یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

رونالد کومان: فکر می کنم اگر به خودمان باور داشته باشیم، می توانیم فاتح لیگ شویم

رونالد کومان: فکر می کنم اگر به خودمان باور داشته باشیم، می توانیم فاتح لیگ شویم

رونالد کومان معتقد است که تیمش در حال پیشرفت است و فقط باید در تبدیل موقعیت ها به گل پیشرفت کنند. رونالد کومان، سرمربی بارسلونا پس از پیروزی این تیم مقابل لوانته در هفته 13 لالیگا، در مورد این دیدار و بازی ندادن به ریکی پویگ صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، رونالد کومان پس از دیدار با لوانته گفت:

با وجود این که موقعیت های زیادی ایجاد کردیم، گلزنی کار سختی بود. در طول بازی کم کم بهتر شدیم، به خصوص در نیمه دوم. ما لایق این پیروزی بودیم. من از مسی خواستم که در وسط بازی کند تا یک بازیکن بیشتر در میانه میدان داشته باشیم. در طول بازی این را تغییر دادیم و در نیمه دوم بهتر بودیم. انتظار این را داشتیم که حریف ما را مجبور به عقب نشینی کند. برنامه ما حفظ بوسکتس در خط هافبک بود تا فرنکی دی یونگ بتواند کمی هجومی تر بازی کند. در نیمه دوم به خصوص از نظر فشاری که روی حریف قرار دادیم، خوب بودیم.

قهرمانی در لیگ؟ بله، قطعاً فکر می کنم که می توانیم فاتح لیگ شویم. اگر پیشرفت کنیم و به خودمان باور بیشتری داشته باشیم، بازی های زیادی از لیگ باقی مانده است. ما 4 بازی از 5 بازی خارج از خانه مان را باختیم، انتقاد در مورد امتیاز تیم عادلانه و منطقی است اما اگر بادقت و فراتر از آن را بنگرید، چیزهایی در تیم پیشرفت کرده است. ما موقعیت های زیادی خلق می کنیم و از این نظر مشکلی نداریم، باید میزان تاثیرگذاری و تبدیل این موقعیت ها به گل را بهبود دهیم.

ریکی پویگ؟ واضح است که یک سری مسائل را نمی خواهم با مطبوعات به اشتراک بگذارم و در مورد این مسائل در رختکن صحبت می شود، نه در مقابل رسانه ها. ریکی پویگ وقتی بازی 0-0 بود، گرم کرد تا وارد بازی شود اما پس از این که گل زدیم، برنامه تغییر کرد. فکر می کنم مهم بود که یک مدافع به ترکیب تیم اضافه کنیم، گاهی لازم است که چنین تصمیم هایی گرفته شود. باید این بازی را می بردیم و توانستیم آن را ببریم. پدری؟ او خوب بازی کرد، مانند ترینکائو و اومتیتی.

 الان حس بهتری دارم. فکر می کنم عالی بودیم. در نیمه اول باید بیش از آن چه دیدیم موثر و قاطع بازی می کردیم اما در نیمه دوم بهتر شدیم. فکر می کنم دروازه بان لوانته بهترین بازیکن بازی بود. می توانیم از این نیز بهتر شویم اما من هیچ شکایتی از عملکرد و تلاش بازیکنانم ندارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.