پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

گزارش یک سقوط؛

سراج هر بازی کمتر از یک امتیاز

سراج هر بازی کمتر از یک امتیاز

جدایی ناگهانی دراگان اسکوچیچ از صنعت‌نفت، شرایط متفاوت و عجیبی را برای زردپوشان آبادانی به وجود آورد. صنعت‌نفت با اسکوچیچ داشت روزهای خوبی را تجربه می‌کرد و حتی بحث کسب سهمیه آسیا هم مطرح شده بود که ناگهان خبر رسید این سرمربی کروات با تیم ملی ایران قرارداد بست.

آرسام پورحسینی - ایران ورزشی | جدایی ناگهانی دراگان اسکوچیچ از صنعت‌نفت، شرایط متفاوت و عجیبی را برای زردپوشان آبادانی به وجود آورد. صنعت‌نفت با اسکوچیچ داشت روزهای خوبی را تجربه می‌کرد و حتی بحث کسب سهمیه آسیا هم مطرح شده بود که ناگهان خبر رسید این سرمربی کروات با تیم ملی ایران قرارداد بست.

نکته جالب این است که مسئولان فدراسیون فوتبال، هیچ صحبتی با مسئولان باشگاه صنعت‌نفت آبادان در این رابطه نداشتند که همین مسأله باعث یکسری مشکلات شده.به هر حال صنعت‌نفت آبادان در 18 هفته‌ای که با دراگان اسکوچیچ پا به میدان گذاشته بود، توانست امتیازات نسبتاً خوبی کسب کند. زردپوشان جنوبی، در 18 هفته موفق شدند 8 برد و 6 مساوی به دست بیاورند. البته 5 شکست هم در کارنامه دراگان با صنعت‌نفت آبادان ثبت شده بود اما به هر حال، صنعت‌نفت آبادان در این 18 هفته 30 امتیاز به دست آورد که به طور میانگین برای هر بازی می‌توان 66/1 امتیاز در نظر گرفت. نکته جالب این است که در این 18 هفته‌ گل‌های زیادی هم رد و بدل شد. صنعت‌نفت آبادان در 18 هفته، 19 گل خورده و 19 گل زده داشت که به طور میانگین برای گل‌های زده و خورده، آمار 05/1 ثبت شده است. این برابری گل‌ها جالب به نظر می‌رسد که شاید اگر آن بازی عجیب مقابل استقلال پیش نمی‌آمد، الان شرایط گل‌های زده و خورده به شکل دیگری ثبت می‌شد. در واقع بدترین شکست صنعت‌نفت آبادان در این فصل در زمان دراگان اسکوچیچ و مقابل استقلال بود. در آن بازی آبادانی‌ها با 5 گل از استقلال شکست خوردند. بهترین برد صنعت‌نفت هم با همین مربی رقم خورد، وقتی در هفته یازدهم موفق شدند تیم مدعی سپاهان را با نتیجه 4 بر 2 شکست دهند. با این اتفاقات و نتایج، دراگان اسکوچیچ به طور ناگهانی از صنعت‌نفت آبادان جدا شد و به تیم ملی ایران رفت.با جدایی اسکوچیچ، نام‌های زیادی برای سرمربیگری صنعت‌نفت آبادان به گوش می‌رسید که مهم‌ترین آن سرجیو سرمربی پرتغالی فصل قبل این تیم بود و البته سیروس پورموسوی که هدایت تیم جوانان ایران را به عهده داشت. تا تصمیم‌گیری در مورد سرمربی جدید، کار به صورت موقت به بهنام سراج سپرده شد. سراج که به عنوان دستیار اسکوچیچ در صنعت‌نفت بود، در بازی‌های هفته نوزدهم و بیستم شاهد 2 شکست عجیب برای تیمش بود. شکست مقابل ذوب‌آهن و گل‌گهر سیرجان که در نیمه پایینی جدول قرار داشتند. با وجود این شکست‌ها، باشگاه صنعت‌نفت آبادان رسماً اعلام کرد بهنام سراج تا پایان فصل هدایت تیم را به عنوان سرمربی به عهده خواهد داشت.با این شرایط، خیال سراج راحت شد و می‌دانست که باید بهتر از قبل کار را پیش ببرد. بعد از آن، 2 پیروزی نصیب صنعت‌نفت آبادان شد، مقابل سایپا و پارس جنوبی جم. اما همین 2 پیروزی ظاهراً برای سراج کافی بود چون بعد از آن دیگر هیچ بردی در 3 بازی بعدی ندیدیم. در این بازی‌ها، صنعت نفت آبادان به یک تساوی و 2 شکست دست پیدا کرد. البته شکست مقابل تیم‌های مدعی و بزرگی مثل استقلال و سپاهان رقم خورد اما در بازی رفت، صنعت‌نفت موفق شده بود سپاهان را گلباران کند و شکست دهد.به هر حال، در 8 بازی که هدایت صنعت‌نفت آبادان به سراج سپرده شد، این تیم تنها 7 امتیاز به دست آورد که به طور میانگین 875/0 امتیاز برای هر بازی می‌شود. گل‌های خورده آبادانی‌ها با حضور سراج 10 گل بوده و گل‌های زده هم 6 تا.یعنی به طور میانگین صنعت‌نفت آبادان با سرمربیگری سراج 25/1 گل خورده و 75/0 گل زده داشت که آمار جالبی به نظر نمی‌رسد. آن هم از سرمربی‌ای که خودش یکی از بهترین گلزنان بوده و انتظار می‌رود تیمش هم به خوبی بتواند گل بزند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.