دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

سیاوش یزدانی: سازمان سنجش دوست ندارد من یکسری حرف ها را بگویم / 4 بار سر جلسه کنکور رفته ام

سیاوش یزدانی: سازمان سنجش دوست ندارد من یکسری حرف ها را بگویم / 4 بار سر جلسه کنکور رفته ام

سیاوش یزدانی بازیکن استقلال درباره مسائل مختلفی صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، گفتگوی سیاوش یزدانی با رسانه رسمی باشگاه استقلال را می خوانید:

بازیکن مورد علاقه شما چه کسی است؟

 مجتبی جباری. واقعا بازیکن با تکنیک و خلاقی بود. یک دوره ای هم در تیم شهر ما، ابومسلم بازی می کرد.

اگر از پرسپولیس پیشنهاد داشته باشی، قبول می کنی؟

نه اصلا.

روزی که با استقلال قرارداد بستی، شماره 4 را انتخاب کردی؟ خودت این شماره را دوست داشتی؟

نه. من در دوران بازی ام هیچوقت شماره تک رقمی نپوشیده بودم. یک بار در پیکان شماره 5 را پوشیدم که تحمیلی بود. همیشه شماره های بزرگ مانند 99 برمی داشتم. شماره های خاص برمی داشتم و هیچوقت نمی خواستم شماره تک رقمی بپوشم. آقای زرینچه خیلی اصرار داشت شماره 2 را بپوشم و به به او گفتم نه نمی پوشم. در پیش فصل، شماره 4 روزبه را پوشیدم. نباید الان بگویم اما چون هیچ لباسی تمرین نداشتیم، من مجبور شدم شماره 4 را بپوشم.

در تمرینات، شیخ چه کارهایی می کند؟ دفاع کردن مقابل شیخ سخت است؟

شیخ واقعا بازیکن حرفه ای و باهوشی است و خیلی خوب جای گیری می کند. ما در تمرین سعی می کنیم با زور مقابلش دفاع کنیم و با او دعوا کنیم (با خنده)

اخلاق شیخ چطور است؟

واقعا حرفه ای است. تا حالا بازیکن خارجی به این حرفه ای ندیده ام.

در خصوص بازی سپاهان - پرسپولیس و درگیری که منجر به محرومیتت شد می گویی؟

جو بازی سپاهان - پرسپولیس در اصفهان مانند بازی استقلال - پرسپولیس است. در این صحنه زور می گفتند و خیلی از بازیکن ها به آنها اعتراض نکردند ولی من جلوی آنها ایستادم.

شروع درگیری از کجا شکل گرفت؟

 این صحنه دقیقه 90 بود و با ناداوری و طبق معمول برای پرسپولیس پنالتی گرفتند و بازی مساوی شد. آقای فغانی این خطا را گرفتند و پرسپولیس گل تساوی را به ثمر رساند. آنها رفتند تا با عجله توپ را بردارند و بازی را شروع کنند ولی به من بر خورد و گفتم ما باید بازی را زودتر شروع کنیم چون ما داشتیم بازی را می بردیم. توپ را از دست شان گرفتم و جر و بحث شروع شد.

این صحنه بود که بعدها منجر به محرومیتت شد؟

 نه این نبود. صحنه ای بود که در محوطه جریمه اتفاق افتاد و بازی جام حذفی بود که دوباره ناداوری شد و ما 9 نفره شدیم.تو مصاحبه کردی که گفتی این داور به خاطر من این تصمیم را گرفت و با من مشکل دارد.

 آن بازی استقلال - سپاهان بود. در این دیدار همان داور قضاوت می کرد. صحنه هند کی روش استنلی که تمام تماشاگران دیدند اما آقای داور ندید. من مصاحبه کردم که منجر به محرومیتم شد.

کنکور دکتری شرکت کرده بودی؟

بله.

کارشناسی ارشدت در چه رشته ای بود؟

تربیت بدنی

سر جلسه کنکور، استوری یا پست گذاشتی؟

استوری بود. من حرف های زیادی درباره این جلسه کنکور دارم و مطمئنا سازمان سنجش دوست ندارد من این حرف ها را بگویم و فعلا هم حرفی نمی زنم اما به وقتش حرف می زنم.

مگر وقت دارد؟

بله. مجبور هستم که نگویم اما قطعا یک روزی اگر بخواهم درباره آن جلسه حرف هایی را بزنم، برای سازمان سنجش خوب نمی شود.

اگر می شود یک مقداری از این حرف ها را بگو.

من دفعه اولم نیست که کنکور داده ام، 4 بارسر جلسه کنکور رفته ام. همیشه یک نفر دم در می ایستاد و گوشی ها را می گرفتند و یک کارت به ما می دادند. اما این سری به خاطر کرونا، از این بحث ها نبود و همه گوشی داشتند! حالا من نمی خواهم بحث را باز کنم و بگویم چه اتفاقاتی در آن جلسه کنکور افتاد چون شاید سازمان سنجش خوشش نیاید و به ضرر من تمام شود و جلوی تحصیل من گرفته شود. همه دانشجوها با گوشی آمده بودند و کنکور قرار بود ساعت 8 شروع شود ولی 9 شروع شد. زمانی که بعد از جلسه به سازمان سنجش رفتم، از من پرسیدند مگر گوشی شما را نگرفتند و من گفتم اصلا کسی نبود که بخواهد گوشی مرا بگیرد! گوشی ام را در باغچه که نمی توانم بگذارم!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.