یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

فغانی: آقایانی که خود را مطلع می‌ دانند در کدام تورنمنت آسیا بوده‌ اند؟

فغانی: آقایانی که خود را مطلع می‌ دانند در کدام تورنمنت آسیا بوده‌ اند؟

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت عزیزانی که خود را ارزیاب و مطلع می‌دانند در این چند ساله در کدام تورنمنت مهم آسیا ناظر و مدرس بوده‌اند؟

به گزارش ایران ورزشی، فغانی در ابتدا درباره شرایط برگزاری مسابقات شرق آسیا، اظهارداشت:
شرایط مسابقات خوب است و تیم‌های ایرانی این موضوع را تجربه کرده‌اند. شرایط پروتکل‌های بهداشتی هم به خوبی رعایت می‌شود. در بازی روز یکشنبه و فینال از سیستم VAR استفاده می‌شود. چون هزینه سنگینی دارد و همه کشورها از جمله ما این شرایط را ندارند.
داور بین‌المللی کشورمان، گفت:
امیدوارم به روزی نرسد که نیاز به VAR باشد چون تیم‌ها اگر نتوانند این شرایط را داشته باشند باید در ای اف سی کاپ بازی کنند. اما اینفانتینو گفته اجباری نیست که همه کشورها این سیستم را داشته باشند.
وی درباره اینکه در بازی‌های اخیر مثل لیورپول خط آفساید به گونه‌ای است که گاهی ناعادلانه است، گفت:
سیستم VAR انگلیس با بقیه دنیا فرق دارد. خطی که برای آفساید می‌گذارند به کمک داور این شانس را داده‌اند که اگر شرایط دشوار باشد، بازی را ادامه دهد اما اگر در ادامه متوجه شد می‌تواند پرچم بزند.
فغانی درباره وضعیت داوری ایران و لیست بین‌المللی که شما ورود و خروجی داشتید، عنوان کرد:
ارزش و وقت برنامه شما بیشتر از این است که به این مسائل بپردازیم. باید این بحث‌ها رودر رو باشد که اگر کسی دروغ بگوید طرف مقابل بتواند اصلاح کند. من برای جوانان دعا می‌کنم خدا به آنها صبر بدهد و به اهداف خود برسند. آقایانی که خود را مطلع می‌دانند و ارزیاب هستند، تعجب می‌کنم چرا در این چند ساله در یک تورنمنت مهم آسیا به عنوان ناظر یا مدرس نبوده‌اند؟ آخرین مورد ما استاد عنایت بوده که ناظر بود.
وی که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد، افزود:
آقای سخندان با افتخارترین فرد محسوب می‌شود ببینید چگونه او را کنار گذاشتند؟ سخندان در اوج خود و در نامهربانی کنار رفت. در ابلاغ داوری می‌بینید به کیفیت کار فکر نمی‌کنند و دنبال اضافه شدن 4 رای هستند. این مسائل در رسانه‌ها مطرح می‌شود اما گوش شنوایی نیست و به نظر می‌رسد مسئولان هم آن را دوست دارند. امیدوارم کسی که شایسته است به جایگاه خود برسد.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.