یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

چرا کلوپ مصمم است واینالدوم را حفظ کند

امضا کن، جینی!

امضا کن، جینی!
نیل جونز
نیل جونز

 

سه امتیاز، گلزنی محمد صلاح و لیورپول مثل همیشه. شکل جدید آنفیلد شباهت زیادی به شکل قدیمی اش دارد. هواداران بعد از 9 ماه به ورزشگاه برگشتند و تیم یورگن کلوپ به آنها انگیزه سرود خواندن داد. پیروزی 4 بر صفر قرمزها برابر ولورهمپتون باعث شد در صدر جدول لیگ برتر با تاتنهام هم امتیاز شوند و رکورد شکست‌ناپذیری لیورپول در بازی‌های خانگی لیگ به عدد شگفت انگیز 65 برسد. صلاح گل اول را زد، یازدهمین گل ستاره مصری در این فصل؛ ثبات او بهت آور است. او برای گل سوم تیمش به ژوئل ماتیپ پاس گل داد و گل به خودی نلسون سمدو، میخ آخر بر تابوت میهمان بود.

اما هویت گلزن دیگر قرمزها بود که بیشترین تشویق هواداران را در پی داشت، آنها برایش سنگ تمام گذاشتند. این شاید آخرین فصل جینی واینالدوم با لیورپول باشد اما اگر اینطور هم باشد، او سربلند و در اوج از این تیم جدا می‌شود.

هم‌تیمی‌هایش یکی پس از دیگری به خاطر مصدومیت، بیماری و خستگی از ترکیب تیم بیرون ماندند اما او یک تنه ماند و در مرکز برنامه‌های لیورپول قرار گرفت. باثبات، مستحکم، پرانرژی و مایل به انجام خدمت برای تیم. بازیکنی با جمع این ویژگی ها فوق‌العاده است.

کلوپ در کنفرانس خبری روز جمعه این هلندی را «باورنکردنی» توصیف کرد و در این بازی نشان داد فوتبالیستی است که توانایی ارائه لحظات درخشان انفرادی را دارد. گل او یک موشک دقیق و زیبا بود که به کنج دروازه روی پاتریسیو رفت بعد از آن که جردن هندرسون، دیگر هافبک خستگی ناپذیر تیم او را تغذیه کرد.

این نخستین گل باشگاهی واینالدوم در این فصل بود در حالی که او سه گل هم برای تیم ملی هلند زده به خاطر اینکه آنجا آزادی بیشتری برای پیشروی دارد.

لیورپول باید هر کاری می تواند انجام دهد تا او را حفظ کند. کلوپ می‌گوید همه طرف ها با آرامش کار خود را انجام می دهند با آنکه این بازیکن می تواند عملا کمتر از چهار هفته دیگر و با آغاز ژانویه با باشگاه‌های دیگر مذاکره کند. و اینکه واینالدوم حتی در 30 سالگی مشتری کم ندارد.

خیلی کم هستند هافبک هایی که کار او را انجام می دهند و کمتر آنهایی که این همه نقش در تیم بازی می کنند و همه را در بالاترین استانداردها. او دائما رنگ عوض می‌کند و در واقع کلید همه موفقیت های کلوپ در مرسی ساید بوده است.

هیچ بازیکنی بیشتر از او در این فصل بازی نکرده. تنها روبرتو فیرمینو در تیم لیورپول با مربیگری کلوپ بیشتر از او سابقه بازی دارد و فراموش نکنید بازیکن برزیلی یک سال زودتر به آنفیلد آمد و هفت ماه بیشتر فرصت داشت.

لیورپول در این بازی ستاره کم نداشت. کایمهین کلهر در نخستین بازی‌اش در لیگ برتر در دروازه لیورپول بی اشتباه بود، نکو ویلیامز در دفاع راست بهترین بازی‌اش را ابتدا برابر پدرو نتو و بعد آداما ترائوره انجام داد در حالی که دیگر بازیکن جوان تیم، کرتیس جونز حالا بخش مهمی از تیم مدعی قهرمانی شده است. این بازیکن 19 ساله چیزهای زیادی از امثال واینالدوم و هندرسون که سلطان تلاش و جسارت و ثبات و در خدمت تیم بودن هستند، یاد گرفته. رشد او بسیار سریع بوده و به نظر می‌رسد پتانسیل نامحدودی داشته باشد.

واینالدوم البته بازیکن کلیدی است چه گل بزند چه نه و هواداران این را خوب می دانند. صدای یک نفر می آمد که می گفت:«آن قرارداد را امضا کن.» کلوپ خیلی دوست دارد این اتفاق بیفتد:«امیدوارم، ما رابطه خیلی خوبی داریم.» واینالدوم هم از این رابطه لذت می برد، او ستاره آنفیلد بوده، هست و خواهد ماند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.