یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

دلخوش به حمایت ایرانی‌های ساکن قطر در فینال

حریف شرقی بدون تماشاگر، قطری‌ها طرفدار پرسپولیس؟

حریف شرقی بدون تماشاگر، قطری‌ها طرفدار پرسپولیس؟
محمدقراگزلو
محمدقراگزلو

شنبه 29 آذرماه ساعت 15:30 بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پسپولیس و حریف شرقی‌اش در ورزشگاه الجنوب دوحه برگزار خواهد شد. با اعلام AFC قرار است برای این بازی بلیت فروشی صورت بگیرد و مسابقه فینال با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

ایران ورزشی: شنبه 29 آذرماه ساعت 15:30 بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پسپولیس و حریف شرقی‌اش در ورزشگاه الجنوب دوحه برگزار خواهد شد. با اعلام AFC قرار است برای این بازی بلیت فروشی صورت بگیرد و مسابقه فینال با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.
 
البته برای ورود تماشاگران که ظاهراً قرار است، 50درصد صندلی‌های استادیوم باشند، تمهیدات خاصی اندیشیده شده از جمله اینکه حتماً باید تست کرونا بدهند و البته با توجه به اپلیکیشن‌هایی که همه مردم قطر در گوشی‌های تلفن همراه‌شان دارند، تماشاگران با احراز سلامتی کامل می‌توانند وارد ورزشگاه شوند و بلیت تنها به آنهایی فروخته می‌شود که این مراحل را پشت سر گذاشته باشند.
بعد از اعلام‌ AFC مبنی بر حضور تماشاگران در ورزشگاه بسیاری از هواداران پرسپولیس در داخل کشور برای حمایت از تیم محبوب‌شان اعلام کردند به قطر خواهند رفت تا این بازی حساس را از نزدیک ببینند اما با توجه به شرایطی که اعلام شد از ابتدا هم به نظر می‌رسید شرایط مناسبی برای سفر به قطر وجود نداشته باشد.
اول اینکه قطری‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا، قوانین سختگیرانه‌ای برای ورود به این کشور دارند و عملاً سفر به این کشور در شرایط فعلی منتفی است و دوم اینکه اگر هر هوادار ایرانی بتواند ویزای قطر بگیرد و وارد این کشور شود، کار بسیار سخت و به نوعی غیرممکن را برای ورود به ورزشگاه الجنوب خواهد داشت چرا که اپلیکیشن‌هایی که درباره آن صحبت شده فقط برای توابع قطری ثبت شده و بنابراین بلیت خریدن برای هوادارانی که از ایران به قطر خواهند رفت غیرممکن خواهد بود.
با این شرایط احتمالاً تنها ایرانی‌های حاضر در قطر و آنهایی که در این کشور سکونت دارند می‌توانند در بازی فینال همراه و یاور پرسپولیس روی سکوها باشند که در خوشبینانه‌ترین حالت شاید تعدادشان به دوهزار نفر برسد اما همین که پرسپولیس در آن بازی تنها نخواهد ماند نکته ویژه‌ای است و باید روی کمک همین هواداران ایرانی حساب ویژه‌ای باز کرد.
در عین حال از آنجایی که قطعاً حریف شرقی در آن بازی تماشاگری نخواهد داشت – چرا که از کشورهای ژاپن، چین یا کره جنوبی بعید است فردی در قطر زندگی کند – پرسپولیس قطعاً از این حیث نسبت به حریف شرقی‌اش شرایط بهتری خواهد داشت.
همچنین باید دید در آن مسابقه قطری‌هایی که احتمالاً به ورزشگاه خواهند رفت طرفدار کدام تیم هستند که با توجه به ارتباط خوب ایران و قطر بعید نیست قطری‌ها هم در فینال از پرسپولیس حمایت کنند.
ظاهراً باشگاه پرسپولیس هم برنامه‌هایی دارد تا بتواند با فراخوان ایرانیان مقیم دوحه هم برای آنها بلیت تهیه کند،هم اینکه در ورزشگاه با سازماندهی آنها شرایط را برای تشویق تیم مقابل حریف شرقی‌اش مهیا سازد.
با این وجود باشگاه پرسپولیس دیروز اعلام کرد بعد از سؤال از AFC در مورد حضور تماشاگران، به باشگاه اعلام شده هیچ تماشاگری از هیچ نقطه دنیا نمی‌تواند صرفاً برای تماشای فینال لیگ قهرمانان راهی قطر شود و در صورت دریافت ویزا و ورود به این کشور باید بین یک تا دو هفته در قرنطینه کامل به ‌سر ببرد. به بیان دیگر تنها ساکنان کشور قطر و افرادی که تست‌های مربوط به کرونا را با نتیجه منفی پشت سر گذاشته‌اند، آن هم در شرایط خاص مجوز ورود به ورزشگاه را دارند.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.