پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

یادداشتی درخصوص سایت‌های شرط بندی

این روزها همه بت می‌زنند شما چطور؟

این روزها همه بت می‌زنند شما چطور؟

بحران سایت‌های شرط‌‌‌بندی موضوع تازه‌ای در فوتبال ایران نیست اما تازه نبودن یک بحران، دلیل بر فراموشی‌ آن نیست.

ایران ورزشی: بحران سایت‌های شرط‌‌‌بندی موضوع تازه‌ای در فوتبال ایران نیست اما تازه نبودن یک بحران، دلیل بر فراموشی‌ آن نیست. 

این بحران کهنه اما این روزها با ورود سلبریتی‌ها و حتی یکی از چهره‌های فوتبالیست به این عرصه، به بحران جدی‌تری هم تبدیل شده است.
گرچه سال‌هاست که درباره بحران شرط‌‌‌بندی گفته می‌شود و ابهام‌های فراوانی نظیر مشارکت درگاه‌های بانکی در فرآیند واریز پول به حساب این سایت‌ها مطرح می‌شود اما تا کنون کار جدی در جهت مقابله با این اقدامات انجام نشده است.
 
 تنها توجیهی که درباره استفاده این سایت‌ها از درگاه‌های بانک داخلی مطرح می‌شود این است که در سیستم اعطای درگاه بانکی به سایت‌های مختلف، امکان بررسی ماهیت سایت وجود ندارد.
 این مشکل اما طی همه سال‌های اخیر حل نشده و کار به جایی رسیده است که وقتی سایت‌های شرط‌‌‌بندی را در اینترنت جست و جو می‌کنید، لیستی از سایت‌هایی را مقابل چشمان‌تان خواهید داشت که برای اعتبار بخشیدن به خود از عبارت «با درگاه مستقیم و معتبر بانکی»  استفاده کرده‌اند. سایه این سایت‌های شرط‌‌‌بندی و عطش مخاطبان فوتبال به فعالیت در آنها به گونه‌ای از کنترل خارج شده و به دست افرادی در ترکیه افتاده است که برای جلوگیری از آن تقریباً کاری از کسی برنمی‌آید.  سال‌هاست بهمن فروتن، مربی سابق تیم ملی از رسوخ علاقه به شرط‌‌‌بندی در فوتبال پایه و مسیر متفاوتی که فرهنگ شرط‌‌‌بندی پیش روی بازیکنان فوتبال می‌گذارد، گفته است اما نه تنها کاری برای مقابله با آن نشده که حتی تلاشی هم صورت نگرفته که لااقل در مسیر درستی قرار بگیرد.  همین بی‌توجهی‌ها هم کار را به جایی می‌رساند که استعدادی چون پیام صادقیان، در روزهایی که می‌تواند در فوتبال بدرخشد،  تأسیس سایت بت و ورود رسمی به عرصه شرط‌‌‌بندی در کشوری دیگر را به بقا در فوتبال می‌بخشد تا خود او هم مثل صدها سلبریتی پذیرفته شده دیگر، عامل کشش بیشتر جوانان به سمت بت باشند.
 
«سعدالله امیرشقاقی» ملقب به دکتر و «فرشید امیرشقاقی» ملقب به مونتیگو، پدر و پسر ساکن در ترکیه هستند که به واسطه برنامه‌نویسی سایت‌های شرط‌‌‌بندی به زبان فارسی، پنل اصلی و مادر همه سایت‌های شرط‌‌‌بندی را در اختیار دارند و همه افرادی که در فضای مجازی سایت‌های شرط‌‌‌بندی را تبلیغ می‌کنند، مستقیم یا غیرمستقیم باید برای آنها کار کنند تا جامعه‌ای را تشکیل دهند که بت، راحت‌تر فوتبال را ببلعد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.