چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نکات مثبت یک ریسک بزرگ

استقلال نامجو

استقلال نامجو

شاید کسی انتظارش را نمی‌کشید که نامجومطلق نقش یک ناجی را برای آبی‌ها بازی کند و با ریسک بزرگ در یک بازی حیاتی، لقب مجید نامجوتاکتیک را از آن خود کند.

میعاد نیک - میان این استقلالِ بی‌رحم مقابل الاهلی عربستان تا آن استقلالِ چروکیده برابر تراکتور در فینال جام حذفی، فرسنگ‌ها اختلاف تنها در کمتر از یک ماه نهفته است. نمایش بی‌نظیر آبی‌ها در نیمه دوم دیدار برابر الشرطه عراق و 90 دقیقه تقابل با الاهلی عربستان انتظارها را بار دیگر از این نماینده اصیل فوتبال کشور بالا برد. استقلالی‌ها که لیگ قهرمانان آسیای 2020 را با تحمل یک گردباد در رأس کادرفنی خود آغاز کردند، در گام نخست مقابل نماینده نه چندان قدرتمند فوتبال عراق تا پای شکست هم پیش رفتند اما یک تصمیم درست و مجموعه‌ای از اکت‌های صحیح توسط ناخدا اول عرشه کشتی تیم باعث شد تا امیدهای صعود در دل پسران آبی نمیرد و ساق‌های مردان استقلالی برای تقابل با تیم صدرنشین عربستانی جان‌دار باشد.

تغییر تاکتیک استقلال در نیمه دوم دیدار با الشرطه عراق انگار همان روغن جلایی بود که موتور یاتاقان‌زده تیم تهرانی برای داشتنش بال بال می‌زد. بیرون کشیدن فرشید باقری و اتکا به سیستم 3 مهاجمه باعث شد تا استقلالی‌ها یک تساوی ارزشمند را با اتکا به تفکرات تاکتیکی مجید نامجومطلق به‌دست بیاورند و مشغول طرح‌ریزی برای صعود به مرحله حذفی رقابت‌های ACL 2020 شوند. مجیدخان در تقابل با سپید و سبزهای سعودی نیز از همین چینش 3-3-4 و استفاده همزمان از سه عنصر مرگبار هجومی‌اش بهره برد تا دروازه تیم عربستانی 3 بار فرو بریزد و مهاجمان استقلال در زمین و هوا پیشتازی کنند.

در روزهایی که کادر مدیریتی استقلال برای انتخاب یک فرد ایده‌آل، اندک کاندیداهای سرمربیگری استقلال را مزه‌مزه می‌کند و دل به سودای یک دورگه ایرانی-آلمانی خوش کرده، شاید کسی انتظارش را نمی‌کشید که نامجومطلق نقش یک ناجی را برای آبی‌ها بازی کند و با ریسک بزرگ در یک بازی حیاتی، لقب مجید نامجوتاکتیک را از آن خود کند. دستیار سابق فرهاد مجیدی که همیشه زحمت کنفرانس‌های خبری سرمربی جوان استقلال را می‌کشید، اکنون با رو کردن آس‌های در مشت خود یکی یکی در حال قلع و قمع رقباست و با صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گام بزرگی برای پیروزی در پروژه آسیایی و حتی شاید ماندگاری روی نیمکت استقلال برداشت. نامجومطلق که خوب می‌داند فعلاً اتیکت ناملموس سرمربی موقت مانند کنه‌ای بدذات روی سینه‌اش چسبیده، باید برای پیچ شدن به نیمکت تیمش دست به کاری بزند که حتی از دست ژنرال آبی‌ها هم سخت برمی‌آمد. مجیدخان برای بقا در کسوت سرمربیگری استقلال محکوم به رساندن آبی‌ها به حداقل نیمه‌نهایی رقابت‌های ACL  است. به قول گزارشگران عرب زبان، ببر و توفان ایرانی به معرکه بازگشته و این استقلال همانی ا‌ست که بوی ستاره‌های آسیایی می‌دهد؛ به شرطی که کاریزمای نامجومطلق فضای رختکن را تلطیف کند و این سرمربی از ریسک کردن روی ژوکر‌های آبی هراسی نداشته باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.