یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰


کلمات کلیدی
امتیازاتی که از دست می روند و مصدومانی که زیاد می‌شوند

دردسرهای آقای کلوپ

دردسرهای آقای کلوپ
نیل جونز
نیل جونز

لیورپول هفته پرهزینه ای را پشت سر گذاشت، نه از یک جهت.

در آخر هفته ای که تاتنهام، چلسی و هر دو باشگاه شهر منچستر نتوانستند پیروزی به دست آورند، قرمزها هم از فرصت به دست آمده استفاده نکردند. سه امتیاز در زمین فولام آنها را به صدر جدول لیگ برتر می رساند اما در نهایت تیم یورگن کلوپ مجبور شد به یکی رضایت دهد. منصفانه اش این است که در پایان نیمه اول همین یک امتیاز را هم با جان و دل قبول می کردند با توجه به بازی ضعیفی که در کریون کاتیج به نمایش گذاشتند.

دست آخر پنالتی دیر هنگام محمد صلاح، سیزدهمین گل این فصل او، قهرمان را از باخت نجات داد. آنها با گل نیمه اول «بابی دکوردووا راید» از میزبان عقب بودند و در بسیاری از مقاطع بازی زیر باران غرب لندن ناکارآمد و مختل به نظر می رسیدند. در واقع اگر دروازه‌بان برزیلی، آلیسون بکر بعد از سه بازی به ترکیب تیم بر نمی گشت و اینقدر سر حال و آماده نبود، شاید کار تیم در همان نیمه اول به پایان می رسید. کلوپ بعد از مسابقه اعتراف کرد:«ما می توانستیم در 30 دقیقه اول بازنده شویم و در 60 دقیقه بعدی برنده.»

فعلا ناکامی های خارج از خانه تیم ادامه دارد. لیورپول از شش بازی خارج از خانه اش در این فصل تنها یکی را برده و آن هم دیداری بود که حریفش، چلسی، در نیمه اول ده نفره شد. تیم مرسی سایدی بعد از باخت در واتفورد در اوایل اسفند گذشته، تنها سه تا از 11 بازی شان در بیرون از آنفیلد را برده اند.

امتیازات از دست رفته زیاد شده اند-اگر در حال شمردن هستید، 11 تا است- اما به همان میزان وضعیت مصدومان تیم، نگران‌کننده است چون هر روز بدتر می‌شود.

کاستاس تسیمیکاس و دیوگو ژوتا آخرین نام هایی هستند که به این فهرست اضافه شده اند؛ هر دو در بازی چهارشنبه گذشته در لیگ قهرمانان در تساوی در زمین میتیلند دچار مصدومیت زانو شده اند. احتمالا شش تا هشت هفته نمی توانند تیم را همراهی کنند، در مقطعی که تیم حدود 12 بازی در رقابت‌های مختلف دارد.

نبود ژوتا به شدت احساس خواهد شد ضمن اینکه با کنار رفتن تسیمیکاس، کار اندی رابرتسون در دوره کریسمس به شدت زیاد می‌شود. مهاجم پرتغالی از تابستان که از ولورهمپتون به لیورپول آمده، فرم خیلی خوبی داشته و حالا خیلی‌ها عقلانیت قراردادن او در زمین مقابل تیم دانمارکی به مدت 90 دقیقه را زیر سوال می برند به خصوص با توجه به اینکه لیورپول جز اهداف مالی انگیزه دیگری برای این بازی نداشت.

منصفانه اینکه ژوئل ماتیپ به طور کامل استراحت داده شد اما در بازی آخرشان مصدوم شد. مدافع تیم ملی کامرون تنها 45 دقیقه مقابل فولام دوام آورد و تعویض شد. کلوپ گفت دچار اسپاسم کمر شده اما می تواند به بازی فرداشب با تاتنهام که نبرد صدر جدول است، برسد هرچند شاید لیورپول نتواند روی تنها مدافع میانی تخصص باقی مانده اش ریسک کند. بازی با فولام را با دو هافبک در قلب دفاع به پایان رساندند، جوردن هندرسون و فابینیو. هر دو عملکرد تحسین برانگیزی داشتند به اضافه تاکومی مینامینو، جانشین ماتیپ، از خط میانی به دفاع آورده شد.

اثر آنی این مصدومیت های دفاعی، کم شدن گزینه های خط میانی است. جینی واینالدوم همچنان می درخشد اما جیمز میلنر هنوز غایب است، تیاگو آلکانتارا نزدیک به دو ماه است که حضور ندارد و نبی کیتا به این بازی نرسید. بازیکن تیم ملی گینه تازه از مصدومیت همسترینگ برگشته و دو سال بعد از آمدن به آنفیلد، هنوز به دنبال بخت خودش است.

کلوپ اما می تواند روی کورتیس جونز حساب کند که بهترین بازیکن یکشنبه شب بود. اسکوزر 19 ساله می تواند طراز اول شود. اینکه الکس آکسلیدچمبرلین برای نخستین بار در ترکیب تیم قرار گرفت، هم خبر خوبی بود، اگرچه بازی نکرد اما لیورپول در هفته های پیش رو به کمک همه نیاز دارد.

چهارشنبه بازی سختی است. تاتنهام اگرچه برتری اش در نیمه اول را از دست داد و در زمین کریستال پالاس مساوی کرد، با اعتماد به نفس به آنفیلد می آید و هری کین و هئونگ مین سون آماده اند تا با کوچکترین اشتباه خط دفاعی لیورپول، به میزبان ضربه بزنند. هر کس در دفاع باشد، ماتیپ، هندرسون یا حتی خود کلوپ، باید با تمام توان دفاع کند. البته تماشاگران به آنفیلد بر می گردند و این می تواند شب سرد زمستانی را گرم کند. کلوپ بدون شک همه امتیازات این بازی را می خواهد اما قبل از آن امیدوار است تیمش سالم از این بازی بیرون بیاید. آنها هنوز ایستاده اند، اما فقط همین.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.