شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

پرونده ای برای نمایش درخشان استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

مجید نامجوتاکتیک!

مجید نامجوتاکتیک!

این موقعیت تازه در فوتبال ایران که با منع استخدام مربی خارجی ساخته شده، به نامجو کمک می‌کند که صاحب استحقاق بیشتری برای سرمربیگری در استقلال شود.

استقلال در بازی سرنوشت برابر الاهلی با یک ترکیب هجومی به میدان رفت. استفاده همزمان از سه مهاجم که  قدرت گلسازى‍، پرسینگ و گلزنى را همزمان با هم داشتند تیغ استقلال را تیزتر کرد و 3 گل و یک تیر دروازه و چندین و چند موقعیت به جا گذاشت. صعود مطلق استقلال با نامجو مطلق بیش از هر چیز مدیون تدابیر مجید نامجومطلق است که یک نیمه و یک بازى کامل است که اشتباه نکرده. این استقلال با مربی بی‌ادعایش تا کجا پیش خواهد رفت؟ پرونده امروز این پرسش را واکاوی می‌کند.

1

مازیار گیلکان: با واقعیت‌ها نباید جنگید. استقلال در طول یک فصل از استراماچونی با آرزوهای بزرگ و تولید امید به موفقیت، به نامجو مطلق رسید که نمی‌تواند موفقیت در آینده را با ایده‌هایش تضمین کند. نامجو هنوز از ایده‌هایش نگفته، ایده‌هایش را جایی اجرا نکرده و هنوز در مربیگری کاری را که متعلق به راه و روش خودش باشد شروع نکرده است. اما همه اینها نمی‌تواند به معنی آن باشد که او در مقایسه با گزینه‌های در دسترس استقلال فاصله عمیق فنی داشته باشد

2

سام ستارزاده: صرف‌نظر از نیمه اول دیدار با الشرطه، آنچه از پسران آبی دیدیم، نمایش مالکانه، روان و تماشاگرپسندی بود که ما را به پیشروی یا حداقل حذف سربلندانه یکی از دو نماینده‌مان در دور حذفی رقابت‌ها امیدوار می‌سازد. آنچه نامجومطلق از این تیم ساخت و ما دیدیم، ارزشش وقتی بالا می‌رود که درک‌کنیم وی در چه شرایط نابسامانی تیم را تحویل گرفت. اکنون نیز شاید برای این نتیجه‌گیری زود باشد؛ اما یک فرصت استثنایی نصیب شماره 7 سابق استقلال شده تا با اثبات توانایی‌هایش، خود را مانند هانسی فلیک باواریایی‌ها به تیم محبوبش تحمیل کند؛ به‌عنوان یک قهرمان غیرمنتظره.

3

میعاد نیک: نامجومطلق که خوب می‌داند فعلاً اتیکت ناملموس سرمربی موقت مانند کنه‌ای بدذات روی سینه‌اش چسبیده، باید برای پیچ شدن به نیمکت تیمش دست به کاری بزند که حتی از دست ژنرال آبی‌ها هم سخت برمی‌آمد. مجیدخان برای بقا در کسوت سرمربیگری استقلال محکوم به رساندن آبی‌ها به حداقل نیمه‌نهایی رقابت‌های ACL  است. به قول گزارشگران عرب زبان، ببر و توفان ایرانی به معرکه بازگشته و این استقلال همانی ا‌ست که بوی ستاره‌های آسیایی می‌دهد؛ به شرطی که کاریزمای نامجومطلق فضای رختکن را تلطیف کند و این سرمربی از ریسک کردن روی ژوکر‌های آبی هراسی نداشته باشد.

4

سامان موحدی راد: هواداران استقلال بی‌شک این روزهای تیم را فراموش نمی‌کنند. یکی از تنها و بی‌پناه‌ترین استقلال‌های این سال‌ها که به مدد یکی از فرزندانش جانی دوباره گرفت. مجید نامجو مطلق که از کمترین فرصت‌ برای اثبات توانایی‌های خود بهره برد و حالا به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده است.

5

علی کمانگری: استقلال می‌تواند با نمایشی مشابه نیمه‌ی دوم دیدار با الشرطه و تمام ۹۰ دقیقه‌ی مقابل الاهلی، به جمع ۸ تیم نهایی رقابت‌ها صعود کند و بعد از یکی از عجیب‌ترین فصول تاریخ باشگاه خود، هدیه‌ای بزرگ را تقدیم به هوادارانی کند که در این فصل خون دل‌های فراوانی را از بی‌تدبیری‌های مدیریتی این باشگاه خورده‌اند. به علاوه، این نتایج درخشان مهر تأییدی بر این فرضیه خواهد بود که مجید نامجومطلق و‌ صالح مصطفوی تا چه اندازه نقش تأثیرگذاری در موفقیت‌های استقلال از زمان حضور فرهاد مجیدی در این تیم داشته‌اند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.