دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

لغو بازی با ذوب‌آهن به سود یا ضرر پرسپولیس؟

دوری از مسابقه فدای مصدومیت و کرونا

دوری از مسابقه فدای مصدومیت و کرونا
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو

 
ایران ورزشی: بازی پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن لغو شد تا نگرانی‌های کادر فنی این تیم برای حضور قدرتمند در فینال آسیا بیشتر شود. مربیان پرسپولیس بعد از لغو بازی با نساجی تمایل داشتند حتماً دیدار با ذوب‌آهن برگزار شود و بازیکنان در شرایط مسابقه قرار بگیرند و با برد احتمالی در این بازی شرایط روحی روانی بالایی پیدا کنند اما با لغو این مسابقه برنامه‌های آنها به هم ریخت و از آنجا که انجام بازی دوستانه هم در این شرایط و با در نظر گرفتن احتمال ابتلا به کرونا غیرممکن به نظر می‌رسد به بازی درون‌تیمی اکتفا کردند.
کادر فنی پرسپولیس اعتقاد دارد لغو بازی با ذوب‌آهن به ضرر این تیم است چرا که از بازی با شهرخودرو (10 آذر) تا دیدار در فینال آسیا این تیم 19 روز بدون بازی خواهد ماند که این اصلاً برای بازیکنان خوب نیست اما برخی هم معتقدند اتفاقاً لغو این مسابقه برای پرسپولیس بد هم نشد.
آنهایی که موافق لغو این مسابقه هستند یا حداقل با لغو این بازی مشکلی ندارند می‌گویند در صورت انجام این بازی در فاصله یک هفته تا فینال آسیا هم احتمال مصدومیت بازیکنان وجود داشت هم اینکه در تقابل با بازیکنان ذوب‌آهن که شاید ناقل پنهان ویروس کرونا بودند پرسپولیسی‌ها درگیر این ویروس می‌شدند که این برای یحیی و کادرش که سه بازیکن را هم در اختیار ندارد اصلاً خبر خوبی نخواهد بود.
از سوی دیگر حالا که پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن به میدان نرفته و یحیی ترکیب اصلی این مسابقه – که احتمال قریب به یقین ترکیب اولیه بازی فینال هم بوده – را به میدان نفرستاده دست سرمربی پرسپولیس برای حریف شرقی کمتر رو می‌شود ضمن اینکه بازیکنانی که احتمالاً از نیمکت‌نشینی‌شان در فینال مطمئن می‌شدند همچنان با روحیه‌تر و مصمم‌تر تمرین خواهند کرد.
مسأله دیگری که با لغو این بازی به نوعی به سود پرسپولیس شد به ذهنیت بازیکنان و مسائل روانی آنها در آستانه فینال ارتباط داشت. هر چند بازیکنان پرسپولیس همه در بالاترین سطح بازی می‌کنند و فوق‌العاده حرفه‌ای هستند اما طبیعی بود که حضور مقابل ذوب‌آهن آن هم یک هفته قبل از مهم‌ترین بازی عمرشان شرایط آنها را تحت تأثیر قرار دهد و از آنجا که ذهن و روان آنها درگیر بازی فینال بوده و هست ممکن بود دیدار با ذوب‌آهن را به راحتی واگذار کنند. این مسأله در نوع مواجهه با بازیکنان حریف نیز احتمالاً بروز پیدا می‌کرد و پرسپولیسی‌ها که اصلاً دوست ندارند بازی بزرگ هفته بعد را از دست بدهند احتمالاً بیشتر از همیشه مراقب سلامتی خود بودند تا حتماً در آن دیدار حاضر باشند.
اما قطعاً برگزار نشدن بازی با ذوب‌آهن ضررهایی هم برای تیم پرسپولیس خواهد داشت. از همه مهم‌تر اینکه تیم از فرم مسابقه دور شده و بعد از 19 روز باید در یک مسابقه رسمی به میدان برود در شرایطی که حریف شرقی از کوران مسابقات و البته رویارویی با تیم‌های قدرتمند پا به بازی فینال خواهد گذاشت. در این شرایط طبیعتاً بازی درون‌گروهی پرسپولیس هم نمی‌تواند شرایط مسابقه رسمی را برای این تیم ایجاد کند و مشکل دوری از فرم مسابقه حالا فراتر از نداشتن مهاجم گلزن و مشکلات تیم در فاز تهاجمی تبدیل به بزرگترین معضل یحیی گل‌محمدی پیش از بازی فینال خواهد شد.
پرسپولیس همچنین شانس این را داشت تا در صورت بازی مقابل ذوب‌آهن و پیروزی در این دیدار شانس صدرنشینی پیدا کند و به عنوان صدرنشین لیگ برتر ایران و با روحیه‌ای فوق‌العاده به قطر برود که این احتمال هم از آنها گرفته شد.
از سوی دیگر با لغو بازی مقابل ذوب‌آهن حالا تقویم بازی‌های پرسپولیس بعد از بازگشت از فینال آسیا فشرده‌تر خواهد شد و آنها باید مقابل نساجی و ذوب‌آهن هم در فواصل کوتاهی از بازی‌های بعدی‌شان به میدان بروند که این اتفاق با در نظر گرفتن از دست دادن بشار رسن بعد از بازی فینال تا حدودی نگران‌کننده به نظر می‌رسد.
با وجود این پرسپولیس که همواره با مشکلات و کمبودهای مختلف در این مسابقات پیش آمده باید با نقاط منفی این اتفاق کنار بیاید و به نکات مثبت آن فکر کند چرا که چاره‌ای هم ندارد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.