پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

آزمون واقعی آبی‌پوشان در مرحله حذفی

برای جشن استقلال کمی زود است

برای جشن استقلال کمی زود است
آرمن ساروخانیان روزنامه‌نگار

تا دقایقی قبل از سوت شروع بازی جمع و تفریق برای محاسبه امتیازات منفی استقلال و الشرطه ادامه داشت تا آبی‌پوشان در صورت پیروزی یک بر صفر به لطف کارنامه انضباطی بهتر به مرحله حذفی برسند. کمتر کسی خوش‌بین بود که استقلال بتواند مقابل الاهلی عربستان به برد پرگلی برسد. تکلیف بازی اما خیلی زود مشخص شد و استقلال به یک برد مقتدرانه رسید. حملات پرشمار نیمه اول به دو گل قایدی و کریمی ختم شد و در شروع نیمه دوم هم دیاباته سرانجام طلسم گل نزدن هفته‌های اخیر را شکست. بعد از برتری نیمه دوم مقابل الشرطه، استقلال مقابل الاهلی هم تیم برتر بود و می‌توان این بازی را بهترین نمایش این تیم در لیگ قهرمانان دانست.

با این حال برای جشن گرفتن کمی زود است و نباید فراموش کرد که برد و صعود استقلال تحت شرایط ویژه‌ای به دست آمد. استقلال به لطف کناره‌گیری الوحده برای اولین بار در سال‌های اخیر موفق شد با تنها یک برد به مرحله حذفی برسد. همین برد هم مقابل تیمی بود که به خاطر سرگروهی انگیزه‌ای نداشت و بازیکنان الاهلی در هیچکدام از دقایق بازی به آب و آتش نزدند. آزمون جدی استقلال در مرحله یک هشتم نهایی است که باید با حریفی جدی و سرسخت روبرو شود.

این برد سه بر صفر نباید خیال نامجومطلق را راحت کند و استقلال برای موفقیت در بازی بعد باید کیفیتش را ارتقا بدهد. استقلال مقابل الاهلی عربستان با ترکیبی هجومی بازی کرد، ولی بعید است سرمربی تیم برای بازی بعدی هم تن به چنین ریسکی بدهد. از طرف دیگر استقلال حداقل یک تغییر اجباری خواهد داشت و در غیاب میلیچ محروم به احتمال زیاد زکی‌پور بازی خواهد کرد. از طرف دیگر مصدومیت وریا غفوری ممکن است به قیمت غیبت کاپیتان در بازی حساس یک هشتم نهایی باشد. تعویض چشمی هم می‌تواند نگران‌کننده باشد و اگر او هم به بازی نرسد، نامجومطلق مجبور به تغییر زوج قلب دفاعش خواهد شد.

حسینی مثل بازی با الشرطه نمایش خوبی داشت، ولی در دفاع اشتباهاتی دیده شد و تغییرات اجباری می‌تواند به قیمت ناهماهنگی‌ بیشتر باشد. در خط میانی علی کریمی مثل نیمه دوم بازی با الشرطه نمایش فوق‌العاده‌ای داشت. او ریتم بازی و حملات استقلال را کاملا کنترل کرد و در کنار آن گل زد و گل ساخت.

نامجومطلق پس از قطعی شدن برد استقلال تعویض‌های پرشماری داشت و تغییرات زیادی در ترکیب تیمش بوجود آورد. شاید او با محک زدن ترکیب‌های جدید به دنبال آماده کردن تیمش برای بازی حساس مرحله حذفی بود. استقلال نسبت به سایر تیم‌های حاضر در دوحه بازی‌های کمتری داشته و طراوت بیشتر بازیکنان می‌تواند یک عامل موثر در مرحله بعد باشد. هر سه مهاجم تیم در این بازی نمایش خوبی داشتند و گل زدن قایدی و دیاباته روحیه آنها را برای بازی بعدی ارتقا می‌دهد. استقلال می‌تواند در مرحله حذفی هم به برتری برسد، به شرطی که نامجومطلق ترکیب هوشمندانه‌ای انتخاب کند و بازیکنان با تمرکز بالایی به زمین بروند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.