دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

کلانی: پرسپولیس بدون مهاجم متخصص هم می تواند نتیجه بگیرد

کلانی: پرسپولیس بدون مهاجم متخصص هم می تواند نتیجه بگیرد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: هرچند پرسپولیس چند بازیکن خود را به خاطر محرومیت در اختیار ندارد، اما به سبب اعتماد و همبستگی میان بازیکنان مشکلی برای پیروزی در فینال نخواهد داشت

به گزارش ایران ورزشی ، حسین کلانی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس روز یکشنبه در گفت‌و‌گو با فوتبالی درباره آخرین وضعیت پرسپولیس پیش از فینال اظهار داشت: با وجود اینکه چند بازیکن پرسپولیس از جمله آل کثیر و وحید امیری و... از بازی در فینال محروم هستند، اما اکثر بازیکنان پرسپولیس چه قدیمی و چه جدید تقریبا در یک سطح قرار دارند. شاید اندکی از لحاظ تجربه و مطرح بودن با هم فاصله داشته باشند، اما در کل تفاوت چندانی در آن ها نمی بینیم. این وظیفه کادر فنی است که هماهنگی را در میان بازیکنان ایجاد کند و خوشبختانه بازیکنانی که هم اکنون در پرسپولیس حضور دارند از بهترین فوتبالیست های کشورمان هستند و ضمنا وارد باشگاهی شده اند که خود به خود یک احساس مسئولیت مضاعفی را برایشان ایجاد می کند. من قاطعانه می گویم که این بچه ها نتیجه خوبی در فینال کسب خواهند کرد و باعث افتخار ما خواهند شد.

او در مورد وضعیت خط حمله پرسپولیس و میزان آمادگی آرمان رمضانی با توجه به عملکردش در لیگ برتر تصریح کرد: در مقایسه با روزهای اولی که رمضانی به پرسپولیس آمد در مدت زمان اخیر ما بازی کمتری را از وی شاهد بودیم، به این خاطر که کادر فنی پرسپولیس در حال آماده سازی این بازیکن بوده است. طبیعتا برای اینکه یک بازیکن بتواند خودش را با سایر اعضای تیم وفق بدهد اندکی زمان خواهد برد و اعمال این هماهنگی برعهده کادر فنی است. خوشبختانه ما همواره در پرسپولیس شاهد بودیم بازیکنانی که جایگزین بازیکنان قبلی‌ می شوند، اگر بهتر از قبلی ها عمل نکرده اند، ضعیف تر هم نبوده اند. پرسپولیس در سال های اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده است و این نشان می دهد که علاوه بر بازیکنان، کادر فنی تیم تا چه میزان موفق عمل کرده است و توانسته است تیم را هماهنگ و منسجم کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد این که دو بازی اخیر این تیم مقابل نساجی و ذوب آهن لغو شد و بازیکنان پرسپولیس پیش از فینال آسیا 19 روز از شرایط مسابقه دور بوده اند عنوان کرد: هر چند بازیکنان تیم مدتی از زمین مسابقه فاصله داشته اند، اما تمریناتشان به طور منظم برگزار شده و شناخت بازیکنان از هم بیشتر شده است. مسئله ای که در مورد یک تیم حایز اهمیت است این است که هر بازیکن، بازیکن کناری خودش را قبول داشته باشد و به او اعتماد کند که وظیفه اش را به درستی انجام می دهد و این امر در تیم پرسپولیس محقق شده است که بازیکنان به یکدیگر اعتماد و اطمینان کامل دارند. در خط حمله پرسپولیس نیز هرچند بازیکن شاخصی مثل آل کثیر محروم شده اما به سبب این دلبستگی و اعتماد میان بازیکنان، پرسپولیس بدون یک مهاجم متخصص هم می تواند نتیجه بگیرد. زمانی که ما خودمان هم بازیکن بودیم، در صورتی که مدتی از میدان مسابقه دور میماندیم، موقع برگشتن به زمین با شور و هیجان دیگری استارت میزدیم و نتیجه هم می گرفتیم. بازیکنان پرسپولیس نیز هرچند مدتی از میادین دور بوده اند اما فراموش نکنید که مسائلی همچون خستگی و مصدومیت و... نیز در حال حاضر کمتر در آن ها دیده می شود و این نکته مثبتی پیش از فینال آسیاست.

کلانی در مورد حضور تیم اولسان هیوندای کره در فینال آسیا مقابل پرسپولیس اظهار داشت: فرقی نمی کند چه تیمی و از کدام کشور به فینال راه پیدا کرده است چون مسلما تمام تیم ها برای قهرمانی تلاش می کنند. نکته ای که در پیروزی تیم ها نقش بسیار مهمی دارد وضعیت روحی و روانی بازیکنان است که از نظر من حدود 60 درصد در نتیجه بازی تاثیر دارد. تیمی که از لحاظ روانی و ذهنی تقویت شده باشد و انگیزه کافی برای پیروزی در آن ایجاد شده باشد، تا حدود زیادی می تواند کمبودهای فنی و تاکتیکی تیم را برطرف کند. هرچند پرسپولیس خوشبختانه در حال حاضر از لحاظ فنی هیچ ایرادی ندارد و از لحاظ روحی هم چون بازیکنان می دانند تیمشان متعلق به یک ملت است، عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش خواهند گذاشت و اعضای کادر فنی تیم هم از جمله آقای گل محمدی، آقای طاهری و.. از بهترین مربیان کشور ما هستند.

کلانی در پایان در رابطه با پیش بینی نتیجه بازی فینال آسیا خاطرنشان کرد: نه در فوتبال و نه در هیچ ورزش دیگری نمی‌توان نتیجه را حدس زد، اما شک نکنید که انشالله پرسپولیس قهرمان آسیا خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.