سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

فدراسیون به فیفا نامه زد، منتظر تأییدیه است

شروع ثبت نام نامزدها 15 دی، انتخابات 10 اسفند؟

شروع ثبت نام نامزدها 15 دی، انتخابات 10 اسفند؟

شنیده‌ها از فدراسیون فوتبال خبر از این می‌دهد که مسوولان تاریخ 15 دی ماه را برای شروع ثبت‌نام نامزدها در نظر گرفته‌اند و تصمیم دارند 10 اسفند انتخابات فدراسیون فوتبال را برگزار کنند.

بعد از برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال و تأییدیه اساسنامه از سوی اعضای مجمع، هنوز هیچ خبر رسمی درباره تاریخ شروع ثبت‌نام نامزدها و برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام نشده است. این در حالی است که شنیده‌ها از فدراسیون فوتبال خبر از این می‌دهد که مسوولان تاریخ 15 دی ماه را برای شروع ثبت‌نام نامزدها در نظر گرفته‌اند و تصمیم دارند 10 اسفند انتخابات فدراسیون فوتبال را برگزار کنند.

این موارد صرفاً جهت اعلام برنامه فدراسیون باید در نامه‌ای برای فیفا ارسال می‌شد که فدراسیون چهارشنبه 19 آذر، در موعد مقرر شده از سوی فیفا، این نامه را برای فدراسیون جهانی فوتبال ارسال کرده است. سوالی که خبرنگار ایران ورزشی از مسوولان فدراسیون داشت این بود که سکوت و پنهان‌کاری فدراسیون تا کجا پیش رفته که حتی بعد از تعیین تاریخ انتخابات هم مقابل اعلام آن مقاومت به خرج می‌دهند. یکی از مسوولان فدراسیون فوتبال اما دلیل این موضوع را این‌طور بیان کردند که برای اعلام رسمی تصمیم‌های اخذ شده درباره انتخابات فدراسیون فوتبال، در انتظار تأییدیه فیفا هستیم.

این در حالی است که فیفا در آخرین مکاتبات خودبا فدراسیون فوتبال ایران، اصرار بر هر چه زودتر برگزار شدن انتخابات داشت و طبیعی است که نامه اخیری هم که فدراسیون برای فیفا ارسال کرده، صرفاً به منظور اعلام کردن برنامه‌ریزی‌هاست.

با این حال اما فدراسیون هنوز تاریخ‌هایی که درباره شروع ثبت‌نام نامزدها و برگزاری انتخابات به گوش می‌رسد را به طور رسمی تأیید نکرده است.

کم‌کم گروه‌های مختلف حامی نامزدهای گوناگونی که زمزمه‌های حضورشان در انتخابات فدراسیون فوتبال به گوش می‌رسد، فعالیت‌های خود را برای بیرون راندن رقبا از عرصه رقابت به کار می‌گیرند و بازار خبرهای انتخاباتی اطراف فدراسیون فوتبال داغ خواهد شد. به خصوص بعد از یکسال تعویقی که در برگزاری انتخابات رخ داده و رقابت شدیدی که بین مدیران فعلی فدراسیون و نامزدهای دیگر وجود دارد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.