یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

رییس سابق دوومیدانی به دنبال امتیاز گیری

دو هفته حساس برای مادر ورزش ها

دو هفته حساس برای مادر ورزش ها

دو هفته تا برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی باقی است؛ دو هفته ای که برای این رشته حساسیت بالایی دارد و می تواند پایانی باشد بر حواشی چند سال اخیر.

ایران ورزشی - مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی دو هفته دیگر برگزار می‌شود تا بعد از یک سال به حواشی این فدارسیون و البته بلاتکلیفی‌اش پایان داده شود. البته در چند ماه اخیر و بعد از حضور مبینی به عنوان سرپرست، سر و صدایی که در این رشته بلند شده بود، خوابید و با وجود شیوع ویروس کرونا، این فدراسیون در راه اندازی مسابقاتش زودتر از بقیه ( البته به جز فوتبال) استارت زد.

تلاش شد قدم‌های اولیه برداشته شود تا وقتی رییس جدید کار را دست می‌گیرد، حداقل‌ها انجام شده باشد و تکلیف تیم جدید با ورزشکارانی که باید برای المپیک و بازی‌های آسیایی دوره بعد مد نظر قرار دهد، روشن باشد. اما با این وجود نمی‌توان منکر شد که تا چه حد در یک سال گذشته و البته یکی دو سال پایانی مدیریت مجید کیهانی در فدراسیون دوومیدانی، تا چه حد کارها بر زمین ماند و اتفاق‌های ناخوشایند افتاد.

کیهانی که دوره مدیریت‌اش را با نقدهای زیادی به پایان برد، جایش را به ایرج عرب داد که او هم تصمیمات اشتباه، کم نداشت و هزینه‌های زیادی برای فدراسیون به جا گذاشت. در 19 اسفندماه هم اتفاق‌های خوبی نیفتاد. مجمع برگزار شد اما مجید کیهانی که می‌دانست شانسی ندارد، شرایط را به گونه‌ای رقم زد که در نهایت مجمع باطل شد و حالا بعد از گذشت حدود شش ماه قرار است بار دیگر مجمع انتخاباتی شکل بگیرد البته با یک تفاوت عمده نسبت به مجمع قبلی. این بار مجید کیهانی از نظر مدیریتی تایید صلاحیت نشده، اما نمی‌خواهد کنار بنشیند و همچنان دارد تلاش می‌کند. سعی دارد مجوز شرکت در رقابت را بگیرد که البته بعید است موفق شود اما این به منزله کنار نشستن کیهانی نیست.

او حتما می‌خواهد در این رقابت تاثیرگذار باشد و طبیعی است که وقتی به جای مربی در طول دوران حضورش، روسای هیات‌ها را به سفرهای خارجی فرستاده، همچنان در جمع تعدادی از اعضای مجمع رای داشته باشد. البته نه آنچنان که در رای نهایی تاثیر بگذارد اما حتما می‌تواند روی بازی بقیه کاندیداها، به خصوص آنهایی که شانس دارند، تاثیر بگذارد  کمی کارشان را خراب کند. به همین خاطر هم است که این روزها به دنبال گرفتن امتیاز از وزارت ورزش و حتی کاندیدایی است که شانس بیشتری در انتخابات پیش رو دارد.

ایوب بهتاج، سید حسین جلالی، حامد جولایی، افشین داوری، مصطفی زرین افضل، هاشم صیامی، محمدرضا محققی و مریم منظمی کاندیداهای ریاست دوومیدانی هستند که تایید صلاحیت شده‌اند که در بین این اسامی، می‌توان به نام بهتاج و افشین داوری جدی تر از بقیه نگاه کرد.

البته شرایط افشین داوری با مجمع قبلی متفاوت است. او که سابقه ریاست فدراسیون را دارد و در مجمع 19 اسفندماه هم رای آورد؛ این بار حمایت قبلی را ندارد و گویا از سوی مسوولان وزارت هم به او گفته شده که در انتخابات شرکت نکند، اما او از پست اش در معاونت قهرمانی وزارت ورزش استعفا داد تا هر طور شده در مجمع  دوومیدانی شرکت کند. همین موضوع کمی شرایط را برای او سخت تر کرده و به نظر می‌رسد که حمایت لازم را ندارد. اگرچه باز هم نمی‌توان راحت از کنار نامش گذشت؛ ضمن هیچ بعید نیست در مهلت باقی مانده تا مجمع دوومیدانی شاهد توافقی بین او و کاندیدای دیگر باشیم.

در بین این اسامی کیهانی که خودش تاییدیه حضور در مجمع را نگرفته، تمرکزش را روی صیامی گذاشته است. کسی که تجربه دبیری فدراسیون در دوره قبل مدیریتی را دارد و به شخصه هیچ شانسی ندارد اما کیهانی چند رایی که در مجمع دارد را به سمت او هدایت می‌کند و می‌تواند کمی بازی کاندیداهای جدی تر را خراب کند که حتما در این روزهای باقی مانده در این مورد فکری می‌شود.

به هر حال مجمع فدراسیون دوومیدانی 20 مهرماه برگزار می‌شود و با تصمیم وزارت ورزش، احسان حدادی، مهدی پیرجهان و ریحانه مبینی به عنوان نماینده ورزشکاران، شهرام شهبازی به عنوان نماینده داوران، هادی سپهرزاد به عنوان نماینده مربیان و دانشگاه آزاد اسلامی و پلیمرخلیج فارس (نمایندگان باشگاه‌ها) در این مجمع حضور دارند و باید دید خروجی این مجمع چه می‌شود و آیا می‌توان امیدوار بود که دوومیدانی بعد از چند سال پر حاشیه‌ای که پشت سر گذاشته، نفس راحتی بکشد.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.