سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

شکست سنگین شیجیاژوانگ در هفته ماقبل آخر

رویای صعود قطبی بر باد رفت

رویای صعود قطبی بر باد رفت

در جدول گروه B شیجیاژوانگ با 17 امتیاز در رده پنجم ایستاده و تیم قطبی در صورت پیروزی در بازی آخر مقابل بیجینگ گوان هم نمی‌تواند به رتبه چهارم برسد.

شیجیاژوانگ با هدایت افشین قطبی در هفته سیزدهم سوپرلیگ چین با نتیجه 4 بر یک مغلوب «چونگ‌کینگ لیفان» شد تا بخت صعود به مرحله پلی‌آف را از دست بدهد. شیجیاژوانگ با این شکست در رده پنجم گروه B قرار گرفت و در فاصله یک هفته تا پایان مرحله گروهی دیگر بختی برای ایستادن روی یکی از چهار سکوی نخست ندارد. شیجیاژوانگ حالا در مسابقات حذفی که بین تیم‌های پنجم تا هشتم دو گروه برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد و باید برای بقا تلاش کند.

قطبی در این بازی ماریتو، ماتئوس و موریکی، سه مهره خارجی کلیدی‌اش را در اختیار نداشت و شیجیاژوانگ بدون آنها نتوانست در حملات زهردار باشد. چونگ‌کینگ در این بازی شروع بهتری داشت و در دقایق 7 و 15 توسط میرژوسکی و کاردچ به گل رسید. پس از اخراج دنگ، بازیکن چونگ‌کینگ در شروع نیمه دوم، شاگردان قطبی خیلی زود توانستند از روی نقطه پنالتی یکی از گل‌ها را جبران کنند، ولی حریف در دقایق پایانی روی ضدحملات توانست دو گل دیگر بزند.

در جدول گروه B شیجیاژوانگ با 17 امتیاز در رده پنجم ایستاده و چونگ‌کینگ و هبی با 21 امتیاز در رده‌های سوم و چهارم هستند. این یعنی تیم قطبی در صورت پیروزی در بازی آخر مقابل بیجینگ گوان هم نمی‌تواند به رتبه چهارم برسد.

شیجیاژوانگ که به تازگی از دسته دوم به سوپرلیگ صعود کرده در این فصل نتایج خوبی گرفت، ولی در سه بازی اخیر بدون تعدادی از بازیکنان کلیدی‌اش شکست خورد تا بخت صعود را از دست بدهد. این تیم در 13 بازی به 4 برد، 5 تساوی و 4 شکست رسیده است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.