که مهاجمان استقلال با انگیزه‌هایی متفاوت گام به این میدان گذاشته‌اند تا ناکامی دربازی‌های قبل را جبران کنند. کاشته وریا غفوری دردقیقه 21 که دروازه‌بان الاهلی از زیر تاق بیرون کشید گوشه دیگری از تمایلات عمیق استقلال به برتری عددی بود. در این میان سفیدپوشان الاهلی نیز سعی می‌کردند توازن را برقرار کند. دقیقه 21آن‌ها تا آستانه فرو ریختن دروازه استقلال هم پیش رفتند اما سیدحسین واکنشی عالی روی این موقعیت داشت تا دروازه استقلال بسته بماند. 4دقیقه بعد استقلال پاسخ حمله الاهلی را داد و ضربه سرکریمی با برخورد به تیر دروازه گل نشد. استقلال اما دقیقه 29 سرانجام به آنچه می‌خواست رسید ومهدی قایدی که پرکارترین بازیکن استقلال بود با شوت زمینی دروازه الاهلی را فرو ریخت. قایدی که فعالیت چشمگیری دراین میدان داشت دقیقه 34با ارسالی زیبا اسماعیلی را درموقعیت گلزنی قرارداد که هافبک پیش تاخته استقلال از این موقعیت بهره نبرد. اسماعیلی دراین میدان بارها موقعیت از دست داد و نمایش عذاب آوری داشت! دقیقه 38اما استقلال به گل دوم هم رسید و این بار نیز ارسال قایدی با ضربه سرکریمی به ثمر نشست تا آبی‌ها نیمه اول را دراوج چیرگی برحریف سپری کنند. هماهنگی بالا در خطوط سه گانه و پرس شدید بازیکنان الاهلی درزمین خود عمده دلیل پیروزی استقلال در نیمه اول به شمار می‌رفت.

 استقلال اما درنیمه دوم هم همان تیم پراشتهای نیمه اول بود؛ تیمی که سعی می‌کرد با ارائه نمایشی با کیفیت هیچ موقعیتی به حریف ندهد و خود نیز به تعداد گل‌هایش بیفزاید. دقیقه 54 ارسال عالی کریمی با ضربه سرچکشی دیاباته گل شد واستقلال به گل سوم هم رسید. حسن این گل دراین بود که پای او و قایدی در مرحله گروهی به گلزنی باز شد و طلسم این دو مهاجم بعد از هفته‌ها ناکامی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شکسته شد وتوانستند برای استقلال در نقش گلزن قد علم کنند.

 استقلال بعد از گل سوم بیشتر به اداره بازی پرداخت و بیرون رفتن علی کریمی نیز مزید برعلت شد تا تیم مجید نامجو مطلق بیشتر با حریف مدارا کند. این وضعیت تا حدی موجب شد در دقایقی الاهلی برای کاستن بار سنگین این شکست جلو بکشد و استقلال را تا حدی تحت تاثیر حملات خود قرار دهد اما در چند نوبت سید حسین حسینی با واکنش‌های مناسب حریف را از گلزنی محروم کرد تا استقلال با بردی شیرین راهی مرحله حذفی شود. جایی که احتمالا با الهلال عربستان مصاف خواهد داد و بعید نیست که دراین مرحله به تیم ریشه دار سعودی برخورد کند. به هرحال اما استقلال با هرتیمی مواجه شود انتظاری جز پیروزی را از خود باقی نگذاشته است چراکه نمایش فوق العاده آن‌ها مقابل الاهلی لذت تکرار بردی دیگر را در ذهن هواداران این تیم باقی گذاشته است. احتمالا استقلال 3 روز دیگر باید دوباره در میدان آسیایی حاضر شود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.