چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

گلزنی مدافع ایرانی و تمجید کرویف

پورعلی‌گنجی قاتل بنیتز

پورعلی‌گنجی قاتل بنیتز

مرتضی پورعلی‌گنجی در شبی که تیم شن‌ژن با نتیجه سه بریک در سوپرلیگ چین به پیروزی رسید برای این تیم گل زد و یکی از ستاره‌های زمین بود.

گلزنی مدافع ایرانی و تمجید کرویف

در چارچوب دیدارهای هفته سیزدهم گروه A سوپر لیگ چین، تیم شن‌ژن که برای نخستین بار از مرتضی پورعلی‌گنجی در ترکیب خود بهره می‌برد، مقابل دالیان رده هفتمی قرار گرفت. پورعلی‌گنجی که پنج سال قبل در سوپر لیگ چین بازی می‌کرد و دوران خوبی به همراه تیانجین تدا پشت سر گذاشته بود، در بازگشت به سوپر لیگ این کشور شروع درخشانی داشت و موفق به گلزنی شد. در دقیقه ۲۵ بازی تیم شن‌ژن صاحب یک ضربه ایستگاهی در سمت راست زمین شد که ارسال اوله سلناس نروژی را مرتضی پورعلی‌گنجی پیش‌تاخته با ضربه سر چکشی از مقابل تیرک اول تبدیل به گل کرد تا تیمش را پیش بیندازد. دالیان که از مارک همشیک، ستاره سابق ناپولی ایتالیا به‌عنوان کاپیتان و سام لارسن در ترکیب خود بهره می‌برد، گل دوم را در دقیقه ۳۲ روی کار تیمی دیدنی شن‌ژن و توسط هارولد پریسیادو دریافت کرد. سالومون روندون، مهاجم سابق نیوکاسل و زنیت سنت‌پترزبورگ در دقیقه ۳۶ با شوت زمینی گل اول دالیان را به ثمر رساند اما در نهایت نیمه نخست با برتری دو بر یک یاران پورعلی‌گنجی به پایان رسید. در دقیقه ۷۵ ژائو لین ارسال سلناس را با ضربه سر تبدیل به گل کرد تا این مسابقه با برتری سه بر یک شن‌ژن خاتمه پیدا کند و این تیم با ۱۷ امتیاز و صعود دو پله‌ای در جایگاه چهارم جدول گروه A سوپر لیگ چین قرار بگیرد.

مرتضی پورعلی‌گنجی در شبی که تیم شن‌ژن با نتیجه سه بریک در سوپرلیگ چین به پیروزی رسید برای این تیم گل زد و یکی از ستاره‌های زمین بود. این بازی اما جدال دوچهره سابق لالیگا هم بود. رافا بنیتز سرمربی دالیان پرو و یوردی کرویف سرمربی شن‌ژن به مصاف هم رفته بودند که در نهایت کرویف با کمک مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع ملی‌پوش ایرانی‌اش توانست این نبرد را به نفع خودش به پایان برساند. یوردی  بعد از این بازی درباره مرتضی و گلی که در دقیقه 25 به ثمر رساند گفت: «پورعلی‌گنجی مدت‌ها بازی رسمی انجام نداده بود و در ۵ تا ۱۰ دقیقه پایانی بازی برابر دالیان دچار گرفتگی عضلانی شد. وی بازیکنی با انگیزه و عالی است. این بازیکن با روحیه بالایی در خط دفاعی بازی می‌کند و گلزنی پاداش خوبی برایش بود. از عمکرد او  خیلی راضی هستیم.» این اولین بازی مدافع ملی‌پوش ایرانی در ترکیب تیم جدیدش بود که با موفقیت او همراه شد. به نظر می‌رسد از این پس مرتضی پورعلی‌گنجی یکی از بازیکنان کلیدی شن‌ژن خواهد بود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.