پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

یواخیم لوو: هرگز به استعفا فکر نکردم؛ آینده خوبی در انتظار تیم ملی آلمان است

یواخیم لوو: هرگز به استعفا فکر نکردم؛ آینده خوبی در انتظار تیم ملی آلمان است

یواخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان در کنفرانسی مطبوعاتی حاضر شد تا در مورد وضعیت تیم ملی آلمان به خصوص پس از شکست مقابل اسپانیا و تصمیماتش توضیحاتی بدهد

به گزارش ایران ورزشی، یواخیم لوو در این کنفرانس مطبوعاتی گفت:

 هر کسی که مرا می شناسد، می داند که من همیشه پذیرای انتقادهای سازنده هستند و با آن ها مواجه می شوم. به همین علت زمانی که گفته شد که من پنهان شده ام، تعجب کردم. من در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی حضور پیدا کردم و برنامه طبیعی ای که فدراسیون آلمان برای من در نظر گرفته بود را دنبال کردم. از این که برخی مسائل که تا حدودی با حقیقت مطابقت نداشتند علنی شدند، ناامید و متاسف شدم. یک بار دیگر در تیم این را به صورت واضح مشخص کردم که خواهان اتحاد هستم و می خواهم که در مواقعی که بین خودمان در مورد چیزی بحث می کنیم، صادق باشیم.

ما به شدت از این بابت که هوادارانمان را در آخرین بازی سال، سرافکنده کردیم؛ ناامید و خشمگین بودیم و هستیم. من هنوز هم عصبانی هستم چون این را نیز می دانیم که فرصت سریعی برای جبران نتیجه نداشتیم اما بلافاصله شروع به کار فشرده و تحلیل این بازی کردیم. با فدراسیون آلمان صحبت کردم چون برای من مهم بود که دیدگاهم در مورد بازی را بیان کنم و در مورد سایر مسائل صحبت کنم. خبری منتشر شد که در آن بیان شده بود که مربی به فاصله عاطفی نیاز دارد، این را اصلاً درک نکردم. من فقط یک روز زمان خواستم تا بازی را آنالیز کنم.

آشفتگی؟ ما سال 2019 را با یک آشفتگی آغاز کردیم که کاملاً از آن مطلع هستیم. همیشه شکست ها و پسرفت هایی وجود دارند. بازی مقابل اسپانیا بسیار ناامید کننده بود اما باید بگویم که من به بازیکنانم اعتماد کامل دارم. پیشرفت تیم کاملاً واضح بود. پس از سال 2018 می خواستیم سبک خود را تغییر دهیم و این کار را خیلی خوب انجام دادیم. در سال 2020 کمی به خاطر ویروس کرونا و کاهش تمرینات، روند پیشرفت ما کند شد. این تیم جوان در مسیر درستی قرار دارد. من خشم و ناامیدی هواداران را درک می کنم اما ما در مورد این مسیر مطمئن هستیم.

 شکست مقابل اسپانیا؟ باید با بازیکنان با آرامش در مورد جزئیات بحث کنیم. در حال حاضر نمی توانیم این کار را انجام دهیم اما روی آن کار خواهیم کرد و درس های درستی از آن خواهیم گرفت. تیم لایق اعتماد ما است. بدون جلسات تمرینی، این کار بسیار دشوار است. پس از بازی ما همه ناامید بودیم. پس از این که نتیجه 4-0 شد، می دانستم که هیچ شانسی نداریم. سعی کردم همه چیز را در بین دو نیمه اصلاح کنم. به بازیکنان گفتم که باید ریسک کنیم و امر یارگیری را به خوبی انجام دهیم. این نیز جواب نداد. آن روز ما خیلی خیلی بد بودیم.

یورو؟ ما همیشه خواهان کسب بهترین نتیجه ممکن هستیم. البته که آمادگی و شرایط جسمانی بازیکنان باید در بهترین حالت باشد. ما می خواهیم تا جایی که ممکن است پیش برویم، به فینال برسیم و در نهایت قهرمان مسابقات شویم. من به خوبی با انتظارات بالا کنار می آیم. ما فقط با عملکرد خوب می توانیم دل هواداران را به دست آوریم. مقابل اسپانیا موفق نشدیم و در این شکی نیست اما می توانم بگویم که این تیم آینده خوبی در پیش دارد، حتی فراتر از یورو.

مولر، هوملس و بواتنگ؟ ما این تحول را ایجاد کردیم تا به بازیکنان جوان فرصت و فضای پیشرفت دهیم. اما قطعاً تورنمنت و قهرمانی مهم تر از هر چیزی است. اگر پیش از یک تورنمنت فکر کنم که خب، تیم به این یا آن چیز برای موفقیت نیاز دارد، پس قطعاً کاری که لازم است را انجام می دهم. با این حال در حال حاضر دلیلی برای دعوت آن ها نمی بینم. بسیاری از بازیکنان ما به خوبی پیشرفت کرده اند. اما از نظر موفقیت ما و تیم ملی آلمان، هر کاری که بتوانم برای موفق شدنمان انجام می دهم.

استعفا؟ نه، هرگز به استعفا فکر نکردم. شکست مقابل اسپانیا مرا بسیار عصبانی کرد و هنوز هم عصبانی هستم

انتقادات از تونی کروس؟ تونی الگوی پایداری و تداوم است. او در طول این سال ها بازی های فوق العاده زیادی انجام داده است. نیازی نداریم که در مورد کیفیت او صحبت کنیم. کروس برای ما خیلی مهم است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.